Teisipäev, 18. juuni 2024
75 aastat tagasi valmis Ferry Porsche unistuste auto Porsche 356 “No. 1” Roadster. 1948. aastal ilmavalgust näinud legendaarne automark oli tulnud, et jääda.

Märgilise aastapäeva täitumist tähistab Porsche erimudeliga Vision 357 ning mitmete erinevate sündmustega üle maailma. Eestis toimub juubeliaasta raames suurejooneline Porsche Festival, kuhu on oodatud kõik Porsche omanikud ja sõbrad.

Porsche 357 ideeauto

Porsche brändi olemuse võib kokku võtta kolme peamise märksõnaga: kirg, oma raja leidmine ja unistuste püüdmine. Kogu juubeliaasta kontseptsioon on „Driven by Dreams” ehk unistustest kantud, mis ongi Porsche brändi vundament.

Porsche on ehe näide eduloost, mis on sündinud tänu suurelt unistamisele ja nende unistuste püüdmisele. Selleks, et suurelt unistada, peab olema julgust teisiti mõelda, olla uuenduslik ja käia oma rada. Igal aastal lisandub sellele teekonnale erilisi uusi sündmusi ja hetki, mis rikastavad kogu Porsche legendi ja lugu.

718 Cayman GT4 RS-i platvormile loodud 368 kW (500 hj) mootoriga Porsche Vision 357 on austusavaldus 356-le, mis seob kokku mineviku, oleviku ja tuleviku. Mõõtmetelt meenutab see visioonauto ajaloolist mudelit, kuid detailid loovad tulevikku vaatava pildi. Auto värvilahenduse juures on kasutatud monoliitdisaini, mis näitab teed võimalikele tuleviku disainilahendustele. Silmapaistvaks näiteks on valgussignatuuri pidev muutumine.

Porsche 357 ideeauto

Juubeli erisündmused

Juubeliaastal toimub Porsche erisündmuseid kõikjal maailmas. Berliinis avati erinäitus „Driven by Dreams. 75 years of Porsche sports cars”, mille käigus saavad külastajad põhjaliku ülevaate Porsche eduloost, nägemusest ja ettevõtmistest ning läbi interaktiivsete eksponaatide ka ise unistusi luua ja enda jaoks salvestada.

Eestis toimub Porsche Ringil juuli alguses aastapäeva vääriline Porsche Festival 2023. Tegemist on siinse suurima Porschede kogunemisega, kus kohtuvad Porsche klassikud, uued sportautod, ringrajasport ning Porsche-sõbrad.

Kuuskümmend aastat 911 ja sada aastat Le Mansi

Lisaks Porsche 75. juubelile tähistab autotootja veel kahte ümmargust aastapäeva: 911 saab 60-aastaseks ning esimesest Le Mansi 24 tunni sõidust möödub 100 aastat.

911 mudelit esitleti esmakordselt 1963. aastal Frankfurdi autonäitusel, kus see kohe oma disaini ja sõiduomaduste poolest tähelepanu pälvis ning sportautohuvliste südamesse jõudis.

Porsche 357 ideeauto

Ka maailma kuulsaima pikamaasõidu korraldajatel on põhjust uhkust tunda: 10. ja 11. juunil toimuv Le Mansi 24 tunni sõit märgib selle võistluse sajandat aastapäeva. Le Mans on oluline võistlus, kus võtavad võidu nimel mõõtu arvestatavad sportautotootjad.

Porschel on aga Prantsusmaal toimuva traditsioonilise võidusõiduga erilised suhted, olles võistlustel läbi aegade kõige edukam ning ainus automark, kes alates 1951. aastast on alati 24 tunni sõidus esindatud olnud. Selle aja jooksul on saavutatud 110 klassivõitu ja 19 üldesikohta. Ainukese eestlasena on Le Mansi sõitudel osalenud Martin Rump, kes samuti Porsche roolis võistleb.

Fotod: Porsche

KOMMENTEERI SIIN