Laupäev, 20. aprill 2024
Škoda mõistab põnevust kütta! Kodiaqi esmaesitluse jälg pole jõudnud veel jahtuda, kui algab järgmine peitusemäng – seekord uueneva Škoda Octavia üksikasjade leidmise nimel. Avalikkuse ette on lekkinud esimesed spioonifotod moodsama välimusega Octaviast. Mudeliuuendust ootame 2017. aastal.

2013. aastal esmaesitletud Octavia on mitu aastat püsinud müügitabelite tipus nii Eestis kui Soomes ja teinud erakordselt hea tulemuse kogu Euroopas. Pole siis ime, et “keskikka” jõudnud Octavia esimese põlvkonna ilulõikus pakub rohkelt kõneainet ning võimaluse, teha panuseid, mida täpselt ja kui palju moodsamaks timmitakse.

Octavia ligi neli aastat kestnud eduloo võib lühidalt kokku võtta: väga hea hinna-kvaliteedi suhe. Ruumikas, kasutajasõbralik, suurepärase koostekvaliteediga, heade sõiduomadustega auto on leidnud rohkelt poolehoidjaid linnas ja maal, äriklientide ja mitme lapsega perede seas. Octavia on rahvaauto selle sõna kõige tänapäevasemas mõistes.

MUDELIUUENDUST ON OODATA 2017. AASTAL

Nüüd on aeg mudeliuuenduseks. Škoda ongi juba teada andnud, et 2017. aastal saab Octavia uue näo ning üle vaadatakse ka juhiabisüsteemid ja infolust. Kui 2015. aasta läheb ajalukku kui Superbi aasta, siis 2016 võiks Škoda fännide poolest kanda Kodiaqi nime ja järgmine omakorda võiks olla kantud moodsa Octavia uutest tuultest.

Uueneva Octavia välimuses saab olema senisest enam vihjeid “suurtele vendadele”, Superbile ja Kodiaqile  – üks perekond ikkagi! “Indiaaninoole” peadisainer, Jozef Kaban on siiski kinnitanud, et Octavia on ja jääb margi “tuummudeliks”, kaotamata üleüldises maasturibuumis oma isikupära. Seega, ei tule suurt ja kandilist, jääb ruumikas ja elegantse joonega auto.

No näiteks selline…

VÄLIMUSES ERISTUVALT… OCTAVIA!

Ilusalongis on korralikult kinni plaasterdatud nii Octavia nina kui saba ning suuremaid erinevusi praegusest mudelist just sealt otsida tulebki. Peenem tuledejoon loob Octaviast sportlikuma ja madalama mulje, meenutades veidi legendaarset  neljasilmset M-B E-klassi.

Nagu moodsale ajale kohane, saab ka Octavia leed-päevatuled, mis keskelt katkestatud kitsa ribana nina allosas kulgevad. Tagatulede uuendus on marginaalne, alles jääb tuttav C-tähe kujuline leedkujund. Siiski loodab tootja, et esimeste valgusdioodide kui tagumise C-järgi on Octavia liikluses edaspidi eristuv ja äratuntav.

JÕUALLIKATE VALIK SUUR SALADUS

Kui mõõtudelt jääb Octavia muutmata, siis üksjagu põnevust on õhus selles osas, mis puudutab jõuallikate valikut. Sõsarmudelil, VW Golfil on juba paar aastat valikus pistikhübriidversioon GTE; kas on võimalik, et ka Octaviat saab edaspidi koos seina pistetava juhtmega?

Tõenäoliselt lisandub jõuallikate valikusse 1.5-liitrine TSI turbo-bensiinimootor, mis asendab senise, 1.4-liitrise mootori. Kas ümber vaadatakse veel mõni jõuallikas, on täna teadmata. Kindel on, et valikusse jääb vähemalt esialgu keskkonnasõbralik maagaasil töötav G-TEC.

PUUTETUNDLIK JA NETISÕBRALIK INFOLUST

Pole vist vaja eraldi öeldagi, et Octavia infolust saab kaasajastatud, eesmärgiga senisest lihtsamalt ühenduda, jagada, paarida. On teada, et maailmaga suhtlema hakkab Octavia omanik edaspidi 9.5-tollise puutetundliku ekraani kaudu.

Apple CarPlay, Android Auto, võimalus luua Wi-Fi ühendus – see ei olegi justkui enam uudisväärtusega uuendus vaid lihtsalt normaalsus. Seda, kas autosse tulevad ka virtuaalsed näidikud, mis on tuttavaks saanud VAG grupi teistelt markidelt, täna tootja veel ei ütle. Kui jah, siis tulevad need lisana kallimas varustusastmes.

Salongis uuendatakse nii kangaste kui plastikute vorme, värve ja kompositsiooni. Octavia sisemine olemus paistab edaspidi kallihinnalisem ning pakub rohkem isikupärastamise võimalusi. Mis peamine – säilib ruumikus, funktsionaalsus ja kasutajasõbralikkus.

Milline uus Octavia siis päriselus välja näeks? Selle kohta on blogides levinud karjakaupa pilte ja spioonivõtteid, vaata allolevast galeriist:

Allikas: Škoda blogi. Loe praegu müügil oleva mudeli kohta siit lisa.

*Loe ka artiklit gaasiautodest What Carist

Vägev poolaasta Eesti autoturul! Toyota, Škoda ja Volkswagen püsivad tipus

KOMMENTEERI SIIN