Teisipäev, 16. juuli 2024
Uus elektriline Renault Mégane E-Tech sai Euro NCAP ohutustestidelt maksimaalse tulemuse ehk viis tärni. Mégane saavutas täiskasvanud reisijate skooriks 85% ning lapsreisijate turvalisuse hindeks saadi 88%. Testimine viidi läbi 2022. aasta testiprotokolli järgi.

Uue Mégane’i turvalisus on saavutatud tänu auto kaitsvale konstruktsioonile, kus on muuhulgas kokku seitse turvapatja. Jalakäija turvalisuse hinnang oli 65% ning aktiivsetele turvasüsteemidele anti koondhinnang 79%.

Lisaks Euro NCAP-i poolt hinnatud elementidele ulatab Mégane E-Tech Electric abikäe tuletõrjujatele ehk auto on varustatud süsteemiga Fireman Access. See uuendus sündis Renault Grupi ja Prantsusmaa tuletõrjujate rohkem kui 10 aasta pikkusest partnerlusest.

Mégane E-Tech Electricu esiklaasile on kinnitatud QR-kood. See on mõeldud päästekomandodele, kes avariipaika jõudes ning koodi skaneerides saavad kiiresti aru, et tegemist on elektrisõidukiga. Samuti annab see neile juurdepääsu auto ehituslikule teabele (nt aku ja turvapatjade asukoht, kohad kiireks ja riskivabaks lõikamiseks). Koostöös prantsuse tuletõrjujatega leiti, et see võib säästa kuni 15 minutit võimaliku õnnetuse ohvri välja toomisel.

Fireman Access ja QR-kood on vaid mõned meetmed, et tagada Renault’ sõidukite kasutajate ohutus. Üldisemalt on klientide ohutuse tagamine teedel ja ka töötajatele töökohal üks Renault Grupi säästva arengu poliitika (CSR) kolmest sambast (koos ökoloogilise ülemineku ja kaasamisega), mida viiakse ellu Renaulution strateegia raames.

Renault Megane E-Tech

Fotod: Renault

KOMMENTEERI SIIN