Teisipäev, 23. juuli 2024
Uus NX toob Lexuse mudelivalikusse uue jõuülekande – tootja kõigi aegade esimese pistikhübriidi. Oluliste muudatuste seas on palju ka mugavust ja turvalisust tõstvaid uuendusi.

Uus NX asendab 2014. aasta mudelit, mida müüdi Euroopas üle 170 000 sõiduki. Arvestades, et müük toimus enamjaolt uutele klientidele, oli mudelil oluline roll brändi kasvus siinses regioonis.

“Tuginedes NX-i varasemale edule ja klientide kõrgendatud ootusele läbis NX totaalse uuenduskuuri – koguni 95% sõiduki osadest on uued. Tänu ambitsioonikale arendustööle paranes nii jõudlus, juhitavus kui ka efektiivsus,” sõnas Lexus Balticu juht Raigo Kaseorg.

NX-i proportsioonid tagavad, et sõiduk on heas tasakaalus ja püsib kindlalt teel. Võrreldes esimese põlvkonna NX-iga on sõiduki pikkus suurenenud 20 mm, teljevahe 30 mm, laius 20 mm ja kõrgus 5 mm. Nende mõõtmete puhul on arvestatud kõige optimaalsema lahendusega, et teha rohkem ruumi reisijatele nii ees- kui ka tagaistmetel.

Lexus NX 2021

Uuel mudelil on neljasilindriline 2,5-liitrine hübriidajam ja taaslaetav liitiumioonaku oma klassi parima võimsusega – 18,1 kWh. Seejuures võimaldab täiendav tagumine elektriajam püsivalt sõita nelikveolisena. Uue pistikhübriidsüsteemiga mudeli võimsus on 306 hj ja see on suuteline kiirendama nullist sajani veidi enam kui kuue sekundiga.

Pistikhübriidi saab laadida nii koduvõrgust kui ka laadimisjaamades üle Eesti. Aku suuruse, võimsuse ja elektrienergia efektiivse kasutamise tulemusena suudab pistikhübriid täislaetuna sõita elektrirežiimis 65 km ja kui aku saab tühjaks, jätkub sõit sujuvalt hübriidrežiimil.

Suurem multimeediaekraan ja kiirem protsessor

Peagi saabuva NX-iga tutvustab Lexus uut Lexuse multimeediasüsteemi, mis oma võimsuse ja sujuvuse poolest sarnaneb tahvelarvutiga. Uue platvormiga kaasnevad samuti nutikad teenused, mis pakuvad reaalajas teavet läbitava teekonna ja liikluse kohta. Süsteem sisaldab ka funktsiooni „Hey Lexus”, mis reageerib loomuliku dialoogina häälkäsklustele.

Kui Lexus Link Connecti standardsüsteem kasutab 9,8-tollist ekraani, siis Lexus Link Pro süsteem kasutab uut 14-tollist ekraani, mis on üks oma klassi suurimaid. See on NX-i kõrgema varustustasemega mudelite standardvarustuses ja muul juhul saadaval lisavarustusena. Kõrglahutusega ekraani graafika on kuvatud selgelt mis iganes valgusega ning multimeediasüsteemi protsessor on varasemaga võrreldes 3,6 korda kiirem.

Tazuna sisekujundus ja kolmanda põlvkonna ohutussüsteem

Uus NX tutvustab esimest korda Lexuse Tazuna kontseptsiooni, mis annab juhile mugava kontrolli sõiduki üle, pilku teelt eemale pööramata. Sellise intuitiivse juhtimise heaks näiteks on roolil olevad puutetundlikud nupud, mida saab kohandada vastavalt juhi eelistatud funktsioonidele. Funktsioonid kuvatakse kasutamisel esiklaasinäidikule, et juhil poleks tarvis pilku teelt eemale pöörata.

NX-i näol on tegemist ka esimese mudeliga, mis sisaldab kolmanda põlvkonna ohutussüsteemi Lexus Safety System +. Täiustatud ohutussüsteem on koos aktiivohutuse ja juhiabifunktsioonidega kõikide varustustasemete standardpaketis, mis on uueks eeskujuks riskide tuvastamisel ja ennetamisel.

Täiustused hõlmavad kokkupõrke ennetussüsteemi võimekuse edasiarendamist, et süsteem tunneks ära sõiduki trajektooril olevaid mootorrattaid ja suuremaid objekte, näiteks puid ja elektriposte. Ühtlasi on sel uudne funktsioon, mis tuvastab ristmikul pööret tehes kokkupõrkeriski sõidukite või jalakäijatega. Arendustööde tulemusena suudab kokkupõrke ennetussüsteem tuvastada ja vältida 36% rohkem liiklusohtlikke olukordi kui varem.

Uue NX-i hinnad algavad 46 000 eurost. Uus mudel saabub Eestisse 2022. aasta veebruaris.

Lexus NX 2021

Fotod: Lexus

KOMMENTEERI SIIN