Esmaspäev, 15. juuli 2024
Uus Toyota Corolla sedaan saab Euroopas aiste vahele 1,8-liitrise hübriidajami. Müügile jõuab uus sedaan 2019. aasta alguses. Varasemalt on Jaapani autotootja tutvustanud Corolla luukpära ja universaalkerega Touring Sports’i.

Esimest korda Euroopas tuleb Corolla sedaan müügile 1,8-liitrise iselaadiva hübriidajamiga. Toyota TNGA veermikuarhitektuuri GA-C platvorm, millel Corolla 12. generatsioon põhineb, ühendab endas disaini ning suurepärase juhitavuse ja stabiilsuse.

Sedaan, mis järgneb sel aastal varem avalikustatud luukpärale ja Touring Sportsile, on kolmas keretüüp, mis liitub 12. põlvkonna Corolla mudeliseeriaga. Autot hakatakse tootma Toyota Türgi tehases.

Uus Corolla peaks katma paljude eri ostjate vajaduse – kui luukpära mõjub sportlikult ning universaali võiksid eelistada pereinimesed, siis toreda väljanägemisega mugav sedaan peaks paeluma ostjaid, kes peavad lugu heast disainist. Sedaanid teevad juba mõnda aega Euroopas comebacki, vastusena pargimaasturite buumile.

Legendaarset Corollat, jaapani keeles “lillepärga” või “lilledest krooni” on müüdud üle 46 miljoni eksemplari rohkem kui 150 riigis alates selle turuletulekust 1966. aastal. Seega tähistab auto tänavu oma 52. sünnipäeva.

VÄLJAKUTSUV VÄLIMUS

Uue Corolla sedaanil on samasugune madal hoiak, mis on omane Toyota uue veermikuarhitektuuri (TNGA) GA-C platvormile. Sedaani isikupära Corolla mudeliseerias väljendub esi- ja tagaosa ainulaadses kujunduses.

Kaheastmelise kujundusega esinurgad ääristavad alumist iluvõre, mis on iseloomulik kõikidele Corolladele. Kitsal ülemisel iluvõrel on kolmemõõtmeline kujundus, mis ühineb nurgeliste esitulede ülaosaga, kaardudes ümber nurkade, et rõhutada auto laiemaid ja madalamaid jooni.

Tagaosa disain jäljendab põrkeraua ja tagaluugi ümberpööratud trapetsi kujundusega esiosa ilmet. Sedaanile iseloomulikke tagatulesid ühendab kroomehis, mis rõhutab auto horisontaaljooni. Uus sedaan on äratuntav ka tänu iseloomulikele eesmistele ja tagumistele leed-ribatuledele.

Sedaani sõitjateruum on sama ruumikas nagu luukpäral ja Touring Sportsil. Sel autol on pikendatud 2700 mm teljevahe nagu Touring Sportsilgi, mis sõitjatele tähendab rohkem jalaruumi ja tagaistmel rohkem mugavust.

Kabiin on tulvil tehnoloogiast, mille seast leiab arvukalt mugavusvidinaid nagu telefoni juhtmeta laadimise võimalus või ka 8-tolline multimeedia-puuteekraan. Lisaks on autos 7-tolline universaalnäidik ja 10-tolline esiklaasinäidik.

HÄSTI SÕIDETAV

Sedaanil on madalam raskuskese, 60% jäigem kere ja standardvarustusse kuuluv hulkhoobvedrustus – kõik see aitab tagada paremat juhitavust ja stabiilsust, tegemata järeleandmisi sõiduomadustes ja mugavuses.

Corolla sedaani jõuallikate valikust leiab 1,8-liitrise iselaadiva hübriidajami, mil 90 kW / 122 DIN hj võimsust ning mille kütusekulu on keskmiselt vaid 3,4 l / 100 km1 (WLTP 4,3 l / 100 km) ja CO2 heitmenäit 77 g/km1 (WLTP 98 g/km), võimaldades samal ajal elektri jõul teha kuni 50% igapäevasõitudest.

Corolla sedaanile saab valida ka 1,6-liitrise bensiinimootori, millele saab valida kas kuuekäigulise käsikasti või variaator-käigukasti. Jõuallikal on kuni 97 kW / 132 DIN hj ning selle kütusekulu on 5,8 l / 100 km1 (WLTP 6,1 l / 100 km) ja heitkogus 131 g/km1 (WLTP 139 g/km).

TURVALISUS ENNEKÕIKE

Kõigi TNGA-l põhinevate sõidukite puhul on esmatähtsad aktiiv- ja passiivohutusnõudeid. Standardvarustusse kuuluva uusima Toyota Safety Sense’i tehnoloogia täiustatud funktsioonide ja süsteemidega uus Corolla sedaan pole mingi erand.

Toyota Safety Sense paketti kuulub kokkupõrke ennetussüsteem (PCS) koos jalakäijate nii päeval kui ka öösel tuvastamise funktsiooni ning jalgratturite päevasel ajal tuvastamise funktsiooniga, kogu kiirusvahemikus toimiv kohanduv kiirushoidik (ACC), sõidurajalt lahkumise hoiatus (LDA) koos rooli korrigeerimisega, liiklusmärkide jälgimise abi (RSA) ja automaatsed kaugtuled (AHB).

Peale selle abistab juhti veel uus sõiduraja jälgimise süsteem (LTA). Kui kogu kiirusvahemikus toimiv ACC ja LTA on aktiveeritud, abistab LTA juhti rooli kerge korrigeerimisega sõiduki sõidurajal hoidmiseks, isegi laugetes maanteekurvides.

Allikas ja pildid: tootja

KOMMENTEERI SIIN