Reede, 19. aprill 2024
Nissan  Qashqai ja X-Trail on euroopa autokasutajate seas populaarsed krossoverid. Nissan otsustas, et heade müüginumbrite puhul tuleb autodele pisut vürtsi lisada ja tõi Genfi autonäitusele autode Premium Concept-nimelised eriversioonid.

Ehkki tegu on kahe erineva mudeliga, mille on disaininud kaks erinevat bürood; moodustavad Premium Concept krossoverid ühtse, teineteist täiendava terviku. Mõlemat autot iseloomustab lihtne, ent efektne värvilahendus: minimalistlikule musta ja valge kombinatsioonile vastandub luksuslik vaskkuldne toon, mis lisab crossover’i ilmele elegantseid ja sooje nüansse.

Erimudelite esitlus. Foto: Mindaugas Plukys
Erimudelite esitlus. Foto: Mindaugas Plukys

Qashqai Premium Concept on välja töötatud Londoni südalinnas asuvas disainikeskuses Nissan Design Europe (NDE), X-Trail Premium Concept Jaapanis, Nissani rahvusvahelises disainikeskuses Global Design Centre (GDC).

Nissan Motor Co., Ltd. disainivaldkonna vanemasepresident ja loomeinsener Shiro Nakamura märkis: „See kahte autot hõlmav projekt annab aimu meie disainimeeskondade loomingulisusest. Valisime lõpuks välja kaks disainilahendust – need on küll vastandlikud, ent põhinevad samadel kujundusvõtetel –, mis peegeldavad suurepäraselt meie crossover’ite uut luksuslikku olemust.”

Mõlemad autod esindavad värsket lähenemist Nissani crossover’itele. Kuigi autode väljatöötamisel on juhindutud märksõnast „urbanistlik maadeavastaja”, on mõlemad Premium Conceptid täiesti erinäolised ja loodud püüdma eri sihtrühmade tähelepanu.

Tootja nägemuses on Qashqai mõeldud luksust hindavale linnaelanikule, kelle unistuseks on veeta nädalalõpp mõnes Euroopa suurlinnas, näiteks Genfis, Pariisis või Roomas, ja tutvuda seal paljude kultuurimälestistega. Seevastu X-Trail on suunatud eelkõige esmaklassilisust väärtustavatele põnevuseotsijatele, keda tõmbab näiteks seiklemine Alpides või Püreneedes.

X-Trail eriseeria

X-TRAIL PREMIUM CONCEPT

X-Trail Premium Concepti põhivärv on mati pinnaga valge. Kapotti ja katust katab sügavmust mati pinnaga süsinikkiud, mis annab autole karmi ilme, kuid loob samas õhulise üldmulje.

Valge ja musta silmatorkav vastandus juhib tähelepanu laiale triibule, mis algab V-kujulise mootorivõre juurest ja jookseb üle kapoti kuni auto tagaosani. Lisaks viitab see kontrastidel põhinev erijoon X-Traili seiklushimulisele olemusele – see jõuline auto on valmis viima teid kuhu iganes.

Luksuslikku vaskkuldset värvi on kasutatud 20-tolliste velgede ja esiosa põhjakaitsme juures, mis püüab vaataja pilku ja süvendab tunnet, et ta on selle autoga sõites hästi kaitstud. Kerekaitsmed ja tiivalaiendid on läikivmusta värvi – see stiilne nüanss tõstab X-Traili peajagu üle teistest põnevuseotsijatele mõeldud crossover’itest.

Salongisisu on kvaliteetsest, pruuni-musta kombinatsiooniga nahast. Istmete valmistamisel on kasutatud erinevaid struktuure: peatoed ja istmete küljed on säbrulise pinnaga pruunist nahast ning seljatoed ja põhjad Ultrasuede® nahast, mida kaunistab kuldse pärlmutterhelgiga nahast nöörkant. Armatuurlaud ja uksepaneelid on viimistletud musta värvi süsinikkiuga ja mattmustad kroompinnad rõhutavad salongi sportlikku ja luksuslikku üldmuljet.

Qashqai eriseeria

QASHQAI PREMIUM CONCEPT

Qashqai Premium Concept on oma suurema suguvennaga kontrastis, selle põhivärviks on moodsalt mati pinnaga must. Vaskkuldsed detailid rõhutavad erinevaid kereelemente, näiteks rattakoopaid, akende ääri, esitulesid ja katusekaari, ning on musta kerevärviga kontrastis, tõstes paremini esile auto jõulist siluetti.

Tähelepanu tõmbab süsinikkiud, mida on kasutatud auto alumises osas, ja 20-tolliste velgede futuristlik töötlus. Põrkerauad ja küljeliistud tugevdavad üldmuljet sportlikust autost. Täiustatud V-kujuline mootorivõre annab auto esiosale otsusekindlama ilme.

Qashqai istmekatted on pehmest valgest Nappa nahast, mida kasutatakse harilikult luksusautodes, ja neid kaunistavad tepingud istmete seljatoe ja põhja keskosas. Detailide puhul on kasutatud vaskkuldset süsinikkiudu, rooli ja käigukangi ilmestavad poleeritud kroomdetailid ja läikivmustad pinnad.

 2014-nissan-qashqai-interior-cockpit
2017. AASTAL TULEB AUTOPILOODIGA QASHQAI

Lisaks ägedama välimusega eriversioonidele tegi Nissan teatavaks uudise, mis peaks rõõmustama ka tavavärvides Qashqai kasutajaid. Nimelt jõuab 2017. aastal tootmisse auto, millel on peal autopiloot. See võimaldab autol ühe sõiduraja piires ning kindlaksmääratud kiirusel iseseisvalt sõita.

Aastaks 2020 on Nissanil plaanis tuua turule mitmeid veelgi autonoomsemaid autosid. Elavneb ka tootmine Euroopas, sest täiustatud tehnoloogiatega Qashqaid hakatakse valmistama Sunderlandi tehases.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Puudub igasugune info, kas eriseeria X-Trail ja Qashqai kunagi ka Eestis müügile jõuavad ning juhul kui, siis mis nad maksma hakkavad. Autonoomsed tehnoloogiad jõuavad järgmisest aastast peale kõigile Qashqaidele, küllap nendega saame lähemalt tutvuda ka Maarjamaal.

KOMMENTEERI SIIN