Teisipäev, 18. juuni 2024
Lexus IS on populaarne keskklassi sedaan, mis läbi kolme põlvkonna on oma populaarsust kogu maailmas järjest kasvatanud. Nüüd on IS läbinud uuenduskuuri ja näeb senisest märksa vihasem ja sportlikum välja. On märgiline, et Lexus tuli värskendatud mudeliga välja just Pekingi autonäitusel: Hiina on maailma suurim autoturg ning IS-il on seal suur potentsiaal saada müügihitiks.

Suurimad disainimuudatused puudutavad auto esiosa, mille agressiivsed jooned meenutavad RC kupeed ja uut sportlikku LC500. Uute esitulede juures on esile toodud L-kujulised päevasõidutuled. Suured õhuvõtuavad lisavad jõulist ilmet.

Uuenenud on ka esivõre, mille murdejoon on viidud ülespoole, saavutades niiviisi mulje madalamast raskuskeskmest. Lexuse väitel loob IS-i uuenenud disain mulje sõiduki pidevast liikumisest isegi paigal seistes.

Mudelivärskendusega sai uue ilme salong, milles on peamiseks pilgupüüdjaks suurem multimeediaekraan, uus on ka aktiivturvavarustus. IS salong on nüüd Lexuse uuele disainijoonele omaselt kasutajasõbralik, intuitiivne ja ergonoomiline. Jõuallikate osas uuendusi ei tehtud.

Lexus IS mudeliuuenduse esmaesitlus Pekingi autonäitusel räägib selget keelt sellest, et eesmärgiks on luua sellele soodne müügikasvupinnas maailma suurimal autoturul. Lexus avas oma esimese müügiesinduse Hiinas 2005. aasta veebruaris, nüüdseks on neid üle Hiina ligemale 150.

Võrdluseks – Toyota müügiesindusi on 1218. Lexuse müük kasvas Hiinas 2015. aastal 14%, ulatudes 87 000 müüdud sõidukini, mis moodustab Toyota Motor Corporationi kogumüügist 7,8%.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ei tahaks iseend kogu aeg korrata, aga hübriidajam on päris kindlasti tänasel päeval üks leiutis, mis maailma päästab. Tore, kui ta teeb seda koos nii ilusa väljanägemisega autoga… Lexus üldiselt võidab üle ilma järjest enam poolehoidjaid.

Analüütikud ütlevad, et see ongi asjade loogiline käik – inimesed tüdinevad tasapisi harjumuspärastest (enamasti) saksa autodest ja tahavad vahelduseks midagi muud. Kui see muu ütleb, et ta on keskkonnasõber ja näeb kaunis välja, siis polegi ju vaja üle mõelda. Ja no RC F ja RC – no kuulge! – siin ei saagi mõelda, sest mõistus lahkus samal silmapilgul kui tagapaled sportistet puudutasid. Nii ilus on!

Allikas ja meedia: tootja pressikeskus

Võit-võit: tee hübriidiga proovisõitu ja vali, millisele koolile Lexus raamatu kingib!

Lexus RC 300h: meelipaitav sportlik nauding südametunnistuse piinata

KOMMENTEERI SIIN