Teisipäev, 18. juuni 2024
Apple’i üks asutajaid, miljardär Steve “Woz” Wozniak on otsustanud loobuda Tesla Model S-ist ja vahetada selle “rahvaauto” vastu. Vahetuse põhjustest saab aimu Wozi sotsiaalmeediasse postitatud kommentaaride kaudu – ühe peamise põhjusena nimetab mees Tesla Model 3 uudismudelis pettumist.

Mõni päev tagasi tehtud sotsiaalmeediapostituses seisab Woz lootusrikkalt Chevrolet Bolt elektriauto kõrval, kommenteerides, pöial püsti: “Ma loodan peagi autod ära vahetada!” Allpool kommentaarides kinnitab ta, et Bolti mahuvad mõnusalt nii tema kui ta abikaasa, kaks väikest koera ja kaks Segway-ratast. Seega ei ole Model S-ist loobumine kuigi suur katastroof.

Bolt ei tule Wozi majapidamisse seega mitte Tesla Model S-i kõrvale vaid uueks (öko)autoks – elekter jääb ju ikka ning ka sõidumugavuses ei tule suurt allahindlust, usub tulevane õnnelik omanik. Seda eelkõige seepärast – nagu ta Facebookis ühele küsijale humoorikalt vastab – et Tesla ei suuda tänaseni leida õiget kohta päikeseprillide hoidikule…

Tõsisemalt rääkides põhjendab Woz oma otsust Tesla Model 3 küsitava kvaliteediga: “Kui nägin Model 3-e seestpoolt ja vaatasin, milliseid kasutajaliideseid nad pakuvad, kahtlen, kas neil oleks argumenti, millega mulle see auto maha müüa…”

Et aga Apple’i ühel võtmefiguuril oli autovahetus nagunii plaanis ning tingimuseks oli, et uus auto peab sarnaselt Model S-ile olema elektriajamiga, langes valik tuttuuele Chevy Boltile, mis loodetavasti tänavu siiski tootmisse jõuab: “See auto on otsast lõpuni hästi läbi mõeldud. Ma olen ennegi öelnud, et (Toyota) Prius on olnud mu elu kõige mugavam auto – sõitsin sellega 10 aastat,” kirjutab Woz.

Samas lisab ta, et Bolt’iga peaks sõitma pikemalti, et selguks, kas auto suudab perele asendada senist sõiduvahendit, Tesla Model S-i: “Me ei vaja luksusautot. Meil on Tesla, sest see on ainus elektriauto, millega saab teha ka pikemaid sõite. Janet ja mina peame Boltiga veidi aega sõitma, et veenduda, kas see auto sobib meile ka reisimiseks.”

Kümnetest kommentaaridest selgub, et lisaks Model S-ile on Wozil kuuri all veel ka vana hea Hummer. Imselgelt on tegu vastuolulise persooniga, kes pendeldab äärmusest-äärmusesse ülimalt keskkonnasõbralikuks haibitud elektriauto ja maailma kõige keskkonnavaenulikumaks nimetatud fossiiliõgija ehk Hummeri vahel. Samas, poleks seda vastuolu, poleks meil võib-olla ka Apple’it?

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Nojah, olgu, Tesla sai nüüd rikastelt ja ilusatelt avaliku maksahaagi; kahtluse alla pole seatud ei rohkem ega vähem kui tootja tulevane rahalehm, kah rahvaauto Model 3. Me võime ju igiseda selle üle, et esimesed modelkolmed jõuavad omanikeni alles võib-olla saja aasta pärast, tegelikult pole asjad palju paremad ka Chevy tallis.

Kuulda on, et neilgi on tehases liinide käivitamisega raskusi ning kohe-kohe tuleb selga Opel Ampera-e ja sellega võetavad kohustused õnnejunnis eeltellijatelt. Täna ei ütle keegi sajaprotsendilise kindlusega, et GM jõuab elektriautode tootmise õigeaegselt käivitada. Pigem on õhus ootusärevust.

Ja veel – kuhu jääb siis Apple’i  arendatav elektriauto? Wozi sotsiaalmeedia hõikumistele ei tasu muidugi üleliia tähelepanu pühendada, samas – eeldatavasti on tegu väga margilojaalse miljardäriga. Ja kui see inimene ütleb, et vahetab Tesla Model S-i välja…Chevy Bolti vastu, siis… no siis järelikult mingit Apple’i  autot ei ole ega ka ei tule. Vähemalt mitte nende saja aasta sees, mil Tesla oma Model 3 tootmise ja GM Bolti ja Ampera-e liinid käima tõmbavad.

Allikas: Facebook, pildid: tootja

KOMMENTEERI SIIN