Reede, 17. mai 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ning tööstuse suundumuste üle.

Ilusad ilmad on tulnud, et jääda – vähemalt piisavalt, et Transpordiamet on piirkiiruseid tõstma asunud. Hyundai Ioniq 5 tegi Maailma aasta auto valimistel puhta vuugi ning õrritab üha aktiivsemalt ka Ioniq 6-ga, mis võib isegi käesoleva aastanumbri sees saabuda; Elon Musk aga pole Twitteri ülevõtmist lõpetanud – kohast nõukogus ta loobus, sest see takistaks rohkemate aktsiate ostu ja ettevõtte täielikku üle võtmist.

Saate põhiteemana jätkame eelmise aasta üleilmse automüügi kokkuvõttega – kui eelmises saates sai ära räägitud esinelik, siis seekord võtame ette kohad 5-10: Stellantis, General Motors, Honda, Ford Motor Company, Suzuki ja BMW.

Nädala proovisõiduauto oli Mazda CX-5, mille näol on reaalsuses tegu pea kümnendivanuse mudeliga – kuidas ta meie turule passib ja kellele see auto sobida võiks?

Mazda CX-5 2022

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat.

Fotod: Flickr, Indrek Jakobson

KOMMENTEERI SIIN