Laupäev, 15. juuni 2024
Müncheni autonäitusel tutvustas Renault CMF-EV platvormil põhinevat elektriautot Megane E-Tech Electric. Auto tuleb müügile kahe aku variandiga, neist võimsam, 60 kWh aku lubab kuni 470 kilomeetrit sõiduulatust. Uuendusena töötab multimeediasüsteem Google’i baasil. Mégane E-TECH Electricu eeltellimused avatakse 2022. aasta veebruaris ja müük algab järgmisest märtsist.

4,21 meetrit pikk ja 2,7-meetrise teljevahega Megane E-Tech Electric põhineb CMF-EV platvormil. Suured 20-tollised rattad, kaitseribad alumisel küljel ja rattakoobastel ning kõrge vööjoon annavad autole jõulise mulje. Langev katusejoon, lai rööbe ja ukse süvistatud käepidemed (standardvarustuses) meenutavad pigem kupeed. Kõrgus, ruumikus ja pakiruumi maht meenutavad aga traditsioonilisi luukpärasid.

Keskmise varustustasemega versioonide armatuurlaud on kaetud tekstiiliga, kõrgematel tasemetel nahaimitatsiooniga TEP materjaliga. Armatuurlaua ülemisel kontuuril ja sisemiste uksepaneelide ülaosas on keskmise taseme autodel Alcantara materjalist polster ja kõrgema taseme autodel dekoratiivsest Nuo puidust viimistlus. Saadaval on kuus kerevärvi: Rafale hall, Schist hall, kesköösinine, leekivpunane, teemantmust ja liustikuvalge.

Google toega OpenR Link multimeediasüsteemi on sisseehitatud Google Assistant, Google Maps ja Google Play. Samas on alles ka Apple CarPlay ühilduvus. Süsteemi kuuluvad 12,3-tolline armatuurlauaekraan ja 12-tolline multimeediaekraan, algtaseme mudelitel on see 9-tolline.

Renault Megane E-tech electric

Käigukangi viimine roolisamba taha on teinud ruumi 7-liitrisele panipaigale. Samuti on kaks täiendavat kohta topsihoidjate jaoks ja 3-liitrine panipaik keskse käetoe all, mida saab 55 millimeetri võrra nihutada. Kokku on sõitjateruumis 30 liitri jagu panipaiku.

Pakiruum mahutab 440 liitrit, mis on täies ulatuses kasutatav. Laadimiskaablitel on oma hoiuruum mõõtmetega 22 dm³, millele pääseb ligi pakiruumi põrandapaneeli tõstes. Pakiruumi mahtu saab suurendada, klappides tagaistmed 2/3-1/3 jaotuses alla ja eesmise reisija istme üles.

Valikus on 96 kW, 250 Nm pöördemomendiga ja 160 kW, 300 Nm pöördemomendiga mootorid. Mootor on kompaktne ja kaalub vaid 145 kilogrammi. Kiirendus 0–100 km/h vältab 7,4 sekundit.

Valikus on kaks akut, 40 kWh akuga saab WLTP tsüklis sõita kuni 300 kilomeetrit ja 60 kWh akuga kuni 470 kilomeetrit. 110 millimeetrit paks aku on turu kõige õhem. Mégane E-TECH Electric ühildub kogu vahelduvvoolu laadimisinfrastruktuuriga, nende seas 130 kW võimsusega kiirlaadijatega, millega laeb 30 minutiga kuni 300 kilomeetrit sõiduulatust.

Eeltellimused avatakse 2022. aasta veebruaris ja müük algab järgmisest märtsist.

Fotod: Renault

KOMMENTEERI SIIN