Laupäev, 15. juuni 2024
Rohkem kui 30 aastat pärast kuulsat sarja autoga rääkivast David Hasselhoffist lasevad Volvo ja Microsoft välja kantava hääljuhtimissüsteemi.

Volvoomanikud saavad hakata oma autoga rääkima ja andma  sõidukile käsklusi nagu navigeerimine, soojenduse töölepanek, uste lukustamine, tulede vilgutamine või signaali andmine. Seda saab teha Microsoft Band 2 nimelise nutikella ja Volvo rakenduse Volvo on Call abil.

Novembris 2015 teatasid Volvo ja Microsoft oma kõrgetasemelisest koostööst HoloLens tehnoloogia esimese rakendusega autotööstuses. HoloLens on maailma esimene täielikult sõltumatu holograafiline arvuti, mis võib ümber defineerida, kuidas kliendid autoga tutvuvad või isegi autot ostavad. Nüüd pakuvad kaks ettevõtet Volvo autodele distantsilt häälkontrolli kasutades Microsoft Band 2, mis demonstreerib nende soovi ühiselt arendada järgmise põlvkonna tehnoloogiat.

“Volvo kavatseb uusimat tehnoloogiat kõige paremini kasutades muuta autoga sõitmise kogemuse nii lihtsaks ja mugavaks kui võimalik. Häälkontrolliga avastame me alles digitaalsete abide funktsionaalsuse võimaluste jäämäe tippu,” ütles Thomas M. Müller, Volvo elektri/elektroonika- ja šassiivaldkonna asepresident. Viimasel ajal on Volvo hakanud rohkem panema rõhku ebatraditsioonilistele innovatsioonidele, avastades uusi potentsiaalseid partnerlusi ja ärimudeleid.

“Tegeledes innovatsiooniga ei huvitu me tehnoloogiast tehnoloogia pärast. Kui tehnoloogia ei tee kliendi elu kergemaks, paremaks, turvalisemaks või lõbusamaks, siis me ei kasuta seda. Vaatame tõele näkku – kes poleks unistanud oma autoga randmel oleva nutikella abil rääkimisest?” ütles Klas Bendrik, Volvo asepresident ja infojuht.

“Meie partnerlus Volvoga toob autotööstusse jätkuvalt uuenduslikku tehnoloogiat. Volvoga koos alles hakkame mõistma tehnoloogia potentsiaali parandada juhi turvalisust ja produktiivsust,” ütles Peggy Johnson, Microsofti tegevasepresident äriarenduse vallas.

Võimalus suhelda oma Volvoga Microsoft Band 2 abil saab klientidele Volvo on Calli võimaldavatel turgudel kättesaadavaks kevadel 2016.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]”Kitt, Kitt, tule mulle järele!” Oi, mitu korda oleme elus erinevatel hetkedel sellest puudust tundnud, ja varsti ongi see reaalsus. Mõni isesõitev auto, mõni nutikell, mõni app ja olemas ta ongi. Omal ajal täielik ulme, meie jaoks varsti igapäev. Lahe!

Allikas ja meedia: Volvo

KOMMENTEERI SIIN