Jätkame tänavuse Frankfurdi autonäituse parimate palade lainel. Toyota Euroopa disainistuudio ED2 meeskond on loonud ideeauto Toyota C-HR Hy-Power – krossover’i uue tõlgenduse, mille pilkupüüdev välimus vihjab uue jõulisema hübriidajami kasutuselevõtule lähitulevikus.

Sportliku joonega kupeemaastur Toyota C-HR on osutunud populaarseks alates selle turuletoomisest 2016. aasta lõpus, avaldades muljet oma pilkupüüdva kujunduse ja nauditava sõiduelamusega tänu Toyota uue veermikuarhitektuuri (TNGA) platvormile.

Ostjate seas on väga menukaks osutunud Toyota viimase põlvkonna hübriidajam, hõlmates suuremat osa Euroopas müüdud autodest (üle 75%).

C-HR seeriamudel on olnud Toyota disaineritele inspiratsiooniks, et disainida võimsam ja pilkupüüdvam hübriidmudel. Nii sündiski uus ideeauto Toyota C-HR Hy-Power, mille maailma esmaesitlus toimus 2017. aasta Frankfurdi autonäitusel.

KONTSEPTSIOON

Toyota C-HRi kujunduse väljatöötamisel oli Toyota eesmärk luua ihaldusväärne sõiduk klientidele, keda iseloomustab isikupärane maitse ja elustiil, rõhutades sõiduki eriliselt stiilset välimust ja sõidurõõmu pakkuvat iseloomu.

Uus ideeauto, milles uuritakse edasi seeriamudeli teemandist inspireeritud disainikeelt, annab aimu kvaliteetsest teostusest ja põhjalikust tähelepanust detailidele. Kujundus peegeldab ka võimsama hübriidajami olemasolu, tähistades Toyota hübriidprogrammi edasilaiendamist.

VÄLIMUS

Ideeauto Toyota C-HR Hy-Poweri projekti algusest peale teadis disainimeeskond, et nad ei taha soovitud mulje saavutamiseks teha märkimisväärseid isikupärastamisi ega täiustusi.

Selle asemel rakendasid nad oma oskusi seeriaauto kujunduse täiustamiseks, kasutades värve, viimistlusi ja kujunduselemente uuenduslikul viisil. Tegelikult on ideeauto puhul kasutatud täpselt sama lehtmetalli nagu müügisaali sõidukilgi.

Uurides põhjalikult Toyota C-HRi kujunduse aluseks olevat teemandidisaini, ammutas ED2 meeskond inspiratsiooni loodusjõududest, mis muudavad süsiniku teemandiks, ning sellest, kuidas kaljud suudavad varjata kuuma sulanud tuuma.

Selle mõtteviisi tulemusena kasutati uut hõbedast mattvärvi Dark Carbon, et rõhutada sõiduki teravate piirjoonte ja vormitud pindade vastastikust mõju. Efekti suurendamiseks kasutatakse läikivmusti elemente, sealhulgas alumist esispoilerit, auto esiosas Toyota logo kohal olevat ala ning rattakoopa liiste.

Sama efekti jätab tume kroom, mida võib näha esitulede iluliistudel, aknaraamidel ja 20-tollistel valuvelgedel. Terav kontrast luuakse anodeeritud Burning Orange’i viimistluse kasutusega esipiilaritel, küljepeegli korpustel ning esitulede sees oleval ehisel. Sama värviaktsenti kasutatakse ka alumise võre mustas teemandikujulises võrgumustris.

Värvi, tekstuuri ja vormi kasutamine loovad koos veelgi suurema efekti ideeauto katusel. Kogu pinda katab ainulaadne mitmetahulise kristalli mustriga teemantlõikeline kile, mis kulgeb tumedamast mustast värvist tagaosas ereda anodeeritud oranžini esiosas, segades omavahel kokku kontrastseid matte ja läikivaid tasapindu.

SÕITJATERUUM

Väliskujunduse põhimõtted jätkuvad sõitjateruumis, et tugevdada ideeauto disaini omavahel kokku sobivate varjundite kasutamisega, kombineerides musti istmekatteid ja ehiseid Burning Orange’i värvi elementidega.

Suurepäraselt keret toetavad istmed on musta nahkkattega ning neil on oranžid peatoed ja polstrid. Burning Orange’i värvi niidi abil on loodud mitme teemandi kujuline ainulaadne asümmeetriline tepingumuster istmete seljatugedel ja istmepatjadel.

Sama muster kordub ukse sisepaneelidel ja ka oranžidel käetugedel. Oranž viimistlus jätkub kogu armatuurlaua laiuses ja raamib Toyota Touch® 2 multimeediasüsteemi puuteekraani.

UUS VÕIMSAM HÜBRIIDAJAM

Ideeauto on kujundatud uue hübriidajami ümber, mis pakub suuremat võimsust ja jõudlust kui 122 DIN hj süsteem, mis kuulub praegu toodetava Toyota C-HRi varustusse.

See peegeldab Toyota esmaklassilise hübriidtehnoloogia olulist ja strateegilist edasiarendamist, mille käigus tehakse võimsamad hübriidajamid kättesaadavaks kõigi põhimudelite jaoks. Lisateavet hübriidtehnoloogia laiendamise kohta avaldatakse 2018. aasta algul.

INTERVJUU ED2 PEADISAINERIGA

Lance Scott juhtis meeskonda, kes valmistas Toyota C-HR Hy-Poweri ideeauto. Ta rääkis reporterile põgusalt, kuidas projekt ellu viidi ning mida täpsemalt uus disainikeel eneses kätkeb.

Milline oli ED2 disainikeskuse panus Toyota C-HRi tootmisel?

Me osalesime projekti algetappidel nii välis- kui ka sisekujunduse loomisel. Me töötasime välja ideeauto algse välimuse, mida esitleti 2014. aastal Pariisis, ning muutsime seda 2015. aasta Frankfurdi autonäituse tarbeks, heites eelpilgu peamistele väliskujundusteemadele. Sisekujunduse puhul pakkusime välja salongikujunduse konkursi käigus valitud ja tootmiseks välja töötatud suuna.

Seeriamudelil on juba efektne ja väga isikupärane disain – millist mõju avaldas see Hy-Poweri ideeauto veelgi jõulisema ilme loomisele?

Kui me projekti alustasime, teadsime, et üldises kujunduses ei ole vaja märkimisväärseid muudatusi teha. Soovisime täiustada või koondada Toyota C-HRi unikaalset väärtust ning vaadata, kuidas saaksime seda veel rohkem rõhutada uue ja ainulaadse värvi- ja salongiviimistluslahenduse abil.

Kas mudeli staatus ja edu mõjutasid teie suhtumist projekti?

Tänu asjaolule, et Toyota C-HR on põhimudel, mis toodi hiljuti turule ja mille müük on sujunud hästi, teadsime, et me ei tohiks põhjustada segiajamist näidisautoga.

Naasime algse tehnilise kirjelduse ja sihtkliendi profiili juurde, et kindlaks teha, kuidas saaksime rõhutada kujundust nii, et see jääks oma algsuunale truuks.

Milliseid raskusi ja võimalusi näidisauto kujundamise protsess endaga kaasa tõi?

Raskusi ei valmistanud mitte Toyota C-HRi määratlevatest omadustest kõrvalekaldumine, vaid nende värskel ja originaalsel viisil täiendamine.

Näiteks tahtsime hoida seeriaauto head kvaliteeti, seega uurisime erinevaid viise sõitjateruumi ainulaadsuse väljendamiseks. Kasutades kvaliteetset nahkviimistlust, millel on ainulaadsed varjundiga tepingumustrid, suutsime toetuda sõitjateruumi õhkkonna põhiomadustele.

Kuidas tõlgendasite Toyota C-HRi teemandist inspireeritud disainikeelt?

Teemanditeema ärgitas meid mõtlema sellele, kuidas süsinikust teemanti valmistatakse. Süsinikul on väga huvitavad omadused ja selle tulemusena lõime voolava süsiniku tooni uue kerevärvi viimistluse, mis ei ole välimuselt matt ega läikiv.

See omakorda ajendas meid mõtlema sulamaterjalidele nagu laava, mis loob võimsa kontrasti jaheda pinna ja punase tulikuuma vedela keskosa vahel. See inspireeris meid looma katusevärvi ja dünaamilist mustrit, mis läheb erkpunasest üle mustaks. Nii sündis C-HR Hy-Power.

Allikas ja meedia: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.