Neljapäev, 25. juuli 2024
Fiesta ST kuumpära saab sooneutraalse disaini ja uue jõuallika
1.5l, 3 silindrit, 200 hobujõudu ja 290 Nm momenti
CO2 heitmekogust ei tea, hinda ei tea, aga kõik ootavad!

Uus Ford Fiesta on tõenäoliselt maailma esimene sooneutraalneks disainitud superkompakt. Neljas variandis, väljapeetud Trendist noobli käsitööhõngulise Vignale’ni, on see loodud rõõmu tooma mõlemale sugupoolele. Meie heidame lähemalt pilgu peale tulikuumpärale, Fiesta ST-le, mis peaks majja tooma tõelise sõidurõõmu… kolme silindriga! Saame siis imet näha.

Genfi autonäitusel tõi Ford Perfomance vaiba alt välja uue põlvkonna Ford Fiesta ST. Pisike kuri superkompakt annab välja kuni 200 hj võimsust ning sel on uus, kolmesilindriline 1,5-liitrine EcoBoost mootor ja valikus rida sõiduviise piirelammutava kihutamise jaoks.

KÕIK JUHTUB ESIMEST KORDA JA SÜÜDI ON … GT!

Kolmanda põlvkonna Fiesta ST on esimene Ford Performance mudel, millel on kolmesilindriline mootor, ja esimene ST, millel on valikulised sõidurežiimid, mis võimaldavad seadistada mootori, juhitavuse ja stabiilsuskontrolli vastavalt Normal, Sport ja Track-seadesse, et saada optimeeritud sõidurõõmu kogemus nii teede ja tänavate kui rajapäevade tingimustes.

Sõidurežiimid kontrollivad ka Fiesta ST elektroonilist helitäiustuse (Electronic Sound Enhancement) süsteemi ja aktiivset väljalaskeheli kontrollklappi, et pakkuda veel mõnusamat sõidukogemust.

See võimendab Fordi uuele jõuallikale paigaldatud silindri deaktiveerimissüsteemiga (CO2 emissioonide vähendamiseks kuni oletatavalt 114 g/km-ni*) uue 1,5-liitrise EcoBoost mootori sportlikku heli.

Uus Fiesta ST kuumpära jõuab müügile 2018. aasta alguses nii kolmeukselise kui viieukselise kerega ning kümnete siseviimistluse ja isikupärastamise võimalustega.

Fiesta ST välisdisain on senisest julgem, sel on näiteks unikaalne, võidusõiduautost inspireeritud võrkiluvõre ja eksklusiivseid 18-tolliseid sulamveljed. Pole ka ime, kogu uue Fiesta kontseptsioon on inspireeritud Ford GT superautost.

KOLM SILINDRIT, JA MÕNIKORD KA KAKS

Osana Fordi EcoBoost mootorivalikust kasutab täiesti uus 1,5-liitrine EcoBoost tehnoloogiaid nagu turboülelaadimine, kõrgsurvesissepritse ja kaks eraldi varieeruva ajastusega nukkvõlli, et pakkuda optimeeritud jõudlust ja kütusesäästikkust.

Mootori kolmesilindriline ehitus pakub loomulikult kõrget pöördemomenti madalatel pööretel. Jõudlust parandab ka uus turboülelaadija, mis kasutab erksama ja lõbusama sõidukogemuse saavutamiseks optimeeritud turbiinidisani, et kiiremini rõhku koguda ja turboviivitust minimeerida.

Uus kombinatsioon sisselaskekanalisse sissepritsest ja otsesissepritsest silindrisse aitab saavutada võimsust ja reaktsioonikiirust koos vähendatud CO2 emissiooniga*, millele lisandub märgatav kütusesäästu kasv väikestel mootorikoormustel.

Fordi uus silindri deaktiveerimise tehnoloogia – esmaesitletud auhinnatud 1,0-liitrisel EcoBoost mootoril ja maailmas esmakordselt kolmesilindrilisel mootoril – suurendab Fiesta ST omanike jaoks täiendavalt kütusesäästlikkust, mõjutamata sealjuures jõudlust.

See lõpetab automaatselt mootori ühe silindri kütusega varustamise ja klapi opereerimise tingimustes, kus täisvõimsust tarvis ei ole – näiteks nagu vabakäiguga või väikese mootorikoormusega sõitmise olukordades.

Tehnoloogia suudab ühe silindri välja või uuesti sisse lülitada kõigest 14 millisekundiga ehk 20 korda kiiremini kui silmapilgutus, et vajadusel sujuvalt täisvõimsust pakkuda.

Üleni alumiimiumist mootoril on ka integreeritud väljalaskekollektor, mis suurendab kütusesäästlikkust, aidates mootoril kiiremini optimaalsete temperatuurideni jõuda.

Kollektor on disainitud minimeerima vahemaad, mida väljalaskegaasid peavad silindrite ja turboülelaadija vahel läbima ning tänu sellele pakub mootor kiiremini pöördemomenti.

Ford Fiesta ST 1,5-liitrisele jõuallikale on lisatud ka gaasiosakeste filtritehnoloogia, mis vähendab tahmaemissioone.

This slideshow requires JavaScript.

VAJUTA NUPPU JA SÕIDA LASTEAEDA VÕI RAJAPÄEVALE

Valitavad sõidurežiimid lisavad uue põlvkonna Fiesta ST-le veel rohkem mitmekülgsust, võimaldades juhtidel optimeerida sõidukogemust, et auto sobiks nii laste kooliviimiseks kui võidusõidurajaks.

Normal-režiimis on mootori seade, haarduvuskontroll, elektrooniline stabiilsuskontroll (ESC), väljalaskeheli ja elektrooniline roolivõimendi (EPAS) seatud pakkuma loomulikku reaktsiooni ja ühendatud tunnetust.

Sport-režiimis on mootori seadet ja gaasipedaali reaktsiooni muudetud teravamaks ja EPAS-i seadistust kohandatud kiireks tänavasõiduks pakkuma rohkem tagasisidet ja täpsemat kontrolli. Aktiivne helikontrolli klapp avaneb ja ESE kohandatakse intensiivistama sportlikku väljalaske- ja mootoriheli salongis.

Rajarežiimis on kõik auto dünaamikafunktsioonid seadistatud kiireimateks võimalikeks ringiaegadeks, haarduvuskontroll on välja lülitatud ja ESC sekkumine on seatud võimaldama tõeliseks ringrajasõiduks sobivat vabamat libisemist.

Ford Performance’i seadistatud tundlikku ja paindlikult reageerivat šassiid toetab täiustatud vektorjuhtimise tehnoloogia, mis parandab teelpüsivust ja vähendab alajuhitavust, rakendades kurvides sisemisele esirattale pidurdusjõudu.

Kolmerežiimiline ESC lubab juhtidel valida süsteemi täielikult sisselülitatud oleku, vabama libisemise ja piiratud sekkumisega oleku ning täielikult väljalülitatud oleku vahel.

TEE ENDALE SELLINE AUTO NAGU SULLE MEELDIB

Uue põlvkonna Fiesta ST pakub rohkem isikupärastamise võimalusi kui eales varem. Laiast viimistluselementide valikust saab valida meeldiva käigukangi, rooli, ukselinkide ja dekoratiivse armatuuriliistu, ning erineva stiliseerimispaketi.

Fiesta ST ergonoomilises interjööris on toetavad Recaro istmed ja lameda alaosaga rool. Kerevärvide valikusse on lisandunud uus toon, nimega Liquid Blue. Fiesta ST-l on eksklusiivsed 18-tollised sulamveljed.

UUDNE MUGAV ÜHENDUVUS

Fordi SYNC 3 suhtlus- ja meelelahutussüsteem võimaldab Fiesta juhtidel kontrollida heli, navigatsiooni ja ühendatud nutitelefone, kasutades lihtsaid, igapäevakeelseid häälkäsklusi.

Apple CarPlay ja Android Auto™-ga ühilduv SYNC 3 töötab tahvelarvutist inspireeritud kuni 8-tollistel puuteekraanidel, mida saab kasutada näpistus- ja sirvimisliigutuste abil.

Uue põlvkonna Fiesta ST-d pakutakse tipptasemel helikogemuse eesmärgil teiste Fordi eelmisel aastal uue põlvkonna Fiestale esitletud funktsioonide seas ka kõrgekvaliteedilise B&O PLAY helisüsteemiga.

FORD PERFOMANCE, AUTOINSENERI UNISTUSTE TÖÖKOHT

Ford Performance on innovatsioonilaboriks ja testkeskkonnaks unikaalsete võimekate sõidukite, osade, lisavarustuse ja kliendikogemuste loomisel.

Sinna kuulub ka aerodünaamika, ülikerguse, elektroonika, ajami võimekuse ja kütusesäästu valdkondades innovatsiooni ja tehnoloogia arendamine, mida saab Fordi tootevalikus laiemalt rakendada.

Uue põlvkonna Fiesta ST omanikud saavad nautida Ford Performance poolt Ford GT superauto ja Focus RS kuumpära jaoks arendatud innovatsiooni, sealhulgas võimsat EcoBoosti ja sõidurežiimi tehnoloogiaid.

*Kinnitatud kütuse/energiakulu ja CO2 emissiooni andmed ei ole selle mudeli kohta veel saadaval.

This slideshow requires JavaScript.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Täiesti ebaaus. Kõigepealt hullume me Ford Focus RS-ga ja nüüd… teevad nad väiksema ja veel kurjema isendi!

Kolmanda põlvkonna Fiesta oma ST variandis tõotab kõike seda, mida oleme RS-l juba näinud, aga et auto on pisem, kergem, kompaktsem, siis võib sealt hea õnne korral pursata sulakulda…

Kes küsis, kaua see kolmesilindriline vastu peab, kui kõigi kolme jalaga pedaali sõtkuda? Kaua peab, kaua! Esiteks on EcoBoost mootoril Dolph Lundgeni garantii, teiseks on see valmistatud puhtast alumiiniumist. Kolmandaks, ega insener pole tola, ta tahab ise ka sõita. Palju ja kiiresti.

*Sooneutraalsest Fiestast saab pikemalt lugeda EPL Autoeri 1. aprilli numbrist

Allikas ja meedia: Ford

KOMMENTEERI SIIN