Laupäev, 13. aprill 2024
Aina rohkem Eestimaalasi langetab autot ostes oma valiku Subaru märki kandva sõiduki kasuks. Käesoleva aasta mais saavutas mark Eestis läbi aegade parima müügitulemi, kui 116 müüdud autoga ületati 2014. a. novembrist püsinud müügirekord.

116 registreeritud autot andis Subarule 5,1%-lise turuosa. See number lennutab Eesti maailma riikide tippu – mitte kuskil mujal ei ole selle margi osakaal nii suur!

Rekordilist müügitulemust vedas Subaru lipulaev, nelikveoline linnamaastur Outback, mida mais esmaregistreeriti koguni 70 uut autot. Järgnesid tänavu kevadel uuenduskuuri läbinud Forester 32 autoga ning sportuniversaal Levorg 11 isendiga.

Subaru Outback

“Subaru aina kasvav populaarsus näitab ilmekalt, et sarnaselt paljudele teistele riikidele on ka siinsed autoomanikud meie sõidukitega äärmiselt rahul. Mark on end Eesti kliimas tõestanud tänuväärse valikuna, mille puhul hinnatakse nelikveo, töökindluse ja nauditavate sõiduomaduste kombinatsiooni” ütles Ringo Rahumeel, SUBARU Nordic AB Baltikumi piirkonna juht.

Subaru on Eesti turul esindatud alates 1993. aastast ning tänaseks töötab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis kokku viis esindust.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Väike uudis autoturu jaoks, suur uudis ilmestama eestlaste kuumi tundeid selle jaapanlaste ikoonilise margi vastu. Eriti kui mõelda, et Subarute müügi osatähtsuselt oleme me maailmas riik number 1! Fenomenaalne, kas pole?

Kui kümnend tagasi oli Subaruga sõitmine selge seisukohavõtt – autot ostsid rohelise mõttelaadiga loodusfotograafid, näitlejad, keskkonnakaitsjad; siis täna on tegemist massidesse paiskunud praktilise mõtteviisi ilminguga.

Ainulaadne sümmeetriline nelikvedu ei jäta talvel teele tõenäoliselt ühtegi tubli sõitjat ning seesama nelikvedu paneb silma särama igal sõõrisõidufännil, kes Eesti talve näeb kui ainsat argumenti, miks üldse siinmail elada. Lisaks leiab igaüks endale mudelivalikust midagi sobivat – olgu siis ülisportlik STI, igapäevasärtsutamiseks sobilik Levorg, luksuslik Outback, nooruslikum XV või künkavallutajate unistus Forester.

Igatahes on Acceleristal hea meel, et Taevasõela templit kandval autol läheb kenasti; ja eks me natuke kurvastame ette ka selle päeva üle, mil saabub üldine margitüdimus. Sest elu käib mööda spiraali, ja arvata, et seda päeva, mil ostjad Subarust mõneks ajaks võõrduvad, ei saabu, oleks lihtsameelne. Üks on juba tulnud, et STI-vaimustust kallutada. Ford Focus RS on päris kindlasti ampsamas endale kiiresõidufännide poolehoidu; ja küllap on neid veel, kes tahaksid eestlaste Subaru-armastusele põntsu panna. Aga seniks, tundkem rõõmu sümmeetrilisest nelikveost!

Allikas ja meedia: tootja 

Subaru igaks elujuhtumiks ehk sümfoonia sümmeetrilisele nelikveole

Uuenenud Subaru Forester – kõikidele küsimustele on vastus

 

KOMMENTEERI SIIN