Teisipäev, 18. juuni 2024
Tesla Model S on turul olnud juba peaaegu uskumatud 4 aastat, kuid uuendused on piirdunud tark- ja riistvaraga ja välimus on siiamaani puutumata jäänud.

See aga saab lõpu nüüd, kui kõik Freemonti tehasest tulevad Model S-id saavad uue, ilma esivõreta välimuse. Koos veel mõnede värskendustega ühtlustatakse Model S disainijoon Model 3 ja Model X omaga.

Uuendused ei ole ainult välised. Tesla on lisanud valikute hulka ka Model X pealt tuttava HEPA-õhufiltrisüsteemi, mis “eemaldab salongiõhust 99,97 protsenti heitgaasireostuse osakestest ja kõik allergeenid, bakterid ja muu saaste.”

Samuti on suurendatud autosoleva laadija voolutugevust 40 amprilt 48 amprile. See võimaldab uutel Model S-idel oma akud suurema voolutugevusega laadijates kiiremini täis laadida.

Salongis on klientidele antud võimalus valida erinevate puitdekooride vahel. Kuigi on kahtlustatud, et uuendused tõstavad auto hinda, ei ole Tesla värskendatud sedaani hinda teatanud. Võimalik, et hinnatõus tuleb juba ainuüksi selleks, et eristuda selgemalt uuest Model 3-st.

Huvitaval kombel ei avalikustanud Tesla 2016. aasta mudeliuuendust enne kõnealuse aasta algust, vaid alles nüüd, jäädes sellega truuks oma juba kujunenud mainele teha asju siis, kui neile sobib. Seega võib kirjelduse järgi justkui “2016. aasta Model S” näha välja nagu 2015. aasta oma, või hoopis nagu uus.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Nii-nii, siin ta nüüd siis on – uuendus, millest hakati tegelikult rääkima juba jaanuaris. Neli turuloldud aastat on möödunud kui linnulennul ja midagi tuli nagu ka nähtavalt muuta. Samas on Model S ilmselt nii arvestatav ikoon, et selle muutmisega riskitakse vist küll paadunud teslaistide närvidega. Võib-olla just seetõttu jäid välised uuendused küllalt tagasihoidlikuks. Kuigi – võib-olla harjumise asi, aga enne oli justkui veidi ilusam…

Allikas: Digital Trends, foto: Tesla

Kuum kuulujutt: Tulekul Tesla Model S uuendus?

KOMMENTEERI SIIN