Teisipäev, 18. juuni 2024
Soomlaste särtsakas sportauto Toroidion on saanud pöörast meediakaja, ehkki autost endast ei ole teada palju muud, kui sõidab elektriga ja näeb silmipimestavalt ahvatlev välja. Nüüd siis annab tootjafirma tegevjuht Pasi Pennanen otseseid vihjeid, et Toroidion jõuab juba 2016. aastal tootmisse.

109Teada on ka see, kus neid ihaldusväärseid autosid valmistama hakatakse. Palju paremaks minna ei saa – Toroidioni tootmisliin pannakse püsti Pennaneni kodulinnas, Raaseporis.

Seda muidugi juhul, kui aastavahetuse kanti jäävad kõnelused investoriga vilja kannavad – siis on lootust, et kevadel saab alustada intensiivse tootearendusega ning esimesed prototüübid oleksid valmis juba järgmisel suvel. Pennanen vihjab optimistlikult, et kui kõik läheb nagu loota on, alustab ettevõte Toroidioni seeriatootmisega 2016. aasta sügisel.

Kuumale kõlakale annab alust Pasi Pennaneniga tehtud intervjuu soomlaste Kauppalehti veergudel. Toroidioniga on soomlastel erakordselt suured plaanid: igal aastal müüakse maailmas umbes 8 miljonit sõiduautot. Sellest potist tahab soomlaste elektriline sportauto ära võtta koguni ühe protsendi… ehk siis müüa 80 000 autot.

[dropcap]MIDA ME SENI TEAME? [/dropcap] Vähe, liiga vähe. Teame, et prototüübi akupakk kaalus umbes 200 kg, aga tootmisse lähevad autod, mille akud kaaluvad 120 kg. Teame, et need akud tulevad Aasiast ning Toroidioni akupakk hakkab jooksma pikkupidi “läbi” auto. Teame, et auto kapoti all möirgab 1341 hobujõudu, ehk siis tegu on 1 MW elektriautoga!

Kogu auto kaal peaks jääma alla 1000 kg. Räägitakse tippkiirusest, mis on ühest teisest maailmast, võrreldes seninähtud superautodega: 450 km/h! Tesla Model S P85D suudab üles võtta kiirust “vaid” natuke üle 200 km/h. Üksikasju Toroidioni kohta on tootja lubanud jagada 2016. aasta Pariisi autonäitusel.

94[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Soomlased kohe oskavad asja põnevaks ajada! Supersärtsukast Toroidionist ei ole just palju teada – peale selle, mida kodulehelt lugeda ja silmaga näha võib… ja ometigi on neil õnnestunud panna miljonid inimesed endast rääkima ja vaid pildilt nähtud autot ihalema.

Ei ole muud,kui soovida hõimuvelledele odavat elektrit ja nael kummi. Toroidion – kui ta tõepoolest sellisena realiseeruma peaks nagu pildilt paistab, saab suure tõenäosusega soomlaste edulooks, mida 100 aasta pärast vanavanavanaemad heldimusega teistele vanavanavanaemadele ikka ja jälle räägivad. Ja naised sellega sõidaksid, ütleb Accelerista!

ToroidionAllikas: Kauppalehti, Toroidion

2 kommentaari

    • blank

      Aitäh, tähelepanelik lugeja! Viga on sisse tulnud juba soomlastel ja meie muudkui paljundame. Kohe viime paranduse sisse ja tuhat vabandust; istu, mata kaks…

KOMMENTEERI SIIN