Esmaspäev, 15. juuli 2024
Osana Renault’ Renaulution strateegiast avaldas Dacia oma 5 aasta plaani, kuhu kuulub Dacia-Lada äriüksuse loomine ning C-segmenti sisenemine.

Denis Le Vot, Dacia ja Lada brändide tegevdirektor sõnas: „Dacia jääb Daciaks, pakkudes alati usaldusväärset, ehedat, parima hinna ja kvaliteedi suhtega toodet nutikatele tarbijatele. Dacia-Lada äriüksuse loomisega kasutame täiel määral ära CMF-B modulaarse platvormi võimalused, suurendame tõhusust ja meie toodete konkurentsivõime, kvaliteedi ja atraktiivsuse edasist tõusu. Meil on olemas kõik vajalik brändide kõrgemale tasemele viimiseks ja selle näiteks on Bigster Concept.”

Viimase 15 aasta jooksul on Dacia tootnud kaasaegseid, lihtsaid ja oma mõistlikkuse poolest ahvatlevaid sõidukeid. Konkurentsitule oskusteabele tuginedes võimendab Dacia Renault Grupi ja Renault-Nissan-Mitsubishi alliansi läbiproovitud ja parimaks osutunud tehnilisi lahendusi.

Kulutõhusa jaotusmudeli abil on Dacia selle aja jooksul endale nime teinud 44 riigis, kus on müüdud 7 miljonit autot ja mitmed neist on müügihitid. Aasta aasta järel on Sandero ja Duster hoidnud esikohta Euroopas eraisikute müüdud autode arvestuses vastavalt nii sõiduautode kui maasturite lõikes.

Bigster Concept lubab klientidele pakkuda ainulaadset, ehedat ja liigse ilutsemiseta sõidukogemust. Jäädes truuks Dacia stiilile on Bigster Concept ruumikas, tugev, mõeldud seiklusteks tolmustel teedel ja silmapiiri avardamiseks. 4,6-meetrisel maasturil on olemas kõik hädavajalik, ei rohkem ega vähem.

Alejandro Mesonero-Romanos, Dacia kujundusdirektor ütles: „Dacia Bigster Concept kehastab brändi pidevat arengut. Kõik vajalik, piisavalt jõuline ja seikluslik. See tõestab, et kättesaadavus ei ole mingil kombel vastuolus atraktiivsusega. Meie Dacias usume nii ja Bigster Concept on selle tõestuseks.”

Bigster Concepti disaini kannab põhimõte “mida näete, seda saate.” Mudeli proportsioonid on kaasaegsed ja väljendavad jõulisust, suured välismõõtmed lubavad väga mahukat sõitjateruumi.  Y-kujuline valguslahendus võimendab veelgi maasturi stiili, mis peaks sisendama enesekindlust. Robustsusele truuks jäädes ei leia mingeid üleliigseid tulesid ja vilesid, kroomviimistlust ega alumiiniumiimitatsiooni.

Dacia tootevaliku tulevane käilakuju võib kasutada nii alternatiivenergiaid kui ka hübriidmootoreid, mis tähendab, et bränd on alati kooskõlas muutuva seadusandluse ja tarbijate ootustega.

Foto: Dacia

KOMMENTEERI SIIN