Neljapäev, 18. aprill 2024
Kaks nädalat enne ametliku müügi algust jõudsid Eestisse verivärsked Renault Mégane ja Mégane GT mudelid ning kõigil soovijatel on võimalus neid valitud müügiesindustes oma silmaga näha. Alates sellest nädalast on müügil ka piiratud koguses Megané ZEN eripartii mudeleid.

Renault esitles uut väike-keskklassi sõiduautot Mégane Frankfurdi autonäitusel ja lubas, et Euroopas jõuab auto müügile 2016. aasta alguses. Eestis jõuavad uus Mégane ja Mégane GT ametlikult müügile tänavu märtsis, aga esimesed demoautod on müügisalongis tegelikult väljas juba paar nädalat varem. Vahetult enne Vabariigi aastapäeva oli ajakirjanikel võimalus mõlema mudeliga Lauluväljakul ka väike proovisõiduring teha.

Sattus olema lumesajune päev, mis andis fotograafidele suurepärase võimaluse, teha kunstipäraseid pilte, millest prantslased tõenäoliselt vaid unistada võivad. Paraku on silmailu pildi peal üks, rehvi all aga midagi muud – ekstreemseid lumelögailmasid ei satu Eestiski üle mõistuse palju, sestap on ilmtingimata vajalik teha neljanda põlvkonna Mégane’iga proovisõitu ka… tavalisemates tingimustes ning Acceleristas me seda lähiajal ka teha kavatseme.

Renault Megané lauluväljak

PIKEM JA MADALAM NING PAREMAS PROPORTSIOONIS

Pikem: 4359 mm (+64 mm)
Madalam: 1447mm (+25 mm)
Laiem rööbe – ees: 1591 mm (+47 mm) / taga: 1586 mm (+39 mm)
Pikem teljevahe: 2669 (+28 mm)
Lühem tagumine ülend: 771 mm (-21 mm)
Veljed kuni 18 tolli

Renault Mégane neljas põlvkond kannab endas märgi uut disainiidentiteeti. Kere alumine osa ning kapott on kindlate ja täpsete joontega, mis koonduvad auto ninas ning toonitavad auto voolujoonelisust. Rehvide ja kere vaheline ava on muudetud väiksemaks (rattakoopas). Täiustatud esivedrustuse geomeetria ja suurema nurga all amortisaatorid on mainitud vahet vähendanud 25 kuni 30 mm.

Uuel Mégane’il on isikupärane esi- ja tagatulede valgussignatuur, mis toimib nii öösel kui ka päeval: ees jai taga kasutatakse 3D efektiga leed-tulesid ning tippvarustuses Mégane’il on olemas ka automaatne lähitulede lülitamine.

Renault Megané lumine

MUGAV JA VIIMISTLETUD SALONG

Sõidumugavust lisab sõitjateruumi hoolikas viimistlus. Juhi ja reisijate käeulatusse jäävad kvaliteetsed pehmepinnalised materjalid, luksuslik altpoolt vahuga toetatud armatuurlaua kattematerjal (samuti uste ülemise osa paneelid ja käetoed) ning elegantsed kroomdetailid, nappa nahaga kaetud rooliratas jpm.

Istmete ergooomikat on täiendatud, tänu erineva tihedusega vahtude kasutamisele toetavad need hästi keha ja kohanduvad istuja kehakujuga. Istmeraamid on samad nagu uuel Espace’il ja Talismanil ning modernne ja soe polsterdus on inspireeritud mööbli- ja nahktoodete maailmast.

Õmblused istmetel ja uksepaneelidel on diskreetsemad kui Mégane 3-l. Valikus on viis mustades toonides polstritüüpi, teiste hulgas velvetine versioon, mis kombineerib sügava läike, 3D-efekti ja eriti pehme pinna. Esiistmed on soojendatavad, juhiistmel on massaažifunktsioon ja elektriline nimmetugi.

Renault Megané salong

MOODNE JA NUTIKAS

Neljanda põlvkonna Mégane’il, nagu ka aasta jooksul turule toodud uuel Espace’il, Kadjaril ja Talismanil, on pardal kõige moodsamad juhiabisüsteemid (ADAS). Juhile on sõidu ajal abiks sõidurajalt väljakaldumise hoiatus, automaatne tulede ümberlülitus, adaptiivne kiirusehoidik, käed-vabad parkimine ja pimenurgahoiatus.

Lisaks on Mégane varustatud värvilise head-up näidikuga. Selle tehnoloogiaga, mis on üle võetud lennundusest, saab juht ilma silmi teelt tõstmata, lugeda temale hetkel olulist infot: praegune kiirus, navigeerimis- ja juhiabisüsteemide info. Head-up näidik muudab juhiabisüsteemide kasutamise selgemaks ja lihtsamaks ning panustab sõidumugavusse ja ohutusse

L-kujulise juhi töökoha disainimisel on inspiratsiooni saadud lennuki kokpitist. Kasutatud on uusimaid tehnoloogiaid, mis omased pigem kallimatele autodele, oluisim neist on intuitiivne multimeediasüsteem R-LINK 2 (ei ole saadav kõigis riikides). See on juhtimiskeskus, mille suunab sõiduki eri funktsioonide tööd. Renault’ MULTI-SENSE tehnoloogia abiga on juhil võimalik muuta sõidustiili.

Renault Megané nutikus

ERIMUDELID MÜÜGIL

Uue, neljanda põlvkonna Mégane’i esitluse järel tõi Renault turule erimudeli piiratud koguses ja kahes versioonis: uus Renault Mégane ZEN Energy TCe100 (bensiinimootor) ja uus Renault Mégane ZEN dCi 110 (diiselmootor).

abc-864x81-kodukale-renault

Nende sõidukite standardvarustusse kuulub muuhulgas ‘CLIM PACKAGE’ ehk automaatne õhukonditsioneer koos tolmu- ja vihmasensoritega. Samuti on autodel ‘LOOK 16” PACKAGE’, mis sisaldab 16-tolliseid alumiiniumvelgi, toonitud tagaklaase ning leed tulesid koos Edge Light tehnoloogiaga.

ZEN Energy TCe100 hin on 14 990 eurot ja ZEN dCi 110 hind 16 990 eurot.

Renault Megané loo kaanepilt

REGISTREERI END KOHE PROOVISÕIDULE!

Mis mudeliga soovid proovisõitu teha?(required)

Renault Megané tagant

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Tervitatav on, et maaletoojad teevad Eestis tubli tööd ja toovad uudismudelid siia näha ja katsuda enam-vähem samal ajal, kui muu Euroopa autodega tutvust teha saab. Mégane tundub esmapilgul hea hinna-kvaliteedi suhtega auto, mille sõiduomadustega tahaks lähemalt tutvust teha. Accelerista proovisõit on Mégane’l igal juhul soolas.

Kohe-kohe kättejõudval Genfi autonäitusel toob Renault välja ka Mégane Grandtour mudeli, millel saab olema Espace’ilt ja Talismanilt tuttav nelikroolimise süsteem. 4Control süsteem pöörab väikesel kiirusel liikudes tagarattaid esiratastele vastassuunas ning suurematel kiirustel esiratastega samas suunas. Nelikroolimine annab universaalile hea manööverdamisvõime väikestel kiirustel ning stabiilsuse ja täpse juhitavuse maanteel liikudes.

Info: Renault. Meedia: Renault, Vallo Kruuser

KOMMENTEERI SIIN