Uus Subaru Outback sai 2021. aasta Euro NCAP-i ohutuskatsetes eeskujuliku tulemuse, seejuures ka mitu kõigi aegade parimat tulemust.

Ohutusabisüsteemide katses sai Subaru EyeSight juhiabisüsteem kõigi aegade kõrgeima punktisumma (95% võimalikust maksimumist). Kõrgeim tulemus saavutati ka vähekaitstud liiklejate suhtes (84% võimalikust maksimumist) ning laste ohutuses suurte pereautode klassis (89% võimalikust maksimumist).

Subaru eesmärk on valmistada maailma kõige turvalisemaid autosid. Euro NCAP poolt varasemalt oma segmendi kõige turvalisemateks sõidukiteks tunnistatud Subaru XV ja Foresteri järel kinnistas Subaru taas eesmärgi poole püüdlemist uue Outbacki näol.

Uus Subaru Outback sai 2021. aasta Euroopa uute sõidukite hindamise programmi koondhinnangus maksimaalsed viis tärni ning seni kõrgeima punktisumma nii ohutusabisüsteemide kui ka vähekaitstud liiklejate osas. Samuti sai Outback suurte pereautode klassis parimad tulemused laste ohutuse eest.

Uue Outbacki põhivarustusse kuulub Subaru uusima põlvkonna juhiabisüsteem EyeSight, mis stereokaamerate abil aitab kokkupõrkeid vältida. Outbacki turvavarustuse komplekt on muljetavaldav juba baastasemelt alates.

Sinna kuuluvad kohanduv püsikiirushoidja koos sõiduraja keskel püsimise funktsiooniga, autonoomne roolimissüsteem õnnetuse vältimiseks, liiklusmärkide tuvastussüsteem koos nutika kiiruspiirajaga, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem koos vibreeriva rooliga, sõidurajalt kõrvalekaldumise vältimise süsteem (tuvastab ka eraldusjooni nagu muru ja teeserv), kokkupõrget ennetav pidurdussüsteem koos ristmikel kokkupõrke vältimise abiga, automaatne tagurdamispidur, tagant läheneva sõiduki tuvastamise süsteem, tagaistme kontrollimise meeldetuletus ja pimealasid vähendav Multi-View kaamerasüsteem.

Lisaks kuulub uue Outbacki põhivarustusse ka Subaru näotuvastustehnoloogial põhinev juhijälgimise süsteem, mis hoiatab juhti, kui ta on väsinud või hajevil.

„Mõne aasta eest seadis Subaru sihiks valmistada maailma turvalisimaid autosid. Sellest ajast alates saavutatud kõrgeimad ohutushinnangud üle maailma näitavad, et eesmärgi saavutamiseks ollakse õigel teel.” ütles Ringo Rahumeel Subaru Nordic AB-st.

Meedia: Subaru

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.