Laupäev, 15. juuni 2024
Peugeot 3008 uusversiooni esitletakse tänavu esmakordselt 29. septembril Pariisi autonäitusel. Tootja on mudeli kaasajastamisele kõvasti panustanud ning seadnud 3008-ga ambitsioonika eesmärgi, võita ruumika linnamaasturiga eurooplastele lisaks ka hiinlaste südamed. Eestisse jõuab uus Peugeot 3008 tänavu oktoobris.

Eurooplastele, sealhulgas eestlastele, on Peugeot 3008 hästi tuntud – igal aastal müüakse kontinendil seda mudelit kaugelt rohkem kui 100 000 eksemplari. Uuenenud 3008 puhul on ootused veelgi kõrgemad, 2017. aastal on plaan müüa  vähemalt 135 300 autot ning sealt edasi peaks jätkuma tuntav kasv. Nende müüginumbritega on Peugeot 3008 Euroopas keskklassi krossoverite seas kohe kolmas müügihitt VW Tiguani ja Nissan Qashqai järel.

Peugeot 3008

Hiina turul võtab sisseelamine mõnevõrra aega, seega ei oota tootja 3008-lt esimesel aastal Euroopaga võrreldavaid müüginumbreid; aga lootust edule on, sest ka hiinlased on avastanud kõikjalsõitjate eelised. Samas püüavad konkureerivad brändid üks teise järel krossoveritega Hiina turul kanda kinnitada, Peugeot 3008 kõige lähem võistleja saab ilmselt olema Renault Kadjar, mis samuti äsja uue, hiina turule suunatud mudelivariandiga välja tuli.

Septembris Pariisi autonäitusel esitletav Peugeot 3008 on läbinud põhjaliku uuenduskuuri ning saanud silmapaistvalt moodsa SUV-liku väljanägemise ja rikkaliku baasvarustuse, mis peaks meeldima ostjatele kogu maailmas. Kontserni tegevjuht Maxime Picat ütleb, et Peugeot 3008 sõnum on lihtne – siit tuleb tõsiseltvõetav väikemaastur, mis ei jäta kedagi ühelgi teel hätta.

“Kogu maailmas on ostjatel selle segmendi autodele kindlad ootused, mida uus Peugeot 3008 ka peegeldab. Seepärast usume ka, et Hiinas saab mudeli müük sisse märkimisväärse hoo.” Picat lisab, et 3008 puhul on ammutatud kogemust 2008 kompaktsest krossoverist ja uue 308 kvaliteedist: “Moodne kujustus, ökonoomsed jõuallikad, suurepärane sooritusvõime ja sõidetavus – ma usun, et me oleme 3008 tõstnud täiesti uuele tasemele.”

Prantsusmaal, Sochaux tehases toodetakse PSA plaani kohaselt igal aastal rohkem kui 100 000 uut Peugeot 3008 mudelit. Osana PSA ja General Motorsi koostööplaanist hakatakse samas tehases kokku panema ka Opel/Vauxhall Zafira sõsarmudelit. Tootmisplaan näeb ette umbes 50 000 Zafira liinilt veeretamist. Uut 3008 mudelit hakatakse kokku panema ka Hiinas, Wuhani tehases, kus PSA on selleks tarbeks loonud ühisettevõtte. Wuhani tehase tootmismahtude kohta esialgu andmed puuduvad.

Peugeot on lubanud, et kohe pärast 29. septembril toimuvat maailma “esiettekannet” Pariisi autonäitusel, veerevad uued 3008 turgudele üle Euroopa, sealhulgas Eestisse. Esimesed eksemplarid uudsest pargimaasturist peaksid meie fännide käeulatusse jõudma juba oktoobris.

SUUREM, STIILSEM JA SPORTLIKUM PEUGEOT 3008

Uus Peugeot 3008 pakub kõike seda, mida tänapäeva kliendid linnamaasturilt ootavad: stiilne, jõuline, ökonoomne ja innovaatiline, pakkudes rohkelt emotsiooni ja sõidunaudingut. Uue Peugeot 3008 esmamulje on silmatorkav, autos näib olevat kõvasti iseloomu.

Maasturlikku välimust iseloomustavad vertikaalsem ja jõulisem esiosa, leed-esituled, pikem ja lamedam kapott, kõrge küljejoon ja linnamaasturile omased keredetailid (põrkeraudade alaosa, rattakoopa laiendid, iluliistud uste allääres). Maskuliinsust rõhutavad suured valuveljed ning koguni 220 mm kõrgune kliirens.

Peugeot 3008 saab täiesti uue värvilahenduse, mis võimaldab pakkuda musta värvi läikivat katust kombineerituna erinevate kerevärvidega. “Black Diamond” värvitoonis katus on tore stiilielement ja annab autole isikupära, dünaamikat ja soliidsust.

Uus 3008 on oluliselt kasvanud ka oma mõõtmetelt – 4.45 m pikk kere ning segmendi ühe pikima, tervelt 2,68 m pikkuse teljevahega uus 3008 tagab maksimaalse mugavuse ja ruumikuse kõigile reisijatele. Samuti on suurenenud pakiruumi maht, mahutades tervelt 520 liitrit (VDA) ning mida on võimalik suurendada 1580 liitrini.

[huge_it_gallery id=”167″]

UUS PLATVORM, PAREM SÕIDETAVUS

Tänu uuele EMP2 platvormi veermikule ja selle dünaamilistele omadustele saavutab uus Peugeot 3008 tasakaalu mugavuse ja juhitavuse vahel. Vedrustus on häälestatud vastavalt igale jõuallikale, et saavutada parem sõidetavus.

Keredetailides on kasutatud ülitugevaid ning kergeid materjale, mis kokku annavad märkimisväärse kaalukaotuse (-100 kg võrreldes eelkäijaga), tagades omakorda väiksema kütusekulu, passiivse ohutuse ja jõudluse.

Uus Peugeot 3008 on linnamaastur, millel on tõelise maasturi võimekus, seda tänu pakutavale Advanced Grip Control süsteemile.

Täiustatud veojõusüsteem kasutab järgmisi seadeid:
· optimeeritud veojõukontroll viie haardetasandiga (tavaline, lumi, muda, liiv, ESP väljas)
· spetsiaalsed Mud&Snow 18” rehvid
· Hill Assist Descent Control HADC ehk kallakust laskumise abifunktsioon

Internal measurements

i-COCKPIT KUI UUS NORMAALSUS

Kvaliteetsem, tehnoloogilisema disainiga, intuitiivsem, põnevust pakkuv i-Cockpit® kehastab Peugeot ‘ nägemust sellest, milline juhtimiskeskkond tulevikus olema hakkab ning pakub juhile vajalikku kasutajamugavust. Uue, kompaktsema disaini on saanud rool, autos on HUD näidikuteplokk ning juhi käsutuses on 8-tolline puutetundlik infolustiväli armatuuri keskel.

Standardvarustuses pakutakse kahte võimalikku salongi olustikku, üks neist dünaamilise sõidustiili „Boost” ning teine rahuliku ja mugava kulgemise kogemiseks „Relax”. Kogu tipptehnoloogia on omakorda kombineeritud kvaliteetsete materjalidega ja detailidega nagu nahksisu, kroomelemendid, läikivad mustad iluliistud – tulemuseks on tajutav kvaliteet ja atraktiivsus.

[huge_it_gallery id=”168″]

SENISEST ROHKEM MUGAVUST

Lisaks suurepärasele dünaamikale ning kõrgetasemelisele salongi kvaliteedile pakub uus Peugeot 3008 ka segmendi parimat mugavus-ja turvavarustust. Sõltuvalt versioonist pakutakse põhi- või lisavarustusena mitmeid ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) juhiabisüsteeme vähendamaks ohtu ning lisamaks mugavus ja turvalisust:

· Active Safety Brake ja Distance Alert funktsioonid aitavad hoiduda õnnetustest vähendades ohu korral sõiduki kiirust kuni lõpliku seismajäämiseni
· Active lane departure warning annab märku, kui sõiduk kaldub üle pideva joone. Ühtlasi korrigeerib rool end ise juhtides sõiduki õigele rajale tagasi
· Driver attention warning süsteem teavitab juhti, kui ta pole kahe tunni jooksul puhanud ning on sõitnud pidevalt kiirusel üle 65 km/h
· Automaatne tulede ümberlülitussüsteem mugavalt pimedas sõitmiseks
· Kiiruspiirangu märkide tuvastamine annab juhile märku lubatud piirkiirusest
· Kiiruse soovitus annab juhile märku, kui ta ületab piirkiirust
· Adaptive Cruise Control with Stop function võimaldab hoida sobilikku kiirust arvestades üldist liiklust ja korrigeerida kiirust automaatselt eessõitva autoga
· Pimeda nurga monitor annab juhile küljepeeglilt märku pimedasse nurka sattunud sõiduki kohta, et vältida külgmist kokkupõrget sõidurea vahetusel
· Visio Park (360° vaatega): sõiduk on varustatud videokaameratega, mis võimaldavad näha sõiduki ümber 360°
· Park Assist automaatne juhiabisüsteem aitab parkimisel külgboksi

PEUGEOT_3008_1605PC_118

Igapäevaseks kasutamiseks on juhi ja kaassõitjate käsutuses rida mugavusvidinaid:

· Mirror Screen ühendatavus Apple CarPlay ja Mirrorlink Android süsteemide kaudu
· Wireless Smartphone recharging juhtmevaba telefoni laadimine
· 3D connected navigation häältuvastusega 3D navigatsioon koos reaalajas liiklusinfoga läbi TomTom Traffic funktsiooni, võimalusega edastada navigatsiooniga seotud juhiseid otse HUD ekraanile
· Hands-Free elektriline tagaluuk, mis avaneb jalavibutuse peale

Kogu seda elu ja ilu toetab suurepärane heliisolatsioon ja arvukad mugavusfunktsioonid, millest enamik ületavad segmendi keskmist taset.

Kehakuju järgivad esiistmed, millele saab lisavarustusena lisada 8-punktiga pneumaatilise massaažisüsteemi, suur klaasist katuseluuk, Premium FOCAL® Hi-Fi süsteem jpm.

Koostöös brändiga FOCAL®, pakub Peugeot maailmas esimest tehases seadistatud Hi-Fi süsteemi, mis sisaldab FOCAL® tehnoloogiat, mis koosneb 10-st kõlarist, bassikõlarist ja 515W võimendist.

ÖKONOOMSED, HEA SOORITUSVÕIMEGA JÕUALLIKAD

Nii bensiini- kui diiselmootorite puhul saab uus Peugeot 3008 valikusse Euro6.1 mootorid, mis on võimsad ja samas väga ökonoomsed.

Uue põlvkonna turbo-bensiinimootorid, mille heitkogused on vahemikus 117 ja 129 g/km CO2:
– 1.2 PureTech 130hj S&S / 6-käiguline manuaalkäigukast / keskmine kütusekulu 5.1 l/100km
– 1.2 PureTech 130hj S&S / 6-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 5.2 l/100km
– 1.6 THP 165hj S&S / 6-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 5.7 l/100km

BlueHDi diiselmootorite heitkogused on vahemikus 100 ja 121 g/km CO2, mis on segmendi parimad:
– 1.6 BlueHDi 100hj S&S / 5-käiguline manuaalkäigukast / keskmine kütusekulu 4.0 l/100km
– 1.6 BlueHDi 120hj S&S / 6-käiguline manuaalkäigukast / keskmine kütusekulu 4.0 l/100km
– 1.6 BlueHDi 120hj S&S / 6-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 4.2 l/100km
– 2.0 BlueHDi 150hj S&S / 6-käiguline manuaalkäigukast / keskmine kütusekulu 4.4 l/100km
– 2.0 BlueHDi 180hj S&S / 6-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 4.8 l/100km

Caracteristics

Allikas ja meedia: PSA Peugeot

KOMMENTEERI SIIN