Teisipäev, 18. juuni 2024
Renault Pro+ esitles kaht uut ärikasutajatele mõeldud elektrisõidukit: uut Kangoo Z.E.-d ja Master Z.E.-d. Kangoo Z.E. on olnud Euroopa enimmüüdud elektrikaubik viimased kuus aastat. Seda on müüdud üle 25 000 eksemplari alates esmaesitlusest, mis toimus 2011. aasta oktoobris. Uus Kangoo Z.E. saab uue aku ja mootori ning uus sõiduulatus on 270 kilomeetrit (NEDC) senise 170 kilomeetri asemel. Uut Kangoo Z.E.-d toodetakse Prantsusmaal, Euroopas jõuab see müügile 2017. aasta keskel.

Suurte kaubikute segmendis on elektriliste sõidukite valik seni olnud piiratud. Senise oskusteabe baasil ja Euroopa elektriautode turu liidrina laiendab Renault Pro+ ärikasutajatele pakutavaid valikuid elektrisõidukite osas. Master Z.E.-d hakatakse tootma Prantsusmaal, Euroopa turule jõuab mudel 2017. aasta lõpus.

[dropcap]Uus Kangoo Z.E. [/dropcap]tuleb turule praeguse Kangoo Z.E.-ga samades versioonides: samad keretüübid, varustustasemed ja lisad (kaks pikkust: 4,28 m ja 4,66 m, kaks või viis kohta, külgmiste lisaakendega versioon). Ka uue Kangoo Z.E. kaubaruum mahutab 3 kuni 4,6 m3 ja selle kandevõime on 650 kg. Seda saab endiselt vastavalt äriklientide vajadustele kohandada külmikautoks, kiirabiautoks, pikapiks jne. Sõidukogemus on elektriautole omaselt sujuv, mugavust lisab automaatkäigukasti olemasolu.

Uuel Kangoo Z.E.-l on uus aku ja uus mootor ning uus võimsam laadija, soojuspump sõitjateruumi jaoks ja uued ühenduvusteenused. Uue Kangoo Z.E. mudelivalik on konkurentidest rikkalikum.

Uue Kangoo Z.E. sõiduulatust suurendatakse tänu uuele Z.E.33 akule seniselt 170 kilomeetrilt 270 kilomeetrini (NEDC). Päriselu tarneringil on hinnanguline sõiduulatus umbes 200 kilomeetrit. Uus aku valmis Renault ja LG Chemi koostöös. Suurema mahutavuse eesmärgil suurendati aku energiatihedust ja parandati selle elementide keemiat, sealjuures jäid aku mõõtmed samaks, mis eelmisel versioonil.

Uus Kangoo Z.E. saab uue energiatõhusama mootori ja optimeeritud elektroonilise akujuhtimissüsteemi. See piirab auto kasutatavat elektrihulka, säilitades samas võimsuse. R60 tähistust kandev mootor on 100% Renault’ päritolu, see põhineb ZOE R75/90 mootoril ja arendab 60 hobujõudu. Mootorit valmistatakse Renault-Nissani liidu mootorite ja käigukastide valmistamise esindustehases Cléonis.

Uus Kangoo Z.E. on varustatud uue põlvkonna 7 kW-se laadijaga, mis muudab laadimisaja lühemaks ja tagab pikema sõiduulatuse. Aku täislaadimiseks kulub umbes kuus tundi. Ainult ühetunnise laadimisega lisandub mõõduka temperatuuri tingimustes sõiduulatusele 35 km, mis on paras ajavahemik lõunastamiseks või kaubalaadimiseks.

Uue Kangoo Z.E. varustusse kuulub ka elektriliste tarbesõidukite valdkonnas innovaatiline õhukonditsioneeriga ühendatud soojuspump, mis võimaldab madalatel temperatuuridel säilitada pikka sõiduulatust. Kliimasüsteemi saab kasutada ka eelsoojendi või -jahutina, kui autot laetakse. Külma kliimaga riikides kuulub uue Kangoo Z.E. varustusse kütusel töötav sõltumatu minikütteseade, mis kindlustab kasutusmugavuse ja säilitab pika sõiduulatuse.

[dropcap]Master Z.E. [/dropcap]Master on suur, jõulise disainiga kaubik, mida kasutajad hindavad sõiduomaduste ja kasutusmugavuse pärast. Esile tõstetakse Masteri puhul ka mugavust kaubalaadimisel, suurt mahutavust, ergonoomilisust ning kõrgel tasemel passiivset ja aktiivset ohutust. Master on tõhus ja kindel tööhobune ja tõeline kontor ratastel, mille on endale soetanud üle 475 000 kliendi alates 2010. aasta lõpust, mil mudelit esmaesitleti.

Masteri elektriline versioon on sobiv selliste ettevõtete autoparkidesse, mis korraldavad kaubavedu linnades või omavalitsuste piires.

Master Z.E. loomisel rakendati töösse kogu Renault’ tehniline ja tehnoloogiline oskusteave. Ka kõige värskemad Renault’ elektriautode vallas tehtud tehnilised läbimurded on Master Z.E.-l näha, muu hulgas on kombineeritud eriti energiatõhusat mootorit ja kõrgtehnoloogilist akut ning optimeeritud elektroonilise akude juhtimise eeliseid. Tulemuseks on suur kaubik, mille mahutavusomadused, sõiduulatus ja laadimisaeg vastavad linnades ja linnade ümbruses tegutsevate ärikasutajate vajadustele.

Master Z.E. on varustatud uue innovaatilise Z.E. 33 akuga, mille energiatihendust on suurendatud. Kaubik saab eriti energiatõhusa mootori R75, mille võimsus on 57 kW/76 hj ning mida toodetakse Cléoni tehases. Mootor on end varasemalt hästi tõestanud ZOE-l, sobib hästi linna- ja linnaümbruse sõitudeks. Selle mootoriga on Master Z.E. tippkiirus 115 km/h, mida võib vastavalt vajadustele piirata.

Master Z.E. sõiduulatus on 200 km (NEDC), mis teeb sellest sobiva sõiduki linnasiseseks kauba transportimiseks. Laadimine võtab aega vähem kui öö: tühja aku täislaadimine võtab kuus tundi, kui kasutatakse 7 kW võimsusega laadimisjaama.

Suurde kaubikusse elektrimootori ja akude paigutamine ei ole lihtne ülesanne, kui eesmärk on säilitada kõik algupärase mudeli tugevused ning mitte anda järele sõiduki mahutavuse osas. Renault pani Masteri elektrilise versiooni loomisel mängu kogu oma senise oskusteabe.

Master Z.E. on saadaval neljas versioonis, kolme pikkuse ja kahe kõrgusega.

  • Master Z.E. kaubik on saadaval kolmes versioonis: L1H1, L2H2 ja L3H2.
  • Master Z.E. on saadaval ka L3 madelautona.

Kaubaruumi pindala on sarnane tavakaubiku omale, sest uus Z.E. 33 kWh aku asub kere all.

  • Sõltuvalt versioonist on kaubaruumi maht on 8 kuni 22 m3. Master Z.E. kaubikuversioonide kaubaruumi kasulik maht on 8 kuni 13 m3.
  • L3 madelauto kandevõime on 1400 kg (ümberehituseta), mis annab võimaluse paljudeks eritüübilisteks ümberehitusteks. Ka on võimalik paigaldada sellele eriti mahukas kere, mille kaubaruumi maht on kuni 22m3.

Master Z.E. kaubikute kandevõime on sõltuvalt versioonist 1000 kuni 1100 kg. See vastab enamiku linnas kaupa tarnivate ärikasutajate nõudmistele.

Laadimiskünnis on 55,7 cm ehk oma klassi madalamate hulgas. Et lihtsustada kauba pealelaadimist veelgi, avanevad uksed kuni 270 kraadi.

Tänu lisavarustusse kuuluvale Wide View peeglile, mis kaotab pimenurgad, tagurduskaamerale (ekraan paigaldatud sõitjateruumi peeglisse) ja parkimisradarile on Master Z.E. sobiv valik linnasiseste vedude teostamiseks.

Master Z.E.-s on säilinud algse Masteri sõidumugavus ja juhitavus. Sõitjateruum pakub maksimaalset mugavust nii juhile kui kaasreisijatele, sõidukis on palju mugavalt ligipääsetavaid panipaiku ning sõidukiruumi on võimalik kohandada “kontoriks ratastel”. Järeleandmisi pole tehtud ka ergonoomikas, mugavuses ega sõiduomadustes.

Allikas: Renault

KOMMENTEERI SIIN