Teisipäev, 23. aprill 2024
Jaguari pere uusimat liiget, kompaktset linnamaasturit E-PACE-i esitleti vägeva barrel rolliga. See spiraalpööre läheb Guinnessi rekordite raamatusse kirja kui pikim seeriatootmises oleva auto poolt tehtud sarnane trikk. Inspiratsiooni ammutas tootja filmikunsti legendaarsest autotrikist.

Uus Jaguar E-PACE on oma maailma esmaesitlusel teinud ametliku Guinnessi rekordi. Väike võimekas linnamaastur hüppas otse rekorditeraamatutesse 15-meetrise 270-kraadise spiraalse barrel rolliga.

Jaguari uusima linnamaasturi tundlikkust, täpsust ja võimekust demonstreeriv hüpe oli E-PACE-i viimaseks testiks pärast 25 kuu pikkust kurnavat tööd üle nelja kontinendi, et kindlustada sõiduki äärmine vastupidavus, ja et see vastaks Jaguari Art of Performance-filosoofiale.

Jaguar E-PACE on viiekohaline väike linnamaastur, mis pakendab Jaguari sportauto disaini ja võimekuse ruumikasse, praktilisse ja välismaailmaga ühendatud nelikveolisse sõidukisse. Jaguarile iseloomulik sõidudünaamika ja disain paigutavad tootja sportauto DNA koos täiustatud ühenduvustehnoloogiatega praktilisse disaini.

Jaguari peadisainer Ian Callum oma uusima loomeprodukti, kompaktmaastur Jaguar E-PACE taustal
Rekordiline spiraalpööre
PEREKONNA KÕIGE VÄRSKEM LIIGE

E-PACE on Jaguari linnamaasturite perekonna uusim liige, liitudes innovatiivse täiselektrilise I-PACE ideeauto ja 2017. aasta Maailma Aasta Auto auhinna pälvinud Jaguar F-PACE-iga – ning tehes ise oma lansseerimisel vägeva Guinnessi rekordi.

Välisdisain on inspireeritud Jaguar F-TYPE sportautost ja seda iseloomustab eristuv Jaguari iluvõre, lihaselised proportsioonid, lühikesed üleulatused ja võimsad tagatiivad, mis annavad E-PACE-ile julge ja sihikindla hoiaku, mis õhkab dünaamilist tundlikkust. Jaguari sportauto DNA on ilmne ka katusejoones ning eristuvas aknagraafikas.

Jaguari peadisainer Ian Callum ütleb: „Kindlad Jaguari disainipõhimõtted kindlustavad, et E-PACE on hetkega äratuntav oma klassi sportautona. Meie uus väike linnamaastur kombineerib endas siseruumi, ühenduvusvõimalused ja turvalisuse, mida pered sellistelt proportsioonidelt ootavad, disainipuhtuse ja võimekuse, mida tavaliselt nii praktiliselt autolt ei oodata.“

15-MEETRINE REKORDHÜPE

E-PACE sooritas oma rekordhüppe Londonis, ExCeLis – ühes käputäiest kohtadest Ühendkuningriigis, mis on piisavalt suur, et mahutada 15-meetriseks hüppeks vajalikku 160-meetrist hoovõtu- ja maandumisrada. Rooli taga oli kaskadöör Terry Grant, kes on teinud trikke paljude filmide võtteplatsidel ning kelle nimel on muljetavaldavad 21 Guinnessi rekordit.

Kaskadöör Terry Grant räägib: „Minu teada ei ole ükski seeriatootmises olev auto kunagi puhtalt barrel rolli teinud ja seetõttu olen alati tahtnud sellega hakkama saada. Pärast rekordilist sõitu Jaguar F-PACE-iga on olnud imeline kogemus aidata PACE-perekonna järgmist peatükki veel dramaatilisemalt alustada.“

Pole üllatus, et barrel rolli ei tasu ise proovida – triki peenhäälestamiseks, sealhulgas täiusliku kiiruse saavutamiseks kulus kuid testimist ja analüüsi.

Trampliine modelleeriti enne hüppeid intensiivselt CAD-is. Terry koges 270-kraadise pöörde ajal 5,5-kordset raskusjõudu ja vajas õigel kiirusel õhkuhüppamiseks 160 meetri pikkust hoovõttu.

Guinnessi maailmarekordite kohtunik Pravin Patel ütles: „See hämmastav etteaste oli tõesti vaatamist väärt. Kuigi ma olen barrel roll-trikki filmis näinud, on seda vägevat trikki päriselus näha midagi üsna erilist. Palju õnne Terryle ja Jaguarile järjekordse võimsa Guinnessi maailmarekordi puhul.“

Trikile järgnes imetlusväärne muusikaline esitus kollektiivilt Pete Tong & The Heritage Orchestra, repertuaariks nüüdseks legendaarne Ibiza Classics muusika. Uue Jaguar E-PACE tähistamiseks tegi Pete koostööd laulja-laulukirjutaja Rayega, et esitada Jax Jonesi pala „You Don’t Know Me“ – hitt, mida on Spotifys mängitud üle 230 miljoni ja YouTube’is üle 130 miljoni korra.

Pete Tong tõdes: „Olen Heritage Orchestraga koostööd teinud juba paar viimast aastat, kuid see on esimene kord, mil midagi sellist teen. See on väga põnev ja mul on hea meel sellest osa saada! Seda trikki otse meie ees näha oli äärmiselt intensiivne kogemus. See loominguline lähenemine uue Jaguar E-PACE-i esitlemisele oli inspiratsiooniks koostööle minu ja Raye vahel ja nüüd tahame selle pala mu uuele albumile lisada.“

VAATA E-PACE HULLUMEELSET BARREL ROLLI SIIT

MOODNE JA NUTIKAS NAGU PEAB

Jaguar E-PACE on ühendatud ja nutikas. 10-tolline puuteekraan kuulub standardvarustusse ja ühendab kliendid nende lemmikrakendustega, sealhulgas Spotifyga.

Jaguar Land Roveri InControl süsteem võimaldab hoolitseda auto turvalisuse eest seda nutitelefoniga jälgides ning teavitab automaatselt hädaabiteenistusi õnnetuse puhul, samuti saab distantsilt nutitelefoni või -kella abil kütuse kogust ja läbisõitu vaadata. Omanikud saavad InControl abil oma auto sooja panna, maha jahutada ja isegi distantsilt käivitada.

Digitaalne ühenduvus levib üle terve reisijateruumi, valmis moodsa perekonna igaks vajaduseks. Autos on kuni neli 12-voldist laadimispesa ja viis USB-ühendust, ja 4G Wi-FI hotspot kuni kaheksale seadmele.

E-PACE-is on oma klassi mõistes erakordselt palju ruumi. Väike linnamaastur mahutab mugavalt viis inimest ning pakub tagaistujatele külluslikult jalaruumi. Auto keerukas tagavedrustus teeb võimalikuks suure pagasiruumi, kuhu mahub lapsevanker, golfikeppide komplekt ja suur kohver.

Kohandatava dünaamika funktsioon annab juhile veel rohkem kontrolli gaasipedaali, automaatkäiguvahetuse, rooli seadete, ning kohanduva dünaamikaga (Adaptive Dynamics) vedrustussüsteemi olemasolul ka selle üle.

Kohanduva dünaamika süsteem jälgib juhi tegevust ning keha ja rooli liikumist ja kohandab ennetavalt vedrustust ja šassiid. Süsteem seadistab amortisaatoreid, et pakkuda kõikides tingimustes paremat kontrolli ja tundlikkust.

VÕIMSAD JA SÄÄSTLIKUD MOOTORID

E-PACE-ile on saadaval valik võimsaid ja säästlikke Ingenium bensiini- ja diiselmootoreid. 300 hj Ingenium turbolaadimisega bensiinimootor kiirendab sportliku linnamaasturi 0-100 km/h-ni kõigest 6,4 sekundiga) ning selle elektrooniliselt piiratud tippkiirus on 243 km/h.

Klientidele, kes jahivad ülimat säästlikkust, on saadaval esiveoline 150 hj Ingenium diiselmootor, mille CO2 emissiooninäitaja on 124 g/km.

Jaguar E-PACE-i tooteliini juht Alan Volkaerts selgitab: „Jaguar E-PACE pakub mõlemast maailmast parimat: Jaguari sportauto dünaamikat väikese linnamaasturi praktilisusega. See uusim lisandus meie kasvavasse PACE-perekonda pakub mugavust, siseruumi ja eesrindlikke panipaigalahendusi koos kaasahaarava juhitavusega ja Jaguar Land Roveri uusimate Ingenium bensiini- ja diiselmootoritega.“

E-PACE-i Active Driveline nelikveosüsteem on Jaguari jaoks esmakordne. Intelligentne seade kombineerib fenomenaalse haarduvuse Jaguari eksimatu tagaveolise iseloomuga. Süsteemi pöördemomendi jaotamise võimekus tagab optimaalse stabiilsuse, dünaamika ja kütusesäästlikkuse kõikides oludes ja iga ilmaga.

OHUTU JA JUHILE ABIKS

E-PACE-il on uusimad ohutus- ja juhiabitehnoloogiad. Stereokaamera on aluseks täiustatud hädapidurdussüsteemile, mis pakub ka jalakäijatuvastust ja toetab sõidurajal püsimise süsteemi ja liiklusmärkide tuvastust, samuti nutikat kiiruspiirajat ja juhi seisundi monitori. Eesmine ja tagumine parkimisabi on standardvarustuses.

Kaamera teeb koostööd elektrilise võimendusega roolisüsteemi ja tagumiste anduritega, et tagada pimenurga abi funktsioon, mis aitab vähendada kokkupõrgete ohtu mitme sõidurajaga teedel.

Uus sõidusuunas liikluse tuvastamise süsteem hoiatab juhte ka piiratud nähtavusega ristmikel lähenevatest sõidukitest. Täiustatud aktiivsete turvafunktsioonide seas on jalakäijate turvapadi, mis vabaneb kokkupõrke korral kapoti alt.

E-PACE on esimene Jaguar, millel on ettevõtte uue põlvkonna esiklaasinäidiku tehnoloogia. Täiustatud näidik suudab esiklaasile kuvada 66 protsenti rohkem informatsiooni, kasutades eriti selget suurt värvilist graafikat.

Oluline informatsioon, sealhulgas auto kiirus ja navigatsioonijuhised on kogu aeg täielikult nähtaval, hoiatused ja teabe- ja meelelahutuse uuendused, turvalisuse ja mugavuse funktsioonid kuvatakse otse juhi vaatevälja – vähendades vajadust teelt mujale vaadata.

Valikuline 12,3-tolline värviline digitaalne näidikutepaneel ja Meridiani loodud kaks tipptasemel helisüsteemi asetavad E-PACE-i reisijateruumi tehnoloogia mõistes ühele pulgale kõrgema klassi autodega.

E-PACE on saadaval ka Jaguari uuendusliku randmelkantava tegevusvõtmega. Vee- ja põrutuskindlal randmepaelal on integreeritud transponder, mis võimaldab juhil näiteks jooksmamineku või rattasõidu ajaks põhivõtme autosse jätta ja uksed sulgeda.

Kui tegevusvõti on aktiveeritud, lülituvad randmepaela vastu tagumise numbrialuse ülaserva hoides autosse jäetud tavalised võtmepuldid välja.

Tugev šassii lubab omanikel pukseerida kuni 1 800 kg (piduritega, mis on ideaalne klientidele, kes kasutavad oma E-PACE-i nii tööks kui lõbuks.

Allikas ja meedia: Jaguar

KOMMENTEERI SIIN