Eeloleval nädalavahetusel, 4. ja 5. septembril tähistatakse pealinnas autovaba päeva, osa Estonia puiesteest on liiklusele suletud.

nädalavahetusel suletud

Septembri esimesel nädalavahetusel, 4. ja 5. septembril on osa Tallinna kesklinnast autovaba: Estonia puiestee on liiklejatele teatud pikkuses suletud.

Toimub keskkonnasõbraliku liikumise kuu üritus “Roheteekond linnasüdames”, mis on Euroopa liikuvusnädala ja keskkonnasõbraliku liikuvuskuu tippüritus. Sündmust tähistatakse Estonia puiesteel ja Tammsaare pargis.

Üritusega loodetakse linlaste tähelepanu äratada ja tõsta nende liiklemisalast teadlikkust ning õhutada inimesi kasutama muid liikumisvahendeid kui isiklik auto.

Esimese koolipäeva puhul esines linnapea Mihhail Kõlvart Vikerraadios üleskutsega järgmisele linnavalitsusele, et jätkataks Harjumaa omavalitsustega koostööd ühistranspordivõrgu ümberkujundamisel. Senine korraldus on vananenud ja ei vasta linna praegusele arengule ega rahulda paljusid, see on ka põhjus, miks auto on jätkuvalt eelistatuim liiklusvahend.

Nädalavahetusel luuakse kampaaniakorras kaheks päevaks illusoorne keskkond, mis soosib rattaga liikumist ja linnavalitsuse sõnul peaks ka lastel ja noortel olema seal turvaline liigelda.

Estonia puiesteele luuakse ürituse raames säästvat liikumist soosiv keskkond, kus on turvaline liigelda ka lastel ja noortel ning tutvustatakse (taas kord!) keskkonnahoidlike liikumisviiside eeliseid. Sõitke vähem autoga ning eelistage kõndimist ja rattasõitu, on linnaisade sõnum.

Eraldi tähelepanu pööratakse elektrilistele liikumislaudadele: keskpäevast alates korraldatakse täiskasvanutele Tammsaare pargi esisel alal elektriliste tõukerataste kiirkursi ja tehakse elektriliste liikurite tutvustus.

Rattaparandustelgis saab tasuta oma kaherattalisele teha kergemat remonti. Kell 13 stardib Tammsaare pargist ühissõit “Rattasõit uutel ja rajatavatel rattatee objektidel kesklinnas“. Sõidule tuleb registreeruda siin.

Kell 14.00 algab jalgrattaretk “Kesklinna asumid“, mille retkejuhiks on arhitektuuriajaloolane Mihkel Karu. Velod liiguvad läbi Tatari, Sibulaküla, Maakri, Veerenni asumi kuni Raua tn tuletõrjehooneni. Registreerumine siin.

Kampaaniaga seoses on 4. septembri keskööst kuni 5. septembri kella 23.59-ni liikluseks suletud Estonia pst 5 ja Kaubamaja ristmiku vaheline tänavalõik.

Sulgemisest tulenevalt muutuvad ajutiselt ka trollide nr 1 ja 3 ja busside nr 15, 18, 18A, 20, 20A, 23, 31, 40, 42, 46, 48, 56, 67 ja 68 liinid. Ümbersõidul olevad bussi- ja trolliliinid sõidavad vaba sõidugraafiku alusel.

Liikumiskuu kohta loe lähemalt siit. Euroopa liikuvusnädala info leiab siit.

Kaanepilt: Tallinna pressiteenistus

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.