Teisipäev, 21. mai 2024
Uus, 214 seeria E-klassi universaal on sama funktsionaalne nagu eelkäija, aga intelligentsem ja kohandatavam kui kunagi varem. Lisaks muule on uus disain: progressiivsuse tagab eelkäijaga võrreldes dünaamilisem katusejoon, mida kombineeritakse kaldus tagaaknaga. Taaskord on E-klassi universaali trumbiks funktsionaalsus ja suur pakiruum.

Esitulesid ühendab radiaatorivõrega musta värvi kõrgläikega pind, mis meenutab Mercedes-EQ mudeleid. Sõltuvalt varustusest on kolmemõõtmelise disainiga radiaatorivõre kas progressiivne või klassikaline. Kõikide varustuspakettidega (Avantgarde, Exclusive ja AMG Line) saab tellida ka kroomraami ja taustvalgusega radiaatorivõre.

Standardvarustusse kuuluvad LED High Performance esituled, valikvarustusena pakutakse Digital Light esitulesid, millel valikus ka projektsioonifunktsioon. Kõik esilaternate tüübid pakuvad isikupärast disaini nii päevasel kui ka öisel ajal. Margile omase tunnusjoonena meenutavad päevatuled kulmukaart.

Veel ruumikam kui eelkäija

Eelkäijaga võrreldes on E-klassi universaal 28 millimeetri võrra laiem. Tänu sellele on tagaistmel sõitjatel ruumi rohkem: küünarnuki kõrgusel on interjööri laius 1519 millimeetrit. Jalaruumi lisandus samuti, sest teljevahe on varasemast 22 millimeetri võrra pikem, nüüd 2961 millimeetrit. Pakiruumi mahu saab kasvatada 615 liitrilt 1830 liitrini. Pistikhübriidi pakiruum mahutab 460–1675 liitrit.

Mercedes-Benz E-klass universaal 2023

Uue E-klassi universaali õhutakistustegur on oma klassi arvestuses väga hea 0,26, auto 2,38 m² lauppinda arvesse võttes tähendab see eelkäijaga võrreldes veidi väiksemat õhutakistust (CdA 0,619 vs 0,635).

Sõitjateruumis pakub digitaalset elamust armatuurlaud: kui E-klassi universaalil on valikvarustusena pakutav kaassõitja ekraan, ulatub suure MBUX Superscreeni klaaspind ka üle selle ja keskekraani. Visuaalselt on neist eraldatud kõrglahtusega juhiekraan. Kesk- ja kõrvalistujaekraani põhiikoonid on nüüd lihtsamad ning sarnanevad värvilahenduselt nutitelefoni ikoonidele.

Uue E-klassi universaali elektroonika on varasemast rohkem tarkvara- ja mitte riistvarapõhine. Nüüd tagab erinevate funktsioonide arvutusvõimsuse üksainus protsessor. Seega juhib ka ekraanide ja MBUX multimeediasüsteemi tööd uus ja väga võimas keskarvuti.

Rohkem meelelahutust ja mugavust

E-klassi universaali meeleahtusvõimalused on interaktiivsemad kui kunagi varem. Mercedes-Benzi tarkvaraeksperdid on välja töötanud uue ühilduvuslahenduse, mis võimaldab installeerida kolmanda osapoole rakendusi, näiteks töötavad autos meelelahutusplatvorm TikTok, “Angry Birds” mäng, koostöörakendus Webex, kontorirakendus Zoom, brauser Vivaldi ja taskuhäälingurakendus Pocket Casts. Uus funktsioon on ka armatuurlaua ülaosas asuv selfi- ja videokaamera (osa valikvarustuse MBUX Superscreenist).

Mercedes-Benz E-klass universaal 2023

Mercedes-Benz arendab tehisintellekti (AI), et auto õpiks, milliseid mugavussüsteeme sõitjad korduvalt kasutavad. Eesmärgiks on, et AI automatiseeriks need funktsioonid. Mercedes-Benz kasutab selle innovatsiooni kohta väljendit “rutiin”. Uue E-klassi universaali turule jõudes saavad kliendid kogeda standardrutiinide tööd ning neil on võimalus ka ise uusi rutiine luua.

Uue E-klassi universaali standardvarustuses on Agility Control vedrustus ja ühekambriline õhkvedrustus tagateljel. Kompaktse konstruktsiooniga õhkvedrustus säilitab sõidumugavuse ka maksimaalse koormaga ega lase tagaosal allapoole vajuda, hoides auto alati loodis. Valikvarustusena on saadaval kohanduv Airmatic õhkvedrustus.

Pistikhübriid on saadaval algusest peale

Uus E-klass kehtestab uued efektiivsusstandardid tänu süstemaatilisele elektrifitseerimisele ja intelligentsele mootorite kubatuuri vähendamisele. Lisaks turbolaadurile on nii diisel- kui ka bensiinimootoritel lisajõudu andev intelligentne integreeritud generaatorkäiviti (ISG).

Tänu uuele akule on elektriajami võimsus kasvanud 15 kW-lt 17 kW-ni ja lisapöördemoment 205 Nm-ni. Neljanda põlvkonna pistikhübriid on saadaval kohe turudebüüdil, hiljem järgneb veel sama tehnoloogiaga versioone. Hinnakiri avalikustatakse kolmanda kvartali lõpus, tehnilised andmed on allpool tabelis:

Mercedes-Benz E-klass universaal 2023Meedia: Mercedes-Benz

KOMMENTEERI SIIN