Teisipäev, 18. juuni 2024
Porsche Design ja AGON by AOC esitlesid uut PD32M preemiummonitori, mille olulisimad näitajad on 4K resolutsioon, 144 Hz värskendussagedus ja HDR 1400 tugi.

Märtsis testis Matten Pedak mängurimonitori Porsche Design AOC AGON PD27, mille arvustus on leitav siit. Nüüd ühendasid elustiilibränd Porsche Design ja üks maailma juhtivaid mängurimonitoride ja IT-tarvikute tootjaid AGON by AOC jälle jõud ja esitlesid uut mängurimonitori Porsche Design AOC AGON PRO PD32M. Selle 80 cm/31,5” diagonaaliga preemiummängurimonitori ainulaadne disain on inspireeritud Porsche sportautode iseloomust ja viimistlusdetailidest.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

Silmapaistva jõudluse, kõrge kvaliteedi ja hoolika viimistluse ühendav PD32M sobib tänu teravale 4K-resolutsioonile, 144 Hz värskendussagedusele ja 1 ms (GtG) reaktsiooniajale ideaalselt ka kõige nõudlikumate mängurite kiiretempoliste ja pingsate mängusessioonide jaoks, pakkudes teiste silmapaistvate omaduste seas ka MiniLED taustavalgustust ning DisplayHDR 1400 tuge, mis annab kokku võrreldamatu vaatamiskogemuse.

„Oleme oma kauaaegse partneri Porsche Designi kaasabil taas loonud märgilise tähtsusega ja äärmiselt võimeka mängurimonitori, milles on ühendatud parim, mida mõlemal osapoolel on pakkuda. Tõeliselt mitmeotstarbelise seadmena pakub PD32M nii seda, mis köidab oskuslikke ja ambitsioonikaid mängureid, kui ka ka seda, mida soovivad sisuloojaid, võimaldades neil oma produktiivsust ja efektiivsust tõsta,“ ütles TPV turundusjuht Stefan Sommer.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

„Meie peaeesmärk oli luua silmapaistva disaini ja parima tehnoloogiaga tippklassi monitor. 2020. aastal valmis Porsche Designi ja AGON by AOC koostöös 240 Hz QHD mängurimonitor PD27 (meie arvustus veelkord siin), mille jalg meenutas välimuselt Porsche võidusõiduauto turvapuuri. Mängurimonitoride teise põlvkonnaga arendasime seda võidusõidust inspireeritud disaini edasi. Näiteks pakub see disainielemente, mis vihjavad sportauto roolile ja kodaratele,” ütles Porsche Designi peadisainer Roland Heiler.

Sportautodest inspireeritud funktsionaalne disain

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

PD32M-i jala kuju tuleneb selle funktsionaalsusest. Mänguvaldkonnas on kriitiline, et seadmed oleksid tugevad ja vastupidavad, mistõttu on neid omadusi silmas peetud nii kuvari korpuse kui ka liivapritsi tehnikas matistatud valualumiiniumist jala puhul. Monitoride puhul on äärmiselt tähtis ka nende kompaktsus, sestap järgib ekraanipaneeli korpus sisemiste komponentide funktsionaalset paigutust, mille tulemuseks on paneelist endast algavad ja sisemisi osi ümbritseva põhikorpuse suunas pehmelt tahapoole kaarduvad pinnad. Eraldi on loodud õõnsused selleks, et juhtida tähelepanu erinevate ühenduspesade asukohtadele.

Lisaks on paneeli õhukese kuju rõhutamiseks korpuse tagakülg trapetsina külgedelt kitsenev ja kerge kaldega, jahutus- ja kõlariavade peal on stiilsed metallvõred. Neile aladele on lisatud ka RGB-valgustus, et suurendada mängude kaasahaaravust ja rõhutada olukordade vaheldumist. Mitmed väikesed lisadetailid, näiteks valgustusega horisontaalne jahutusriba, on inspireeritud sportautode õhuvõtuavadest. Ka toote bränding on esile tõstetud silmapistvas vormis – projektsiooniga logo abil.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

Suur jõudlus

Suur 31,5“ monitor seisab kindlalt laual ning jala kõrgus on mugavalt reguleeritav, võimaldades ka monitori vertikaalasendisse keeramist.

Tasapinnaline IPS (AAS) paneel suudab taasesitada 1,07 miljardit värvi, et tuua esile ka kõige peenemaid toonierinevusi. Lisaks on värvid äärmiselt täpsed, kuna paneel katab 97 protsenti DCI-P3 värviruumist, et värvid ja varjundid oleksid elutruud. Tänu MiniLED tehnoloogiale pakub monitor 1152 hämardustsooni, mida saab vastavalt kuvatavale sisule eraldi süüdata.

PD32M suudab näidata samas kaadris korraga nii pimestavat päevavalgust kui ka tugevaid musti varje ning sellel on kõrgeima taseme dünaamilist ulatust kinnitav DisplayHDR 1400 sertifikaat. Monitori 1400-nitine tippheledus jätab kaasaegsete mängurimonitoride puhul üldiselt levinud ~300-nitise heleduse kaugele selja taha.

IPS-paneel pakub nõelteravat 4K-resolutsiooni (3840×2160) ja kiiret 144 Hz värskendussagedust, seejuures on tänu 1 ms (GtG) reaktsiooniajale kaadritevahelised järelkujutised praktiliselt välistatud. Adaptive-Sync tehnoloogia pakub muutuva värskendussageduse (VRR) kasutamise võimalust, et vältida pildi lainetamist ja hakkimist.

DisplayPort 1.4 ja kaks HDMI 2.1 pesa muudavad PD32M-i sobivaks nii arvuti- kui ka konsoolimänguritele. Lisaks toetab monitor USB-C vahendusel 4K-resolutsioonil 120 Hz ja võimaldab HDMI 2.1 kaudu ühendada kaasaegseid mängukonsoole.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

Sisuloojatele sobiv

PD32M teine eesmärk on olla produktiivsust tõstev abivahend sisuloojatele, disaineritele, toimetajatele ja programmeerijatele. USB-C sisend muudab selle ideaalseks kodukontori monitoriks, võimaldades vastu võtta pildisignaali, anda ühendatud sülearvutile toidet (olenevalt HDR-seadistusest kuni 90 W) ja edastada andmeid vaid ühe USB-C kaabli kaudu. Lisaks saab sülearvutiga kasutada kõiki seadmeid, mis on ühendatud monitori nelja USB 3.2 pesaga (nt klaviatuurid, hiired, välised kõvakettad).

PD32M-il on ka KVM-lüliti, mis võimaldab kiiresti vahetada kahe signaaliallika vahel, võimaldades korraga kasutada näiteks mängudega lauaarvutit ja tööasju sisaldavat sülearvutit, ning kasutada mõlema puhul sama klaviatuuri ja hiirt. Pilt-pildis režiimis suudab monitor näidata korraga mõlemat DP, HDMI või USB-C pesasse ühendatud allikat (max UHD 60 Hz).

Peale selle pakub PD32M võimsat helisüsteemi. DTS-heliga täiustatud kaks 8 W kõlarit tagavad mängurite ootustele vastava rikkaliku ja selge helipildi.

Kohandatav RGB-valgustus

Kuigi PD32M on niigi ainulaadne, saab seda muuta veelgi isikupärasemaks. Ekraani tagaküljel on täielikult kohandatav RGB-valgustussüsteem (Light FX). Käivitamisel tervitab monitor kasutajat animeeritud käivituslogo ja spetsiaalse heliga.

Eripärasele ekraanimenüüle (OSD) on antud kasutajasõbralik struktuur ning komplektis on juhtmevaba mänguriklahvistik, mis võimaldab monitori menüüseadetele kiiresti ja mugavalt juurde pääseda. Lõpetuseks tasub mainida monitori kvaliteetset pakendit ja komplekti kuuluvat mälupulka, mis sisaldab kasutusjuhendeid ja seotud tarkvara.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M on nüüd saadaval Porsche Designi kauplustes, spetsialiseerunud jaekauplustes ja siin veebilehel, samuti valitud veebipoodides soovitusliku jaehinnaga 1999 eurot.

Fotod: AOC AGON/Porsche Design

KOMMENTEERI SIIN