Reede, 14. juuni 2024
Kia Stinger võidab kogu maailmas autoajakirjanike südameid. Samaaegselt Soome aasta auto finaali jõudmisega tuli teinegi teade: Stinger valiti ka Euroopa Aasta Auto ehk COTY 2018 seitsme finalisti sekka.

Euroopa autoajakirjanike žürii valis uue Stingeri käesoleva aasta parimate sõidukite hulka Uus laugpära-sportsedaan on teeninud kiitust oma sooritusvõime, viimistletuse, sõiduomaduste ja juhitavuse eest

Kia jaoks on tegu teistkordse Aasta Auto nominendi positsiooniga, selle au on pälvinud ka esimese põlvkonna Kia cee’d

KA EESTI AJAKIRJANIKUD ON VAIMUSTUNUD

28.novembril valiti Kia Stinger Euroopa Aasta Auto 2018 konkursil superfinalistiks. Euroopa autoajakirjanikud hääletasid mudeli möödunud aasta seitsme parima uustulnuka sekka.

Kia Stingeris on ühendunud elegantne võimsus ehtsa gran turismo sõiduomaduste ja meeliköitva juhitavusega, disaini eest on aga juba auhindugi võidetud.

Tänavu neljandas kvartalis turule toodud Stinger on teeninud autoajakirjanikelt laialdast kiitust oma sõidurõõmu pakkuva juhitavuse, laitmatu viimistletuse ja erakordse grand touring võimekuse eest.

Autoajakirjanik Toomas Vabamäe kirjutab värskes Eesti Päevalehe LP autolisas Kia Stingeri kohta nii: “Autode elektrifitseerimise ja mikromootorite ajastul tuli Kia välja risti vastupidistest põhimõtetest lähtuva mudeliga. (…)

Tagaveoline võimsa mootoriga Kia tundus veel oma viis aastat tagasi kui mitte võimatu, siis vähemalt ebatõenäoline. Autonäitustel esitleti küll kontseptsioone ja pressiteadetes räägiti võimalustest, aga nendega on, nagu on. (…) Kuid Kia Stinger sai teoks.”

Veli Rajasaar, kes Stingeriga sügisel Mallorca kurvilistel teedel sõitmas käis, leiab, et Stinger nõelab täpselt preemiumklassi tagapalesid:

“Kuigi konkurentidega võib rajal lõbusamgi olla, tuleb see ka palju krõbedama hinnaga. Näiteks piiratud libisemisega diferentsiaal on tagaveolisel Stingeril baasvarustuses. Milline konkurent selle ilma hingehinda maksmata kaasa pakib?”

EUROOPA DISAIN VÕLUB EUROOPLASI

Kia Stinger on disainitud Euroopas, Kia disainijuhi ja presidendi Peter Schreyeri ning Kia Motors Europe’i disainijuhi Gregory Guillaume’i poolt.

Selle veermik ja jõuallikad on saanud korraliku lihvi Nürburgringil ning erinevatel teedel üle maailma. Stinger on teine Kia mudel, mis on jõudnud Euroopa Aasta Auto finalistide hulka, selle au on pälvinud ka esimese põlvkonna Kia cee’d aastal 2008.

Stinger on nüüd müügil kõikjal Euroopas, saadaval on nii nelikveolised kui ka tagaveolised mudelid erinevate bensiini- ja diiselmootoritega.

Võimas 3,3 l topeltturboga V6 bensiinimootor teeb Stingerist läbi aegade kõige võimsama ja parima kiirendusega sõiduki Kia mudelivalikus. Kõik mootorid on kombinatsioonis 8-käigulise automaatkäigukastiga ja loomuikult kehtib kõigile ka Kia erakordne 7-aastane (150 000 km) garantii.

ACCELERISTA KOMM Hoiame Kia Stingerile südamest pöialt! Eesti Aasta Auto finalistide sekka Kia Stinger tänavu ei jõudnud, sest müügitärmin langes hooajast napilt välja. Ehk siis järgmisel hooajal…?

Aasta autode valimise teemal mõtiskleb samas EPL LP lisas seekord Ylle Rajasaar. Tõenäoliselt on ta esimene ajakirjanik, kes tõmbab paralleele missivõistlusega. Tasub lugeda sedagi lugu.

Allikas ja meedia: KIA, EPL

KOMMENTEERI SIIN