EsmaspÀev, 27. mai 2024

Praegu LeEco, kuid varem Letv nime kandnud Hiina meelelahutusettevĂ”te on avalikustanud oma partnerluse Aston Martiniga – mis ei vaja tutvustamist, aga kui vajaks, siis Briti superautode tootja, kelle tuntuimad tööd on ilmselt James Bondi autod -, et turule tuua RapidE ideeauto.

Eelmisel aastal esmaesitletud RapidE on pÔhimÔtteliselt Rapide (vahe ongi E-s) sedaan, millel on tavapÀrase bensiinimootori asemel hoopis elektriajam. RapidE peaks tootmisse jÔudma juba 2018. aastaks.

Kuid see ei pruugi olla peamine pĂ”hjus, miks see koostöö tĂ€helepanu vÀÀrib. Letv kĂ”lab vĂ”ib-olla tuttavalt, kuna eikuskilt tuli eelmisel kuul toimunud CES tarbeelektroonikanĂ€ituse uudispomm – tegemist on ettevĂ”ttega, mis rahastab Kalifornias tegutsevat startupi Faraday Future ehk nagu nad ise eelistavad, FF. Nimetatud startup töötab elektrilise isesĂ”itva auto kallal, mida kavatseb pakkuda unikaalse tellimuspĂ”hise Ă€rimudelina. Paljud on kahelnud FF vĂ”imekuses oma lubadust tĂ€ita, arvestades, kui raske on konkurentsivĂ”imelist autofirmat alustada ja kui ebatavaliselt suured ambitsioonid tootjal on. LeEco raha lisab projektile legitiimsust, kuid jÀÀme siiski Ă€raootavale seisukohale.

[dropcap]LEECO AITAB ASTON MARTINIT JA ASTON MARTIN FF’I? [/dropcap]Niisiis pole ĂŒllatus, et ka Faraday Future on nĂ€dala teemades ĂŒles kerkinud. Lisaks RapidE-le on “vĂ”imalik lisada Aston Martini, LeEco ja FF’i poolt valik uue pĂ”lvkonna ĂŒhendatud elektriautosid”. Kuigi Faraday on endale palganud vĂ€gevalt personali, sealhulgas paljusid autotööstusest, on vĂ”imalik, et LeEco vĂ”ib pöörduda FF plaanide kiirendamiseks Astoni teadmiste poole.

Letv tegi CESil koostööd ka Aston Martiniga ning esitles Astoni sĂ”idukite peent uut infolustivĂ€lja, nii et pole eriline ĂŒllatus, et kaks ettevĂ”tet oma koostööd laiendavad. Iseseisva eksklusiivsete autode tootjana on Aston pidanud toime tulema oma jĂ”ududega ja ilma pideva rahavoota emafirmalt. LeEco nĂ€ib seda rolli vĂ€hemalt osaliselt tĂ€itvat.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Astoni ja elektriauto liit… tundub, et jumal on tĂ€na petrolhead. JÀÀb vaid loota, et koostöö sujub ja annab ilusaid, Astoni nĂ€o ja elektriauto teoga jĂ€reltulijaid, ja et meiegi maal neid vĂ€hemalt kolmandat pĂ”lve kasutatuna nĂ€ha saab.

Allikas: The Verge, foto: Aston Martin

KOMMENTEERI SIIN