Teisipäev, 18. juuni 2024
Kuigi talverehvid muutuvad kohustuslikuks 1. detsembrist, ei tasu rehvivahetusega oodata esimese jäite või lumeni. Ekspert soovitab talverehvid alla panna juba siis, kui õhutemperatuurid jäävad püsivalt alla seitsme soojakraadi.

Seitsmest soojakraadist madalamatel temperatuuridel muutub suverehvi koostis üha jäigemaks ning rehvi haakumine teekattega kehvemaks. Sellest piirist allapoole langeb temperatuur juba oktoobri keskel. Eriti tähelepanelikud peaksid olema maapiirkondades liiklejad ning need, kel on varahommikusi ja öiseid sõite.

ETTEVAATUST ÖÖKÜLMADEGA!

Oktoobris on öökülmade tõenäosus suur, lisaks võib ka päevasel ajal temperatuur langeda nulli lähedale. Tekib musta jää ja libeduse oht, suverehvidega auto muutub ebastabiilseks ning sellega sõitmine ohtlikuks.

Rehvitootja Goodyear ekspert Risto Kivisikk soovitab ohutuse huvides autole talverehvid alla panna juba oktoobris, eeskätt siis kui liigeldakse metsavahelistel teedel või tehakse pikki sõite maanteel.

„Metsavahelistel teedel ja sildadel on musta jää oht kõige suurem ning seda eelkõige öötundidel ja varahommikuti,“ tõdeb Risto Kivisikk.

JÄLGI VARAHOMMIKUSI JA ÕHTUSI TEMPERATUURE

Kuna hommikuti sõidetakse valdavalt tööle ja õhtuti töölt koju, siis on olulisem jälgida just hommikusi ja õhtuseid temperatuure. Seda enam, et oktoobris võib temperatuur kõikuda – kui päeval võib see tõusta üle kümne soojakraadi, siis varahommikul võib see olla vaid veidi üle nulli.

LADUSTA SUVEREHVID KORREKTSELT

Risto Kivisikk tuletab meelde, et pärast rehvivahetust on järgmist hooaega ootama jäävate rehvide eluea pikendamiseks oluline tähelepanu pöörata nende ladustamise tingimustele.

“Rehvid säilitavad oma omadused paremini jahedas ruumis, kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Selleks sobib suurepäraselt kinnine garaaž või hoiuruum, kus on mõniteist soojakraadi. Rehve ei tohiks hoida rõdul, kus on palju niiskust ja miinuskraadid, kuna sellistes tingimustes väheneb rehvide haardumine, pidurdus- ja juhtimisvõime“, soovitab Kivisikk.

Velgedeta rehvid tuleks ladustada vertikaalses ning velgedega horisontaalses asendis ning rehvide vahetus läheduses ei tohiks hoiustada lahusteid või muid keemilisi aineid, mis võivad kummi omadusi kahjustada.

Ladustamiseks on soovitav valida tunnustatud rehvivahetus- ja hoiustuskohad, sest neil on õiged teadmised, kogemused ja võimalused rehvide vahetamiseks ja hoiustamiseks.

Allikas: Goodyear. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN