Teisipäev, 28. mai 2024
Baltimaade menukaim linnamaastur ehk Toyota RAV4 on nüüd saadaval ka pistikuhübriidina. Uue pistikuhübriidi võimsus on 38% enam kui tavalisel RAV4 hübriidil, võimaldades kiirendada nullist sajani 6 sekundiga.

RAV4 pistikuhübriid tugineb Toyota pikaajalisel kogemusel hübriidtehnoloogia vallas ning sellel on nii võimeka elektrisõiduki omadused kui ka täishübriidisõiduki eelised.

See tähendab, et puhtalt elektrirežiimil on uus RAV4 pistikuhübriid võimeline läbima ligikaudu 75 kilomeetrit (WLTP) ning linnas isegi kuni 98 km (WLTP, linnatsüklis). Kui süsteem tuvastab vajaduse bensiinimootori järele, siis toimib sõiduk kui tavapärane Toyota täishübriid-elektrisõiduk ning teekond võib jätkuda katkemata.

Toyota RAV4 pistikuhübriid

Toyota võimsaima ja uusima RAV4 pistikuhübriidi loomisel tugineti kahe põlvkonna Toyota Priuse pistikuhübriidi ehitamisele ja tootmisele. Seeläbi on saavutatud oma klassi parim jõudlus, madalaimad heitmed (22 g/km) ning väikseim kütusekulu 1.0 l/100km (kombineeritud WLTP).

RAV4 pistikuhübriid kasutab täiustatud neljanda põlvkonna hübriidtehnoloogiat, mille komponendid on kompaktsemad ja kergemad, kasutusel on ka uus liitiumioonaku. Hübriidsüsteem koos 2,5-liitrise Dynamic Force bensiinimootoriga annab kokku 306 DIN hj/225 kW.

Toyota RAV4 pistikuhübriid

GA-K platvormile ehitatud RAV4 pistikuhübriid on veelgi madalama raskuskeskmega kui tavaline RAV4 hübriid, pakkudes stabiilset ja kindlat sõidukogemust. Kõik Baltimaades müüdavad RAV4 pistikuhübriidid tulevad ka AWD-i ehk Toyota kohanduva nelikveoga. Oma kompaktse ja kerge ülesehitusega annab see sõidukile oodatud nelikveolise mudeli omadused, kuid aitab tagada, et sõiduk oleks seejuures tõhus ja kütusesäästlik.

RAV4 pistikuhübriidi veojõuaku laeb täis 2,5 tunniga, kasutades sõiduki standardvarustuses olevat Type 2 Mode 3 laadimiskaablit ja 32A eraldiseisvat laadimisjaama. Tühja veojõuaku täielikuks laadimiseks majapidamise vooluvõrgust (230V-10A) läheb aega 7,5 tundi.

Toyota RAV4 pistikuhübriid

MyT mobiilirakenduse abil saavad autoomanikud ajastada mugavalt auto aku laadimist kaugjuhitaval teel ning sisse lülitada kliimaseadme, et auto sõitjateruum ette valmistada – kas see vastavalt vajadusele üles soojendada või maha jahutada.

MyT võimaldab jälgida auto akutaseme laetust ja oodatavat läbitavat vahemaad, samuti prognoositavat aku täislaadimise aja lõppu – info, mis on eriti kasulik just avalike laadimispunktide kasutuse korral.

Viimase põlvkonna ohutuspakett Toyota Safety Sense on RAV4 pistikuhübriidil standardvarustuses ning see hõlmab laia valikut aktiivohutustehnoloogiaid. Kõik need pakuvad autojuhile tuge ootamatutes liiklusolukordades.

Nii näiteks tuvastab kokkupõrkeennetus jalakäijaid nii päevasel kui öisel ajal ning rattureid päevavalges. DRCC – dünaamiline kiirushoidik toimib koostöös liiklusmärkide tuvastusega (RSA), mis automaatselt kohandab kiiruse lubatud kiirusele vastavaks.

RAV4 pistikuhübriidi hinnad algavad 48 900 eurost.

Toyota RAV4 pistikuhübriid

Fotod: Toyota

KOMMENTEERI SIIN