Kolmapäev, 17. aprill 2024
Uber teeb Euroopas juhtide isikutuvastusse veel ühe täienduse ning hakkab autojuhtidelt nõudma reaalajas pistelist selfiede saatmist. Märguande peale peab juht leidma koha, kus turvaliselt peatuda, “endeldada” ja oma näopilt kohe Uberile saata.

2019. aasta alguses väljastas Uber funktsiooni “Kontrolli oma sõidukit”, mis tuletab klientidele meelde võrrelda rakenduses kuvatud fotot roolis oleva juhiga.

Meeldetuletus aitab Uberi kasutajatel olla tähelepanelikud ja teada anda juhtumitest, kus rakenduses kuvatud sõidujagaja profiil ei ole vastavuses saabunud juhiga.

Alates 16. detsembrist on Uberi kaudu võimalik kontrollida teenust osutava autojuhi profiili reaalajas. Reaalajas isikutuvastus palub Uberi juhtidel ja kulleritel saata selfie, et kinnitada roolis olija vastavust rakenduses oleva profiiliga.

Pildi saatnud juhil on võimalik ka valida, kas edastatud fotot ja kontoomaniku profiilifotot võrdleb tarkvara või asjatundjast inimene.

Uus turvarakendus ennetab pettusi ja kaitseb juhtide ning kullerite kontosid libakasutajate eest. Samuti hoiab see sõitjaid ja kullerteenuse kasutajaid, ehitades rakendusse lisaturvavõrgu, mis tagab, et autot on juhtimas õige inimene.

Kuidas see toimib?

Platvormi kasutavatel autojuhtidel ja kulleritel palutakse aeg-ajalt peatuda ohutult ja teha selfie, et veenduda, kas roolis olev isik vastab kontoomaniku profiilifotole.

Funktsioon võib pildi saatmist paluda igal ajal, nii platvormi sisselogimisel kui ka väljasõitude vahel. Juhul, kui saadetud pilt ei ole vastavuses rakenduses kuvatud kontoomaniku pildiga või pilti ei saadeta, suletakse konto ajutiselt ning juhtum võetakse vaatluse alla.

Tegemist on juhusliku kontrolliga, kuid funktsioon käivitub automaatselt kohe, kui mõni sõitja või kullerteenuse kasutaja teatab võimalikust piltide erinevusest oma rakenduses.

Et tagada teenusepakkujate andmete kaitse, saavad sõidujagajad ning kullerid valida biomeetrilist tehnoloogiat rakendava tarkvara või Uberi esindaja käsitsikontrolli oma rakendusest.

KOMMENTEERI SIIN