Teisipäev, 23. aprill 2024
13. märtsist kontrollib Politsei- ja Piirivalveamet kõigis piiripunktides Eestisse sisenevaid inimesi. Toimingute läbiviimisel tuleb tulijail arvestada täiendava ajakuluga. Lisaks antakse teada, et kuni eriolukorra lõppemiseni loobutakse puhumisreididest. Ka teenindused on suletud.

Politsei- ja Piirivalveamet palub inimestel arvestada piiriületusel täiendava ajakuluga, kuna 13. märtsi ööst alates on kehtestatud uus kord ning kogutakse Eestisse saabujatelt andmeid nende reisiteekonna ja võimalike kokkupuudete kohta nakkusohtlike inimestega.

Eestisse sisenedes tuleb piiripunktis anda teavet oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas tulijal endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid.

Lisaks Tallinna lennujaamale ja sadamatele ning piiripunktidele idapiiril, kogub PPA Eestisse sisenejatelt neid andmeid ka Ikla ja Valga piiripunktides Eesti-Läti piiril.

Andmed kogutakse ankeediga, mis kohapeal täita tuleb ning vajadusel küsitakse inimese käest lisainfot. Tegelikult on piiridel täiendavaid tegevusi tehtud kogu lõppeva nädala, mh on jagatud inimestele infot koroonaviiruse kohta, näiteks Tallinna Lennujaamas suunatakse tulijad kohe käsi pesema. 

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Priit Pärkna sõnul teeb PPA kõik võimaliku, et koroonaviiruse levikule piiri panna. Töötatakse koos kolleegidega EMTA-st ja Kaitseliidust:

„Oleme piiril täiendavaid tegevusi teinud juba nädala jooksul ning laiendame nüüd valitsuskomisjoni otsuse raames oma tegevusi veelgi. Täiendav kontroll ja andmete küsimine piiril tähendab Eestisse saabujatele tavalisest suuremat ajakulu ja võib tekitada järjekordi, kuid see kõik on selleks, et kaitsta Eesti inimeste tervist.“

“Kõik puhuvad” reidid lõpetatakse ajutiselt

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks peatas PPA Terviseameti soovitusel ajutiselt ka puhumisreidid, joobekontrollid jätkuvad tavalise liiklusjärelevalve käigus.

„Palusime terviseametil hinnata, millega peaks seoses koroonaviiruse levikuga arvestama liikluses joobekontrollide läbiviimisel. Lähtuvalt saadud soovitustest jätkame joobekontrollidega tavapärase liiklusjärelevalve käigus, kuid ei korralda „Kõik puhuvad“ politseioperatsioone,“ ütles politseimajor Sirle Loigo.

PPA kontrollib aastas umbes 800 000 sõidukijuhi kainust ning keskmiselt kaks kolmandiku joobekontrollidest tehakse tavapärase liiklusjärelevalve ja kolmandik „Kõik puhuvad“ politseioperatsioonide käigus.

Terviseameti hinnangul tuleks seoses koroonaviiruse levikuga politseinikel pärast iga joobekontrolli desinfitseerida nii käed kui ka indikaatorvahend.

Tavapärase liiklusjärelevalve käigus tehtavate joobekontrollide puhul hakkab PPA seda soovitust järgima, kuid „Kõik puhuvad“ reididel pole see võimalik, kuna neis kontrollitakse juhte järjestikku vaid paarikümnesekundiliste vahedega.

„Ettevaatusabinõusid järgides jätkame joobekontrolle igapäevatöö käigus, olgu see rikkumiselt tabatud juhi, kahtlase sõidustiiliga autojuhi või häirekeskuse kaudu saadud joobekahtluse kontrollimisel,” lisas Loigo.

Nakatumisohu võimalikult väiksena hoidmiseks kasutatakse joobekontrollide teostamisel indikaatorvahendil huulikut. Nii liigub välja hingatud õhuvool otse seadmesse ning nakkusoht on sõidukijuhti kontrollivale politseinikule väiksem.

PPA teenindussaalid on suletud

PPA sulgeb vähemalt teisipäevani kõik oma teenindussaalid. Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks sulgeb PPA ka kõik oma teenindussaalid üle Eesti.

Esialgu jäävad teenindussaalid suletuks järgmise esmaspäevani, 16. märtsi õhtuni. „Et teha kõik võimalik viiruse leviku tõkestamiseks ja kaitsta inimeste tervist, sulgeme tänasest ajutiselt PPA teenindussaalid, mida külastab iga päev tuhandeid inimesi,“ ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo juhataja Margit Ratnik.

Meedia kaudu ja veebilehel politsei.ee antakse teada, kuidas korraldatakse teeninduste töö 17. märtsist edasi. Paljusid teenuseid saab inimene kasutada kodust lahkumata politsei iseteeninduskeskkonnas.

Allikas ja kaanepilt: PPA

KOMMENTEERI SIIN