Teisipäev, 21. mai 2024
2017. aasta suvel eraldus legendaarne performance-autode tootja Polestar omaette kaubamärgiks, et asuda tootma võimsaid elektriajamiga sportautosid. 17. oktoobril esitleti maailmale esimest nooblit 600-hobujõulist kaunitari, mis jõuab müügile 2019. aastal. Pole kahtlustki, uus täht on sündinud!

Polestar, Volvo grupi kähkusõitjate kaubamärk, avalikustas koos esimese mudeliga oma tulevikuplaanid. Kolm uut mudelit näevad ilmavalgust juba lähiajal. Polestar 1 annab aimu, et uus autotaeva ere täht on sündimas – selles sõidukis saavad kokku tore disain ja head tulevikusuunalised mõtted. Ning P1 on alles algus!

Koos tootmisplaaniga ning Polestar 1 mudeli esitlusega näitas tootja ka täiesti uut, just võimekate särtsusportlaste tootmiseks ehitatud tootmisüksust Hiinas. Koos tootmisega võtab Polestar sihiks täiesti uue kliendikeskse strateegia, millega eri turgudel kanda kinnitada.

AHVATLEVALT VÕIMAS JA KAUNIS POLESTAR 1

600-hobujõuline hübriidajamiga Polestar 1 on tootja esimene auto, mis veereb tootmisliinilt maha juba 2019. aasta keskel. Tootja on optimistlikult meelestatud uute mudelite tuleviku osas, sest uudne lähenemine võimaldab paindlikku planeerimis – ja tootmisstrateegiat.

Polestar’i tehnoloogia ja toote-eelised, mis tulenevad sünergiast ja mastaabiefektist, mille annab kuulumine Volvo gruppi, aitavad Polestar’il kiirendada autode disaini-, arendus- ja tootmisprotsessi, nii et selleks kulub vaid murdosa ajast, mis läheb teistel turu uustulnukatel.

Thomas Ingenlath, Polestar’i peadirektor, väljendas maailma esmaesitlusel oma rõõmu uue tulija üle: “Polestar 1 on esimene auto, mille kapotil on margiks Polestar. Kaunis GT vapustava tehnoloogiaga seal sees – suurepärane start meie uuele Polestar’i kaubamärgile!”

“Kõigil tulevastel Polestar’i autodel saab olema täiselektriline jõuülekanne, kehastades meie visiooni olla uus iseseisev elektriliste performance-autode kaubamärk,” lisas Ingelath.

Polestar 1 loob oreooli tulevasele Polestar’i kaubamärgile. Polestar 1 on kaheukseline, 2+2 istmega Grand Tourer Coupé, mille jõuallikaks on iselaadiv elektriline hübriidajam, mis teeb au igale kähkusõitjale.

Olemuselt on Polestar 1 elektriauto, mille särtsujaama toetab sisepõlemismootor. Puhtalt elektritoitel on auto võimeline sõitma 150 km – pikim ainult elektri jõul sõitmise distants kõigi turul olevate hübriidide hulgas! Auto võimsus 600hj ja pöördemoment 1000Nm asetavad ta kindlalt performance-autode segmendi etteotsa.

Polestar 1 baseerub Volvo juba tuttaval skaleeritaval moodulplatvormil (Scalable Platform Architecture – SPA), kuid umbes 50% ulatuses on see ehitatud täiesti uuena ja Polestar’i inseneride poolt rätsepatööna loodud.

Auto dünaamilisi sõiduomadusi toetab terve rida uusi tehnoloogiaid, mis kõik on suunatud eesmärgile, teha P1-st tõeliselt juhikeskne auto. Polestar 1 on maailma esimene auto, mis on varustatud täiesti uue Öhlins’i pideva elektroonilise juhtimisega vedrustusel (CCES) alusraamiga.

Süsinikkiud materjalina teeb kere kergemaks ja parandab väändejäikust 45 % võrra, samuti viib auto raskuskeskme madalamale. Sellele lisaks kasutab Polestar 1 kahte elektrilist tagasilla veovõlli, mis võimaldab väändemomendi vektorjuhtimist.

Viimane toetab juhti igale rattale täpselt vajaliku kiirenduse rakendamisega, et säilitada maksimaalne haardumine teega ja kiirus kurvide läbimisel.

MOODNE AUTO SOETAMISE MUDEL

Polestar 1 hübriidajamiga nooblit kähkusõitjat toodetakse hetke parima tehnoloogiaga varustatud, just selliste sõidukite jaoks ehitatud Polestar’i tootmisüksuses Chengdu’s, Hiinas. Tootmisüksuse ehitus käib, valmimise tähtaeg on 2018. aasta keskpaik.

Polestar eemaldub ka tänasest traditsioonilisest omandimudelist. Autosid tellitakse 100% interneti teel kahe- või kolmeaastaseks perioodiks. Null sissemaksega, kõiki hüvesid sisaldav tellimus hõlmab ka teenused nagu kohaletoomine ja võimalus rentida teisi Volvo ja Polestar’i sõidukeid, see kõik on igakuise makse sees.

Muutumatu kuumakse tähendab, et Polestar’i auto omamisest saab kliendi jaoks muretu kogemus. Seda võimaldab tehnoloogia, mis muudab nutitelefoni mobiilseks autovõtmeks.

Viimane lubab omanikul jagada virtuaalset võtit kellegi kolmandaga, ja võimaldab ligipääsu ka tervele reale lisateenustele. Moodne mugav autojagamismoodus tagab, et kliendi hooleks jääb ainult sõitmise mõnu.

TULEMAS KONKURENT MODEL3-LE JA SUV

Kõigil tulevastel Polestar’i autodel saab olema täiselektriline jõuülekanne. Polestar 2 tootmine algab 2019. aasta teises pooles ja temast saab Volvo grupi esimene akutoiteline elektriauto (BEV).

See saab olema keskmise suurusega akutoiteline auto, mis hakkab konkureerima Tesla Model 3-ga, Chevy Boltiga ning teiste sarnaste “elektri-rahvaautodega” samas klassis ning mille tootmismaht saab olema suurem kui Polestar 1-l.

Nooblite kähkusõitjate tootja ei saa mööda vaadata rahva tahtest ning siseneb lähitulevikus ka kõige popimasse segmenti: Polestar’i esimese tooteseeria lõpetab suurem elektriline SUV Polestar 3, milles ühenduvad suurepärane sõidudünaamika ja elektriajami võimsus.

Polestar’i autode tellimine toimub interneti teel Polestar’i äpi või internetiportaali kaudu. Ent Polestar mõistab ka tarbijate soovi Polestar’i autosid füüsiliselt kogeda: selleks avatakse üle maailma Polestar Spaces – kaasaegsete salongide võrgustik.

Neis saavad tulevased Polestar’i kliendid toodete ja kaubamärgiga suhestuda, neid proovida, esitada küsimusi, suhelda. Polestar Spaces esindused saavad olema eraldiseisvad rajatised, mitte ei hakka paiknema olemasolevates Volvo müügisalongides.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Polestar 1 eeltellimine avati 17. oktoobril 2017, ning Polestar on juba valmis potentsiaalsete klientide päringutele vastama. Eesti fänne huvitab kahtlemata küsimus, millal võiks Polestar 1 ja sellele järgnevad mudelid Eestisse jõuda ning mis need maksavad? Aeg annab arutust!

Allikas ja meedia: Polestar. Tõlkis: Kadi Rünkla

Kommenteerimine on suletud.