Tesla kaebas kohtusse Saksa varuosatootja, kes olevat loonud valeootusi pikalt edasilükatud Model X krossoveri signatuuriks saanud “kajakatiiva”-uste disaini- ja tootmisvõimekuse osas.

Hagis väidetakse, et Hoerbiger Automotive Comfort Systems ei suutnud vastupidiselt oma väidetele Model X-le Tesla standardile vastavaid uksi disainida ja toota. Hoerbiger, Saksa pagasiluukide, tagaluukide, kabriolettide katuste ja teiste autoosade hüdrauliliste süsteemide tootja, sai võimaluse vertikaalseid uksi toota 2014. aasta veebruaris.

Tesla väidab, et Hoerbiger ei suutnud selle ja 2015. aasta mai ajavahemikus tulla välja rahuldava uksega, misjärel autotootja lõpetas suhted Saksa tootjaga ja pöördus uue varustaja poole.

[dropcap]LODEVAD JA AEGLASED [/dropcap]Tesla hagis väidetakse, et Hoerbigeri disainiprototüübid olid täis vigu, sealhulgas ülekuumenemine ja õlilekked. Autotootja väidab hagis, et uksed “vajusid alla rohkem kui Tesla poolt tolerantsipiiriga määratud” ning “ei avanenud nii kiiresti ja sümmeetriliselt” kui nõutud.

model-x-rear-three-quarter-with-doors-open

Model X lükati enne sügisest debüüti mitu korda edasi, kuigi Tesla oli lubanud elektrikrossoveri tootmist alustada juba kaks aastat tagasi.

Tesla soovib ennetada Hoerbigeri-poolseid täiendavaid maksenõudeid ja palus USA Põhja-California ringkonnakohtul teha kindlaks, kas on rikkunud varustajaga sõlmitud lepingut. Vastavalt hagile tahab Hoerbiger lisaks juba makstud kolmele miljonile dollarile Teslalt täiendavat kompensatsiooni. Kompensatsiooni soovib ka elektriautode tootja, et katta “protsessi käigus kindlaksmääratavas summas” saadud kahjusid, mille hulka kuuluvad leppetrahvid ning muud kulud ja tasud.

[dropcap]MILJONID DOLLARID [/dropcap]Tesla on vastavalt hagis väidetule “kandnud miljoneid dollareid kahju”, sealhulgas Model X ümberseadistusele tehtud kulud ja maksed uuele varustajale, keda ei avalikustatud. “Olime sunnitud esitama hagi, kui Hoerbiger otsustas ignoreerida oma lepingut meiega ja selle asemel nõudis suurt rahasummat, millele neil õigust pole. Kavatseme neid otsustavalt hageda,” ütles Tesla kõneisik.

Tesla väidab hagis, et Hoerbiger on pärast koostöö lõppu esitanud “rea ebamõistlikke nõudmisi”. Hagi kohaselt on Hoerbiger nõudnud, et autotootja jätkaks nendega koostööd Model X eluea jooksul ning võlgneb kahjutasu asjade eest, “mis on pooltevahelise lepinguga konkreetselt välistatud”. Hoerbigeri kõneisik keeldus kommentaarist.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ka rikkad nutavad ja nagu selgub, äärmiselt kulukaid pisaraid. Pealegi on üldteada fakt, et nii palju, kui on juriste, on ka arvamusi, kusjuures need kõik on õiged!

Allikas: Autonews, fotod: Tesla

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.