Reede, 1. märts 2024
WWCOTY 2019 finalistid on selgunud. 27st riigist pärit 33 žüriiliikme TOP 10 nimekirjadest sõeluti välja 15 mudelit, mis jätkavad Maailma naiste aasta auto tiitli nimel võistlemist ning 18, mille seast valitakse erikategooriate võitjad.

33 nais-autoajakirjanikku kõigilt kontinentidelt on oma esimese sõna tänavusel WWCOTY valimisel öelnud ning nimetanud igaüks 10 mudelit, mis vääriksid sel aastal äramärkimist.

Hindajate isiklike eelistuste seast selekteerus 15 kõige rohkem žüriiliikmete hääli saanud autot, mis võistlevad edasi WWCOTY 2019 tiitli nimel.

Finalistide hulgas on seekord 3 elektriautot, 7 esmaklassiautot, 7 krossoverit või pargimaasturit, mille vahel on teises voorus igal kohtunikul jagada 25 punkti.

Sealjuures ei tohi ühelegi mudelile anda võrdselt punkte, ent ei ole ka keeldu, kõik 25 punkti ühe mudeli taha kirja panna.

WWCOTY 2019 tiitlikandidaadid

Audi e-Tron Quattro
BMW kolmas seeria
Citroen C5 Aircross
Ford Escape/Kuga
Hyundai Sonata
Kia Xceed
Porsche 911
Range Rover Evoque
Renault Clio
Lexus UX
Mazda 3
Tesla Model 3
Toyota Corolla
Volkswagen T-Cross
Volvo S60

Kategooriate esikolmikud, unistused ja WOW!

Aga et asi liiga lihtne ei oleks ning auhindu saaks rohkem välja anda, tuleb naiskohtunikel valida võitjad kuues eri kategoorias: rahakotisõbralik auto, pereauto, ökoauto, noobelauto, sportauto ja krossover/SUV. Kokku 18 mudelit.

Alamkategooriates on igas jagamiseks 15 punkti. Reegel on sama mis üldvõitja valimisel: võrdselt punkte anda ei tohi, aga võib and 15 punkti vaid ühele mudelile.

Kuna esimeses voorus paneb iga žüriiliige kirja ühe nn unistuste auto, mis kandideerib Holly Reichi – nimelisele Unistuste Auto tiitlile, lisandub tiitlivõitja ja kategooriavõitjate väljakuulutamisel veel üks auhinnasaaja. Eelmisel aastal näiteks sai selle auhinna Aston Martin Vantage.

Teist aastat järjest annavad maailma nais-autoajakirjanikud välja ka WOW! auhinda naisele, kelle töö on mingil olulisel moel autotööstust mõjutanud. Mullu pälvis selle auhinna Fiona Pageter, JLR toonane turundusjuht.

WWCOTY erikategooriate finalistid

Rahakotisõbralik auto: Kia Xceed, Renault Clio, Škoda Scala
Pereauto: BMW kolmas seeria, Mazda 3, Toyota Corolla
Ökoauto: Audi e-tron Quattro, Kia Soul EV, Tesla Model 3
Noobelauto: BMW kaheksas seeria, BMW X7, Porsche Cayenne Coupé
Sportauto: Mercedes AMG A35, Porsche 911, Toyota Supra
SUV/krossover: Citroen C5 Aircross, Range Rover Evoque, Lexus UX

WWCOTY 2019 võitja selgub novembris

Kohtunikel on aega otsuse langetamiseks 10 päeva: hiljemalt 31. oktoobril peavad valikud olema saadetud. Siis koguneb veelkord WWCOTY juhtkohtunike paneel, kes teeb hääletusest kokkuvõtted. Võitja kuulutatakse välja novembri keskel.

Ylle Tampere, WWCOTY-s Eestit esindav kohtunik on rõõmus, et suurem osa tema isiklikest lemmikutest on sel korral lõppnimekirjadesse pääsenud:

“Ma tunnistan, et ei saa täpselt aru, mismoodi valitakse tiitlikandidaadid ja miks neist kõik – näiteks Volvo S60 – ei kajastu eri kategooriates, aga ju siis on tähtis, et võimalikult palju uusi mudeleid saaks nimetatud, sest 2019 on olnud suurepärane autoaasta, mis on meile andnud palju häid autosid.”

Tampere esitas juhtpaneelile ka küsimuse, miks näiteks Kia XCeed on rahakotisõbralike autode ja mitte SUVde kategoorias: “Tegu on ruumika väike-keskklassi krossoveriga, mis konkureerib näiteks Mazda CX30-ga.”

“Aga on nagu on. Rõõmu teeb, et tiitlivõidule kandideerib näiteks Toyota Corolla, mis minu arvates on tõeliselt õnnestunud ja vääriks isegi üleilmse hittauto nimetust. Eesti aasta auto tänavusse lõppnimekirja see ei saanud, ehk WWCOTY kompenseerib veidi seda vajakajäämist. Tähelepanuväärne on seegi, et Škoda Scala on jõudnud järgmisse vooru: see näitab, et tšehhid võidavad kõikjal poolehoidjaid,” rõõmustab Ylle Tampere.

WWCOTY kohta lähemalt loe siit

Kaanepilt: Uku Tampere

KOMMENTEERI SIIN