Teisipäev, 23. juuli 2024
Uuenduskuuri läbinud Renault Captur näitas end esmakordselt kevadisel Genfi autonäitusel. Värske disain, täienenud varustusnimekiri ja valikusse lisandunud Initiale Paris luksuslik mudel teevad Capturist äratuntavalt “uue Renault perekonna” liikme. Eestis algavad auto hinnad 14 190 eurost ning müügile jõuab see suvel.

Renault’l on kindel plaan teise põlvkonna Capturiga mudeli turupositsiooni säilitada. Renault Captur on Euroopas üks enim müüdud B-segmendi krossovereid. 2016. aastal müüdi autot Euroopas 215 670 eksemplari.

Eestisse jõuab värskendust saanud Captur juunis, hinnad algavad 14 190 eurost. Populaarseima Renault Captur ZEN TCe 120 EDC hind algab 17 190 eurost. Nagu ikka uute tulemiste puhul, on selgi korral käimas kevadkampaania, mille käigus pakub tootja mitmele mudelivariandile korralikku soodustust.

RÕÕMSALT KAHEVÄRVILINE KA UUTES TOONIDES

Uuenenud Captur on säilitanud autole omase kahevärvilisuse. Värvipaletil on üle 30 eri kombinatsiooni, lisandunud on oranž ‘Atacama Orange’, sinine ‘Ocean Blue’, must ‘Améthyste Black’ (Initiale Paris versioonile) kerevärv ja uus hall ‘Platinum Grey’ katusevärv.

Sõitjateruumi värvipakette on valikus kuus: vandel ‘Ivory’, sinine ‘Ocean Blue’, helepruun ‘Caramel’, punane ‘Red’ ning hõbedased toonid ‘Satin Chrome’ ja ‘Patina Chrome’. Lisaks pakutakse viit värvilist välisdisaini paketti: vandel ‘Ivory’, sinine ‘Ocean Blue’, pruun ‘Cappuccino’, punane ‘Red’ ja oranž ‘Atacama Orange’ (ilukilbid, ukseliistud).

Uus Captur saab Full-LED ‘Pure Vision’ esituled (sõltuvalt versioonist), millel lisaks nägususele on parem valgustusvõime ja paremini tagatud turvalisus. Kaitseraua alumises osas asuvad Renault’le omaselt C-kujutistega LED päevasõidutuled. Ka tagatulede valgustus on sarnane Renault’ uuematele mudelitele.

KADJARI PISEM SÕSAR

Disaini poolest on uus Captur sammu võrra lähemal suuremale vennale Kadjarile. Esivõret on muudetud Renault’ teistele krossoveritele sarnasemaks ning lisatud on kroomliist. Olemas on esi- ja tagaosa põhjakaitsed.

Kolme kõrgema varustustaseme valikus on kahed 16-tollised veljed ‘Extreme’ ja ‘Adventure’ ning kahed 17-tollised veljed ‘Emotion’ ja ‘Explore’.

KLAASKATUS

Alates kolmandast varustustasemest saab kahevärvilise kerega Capturile tellida klaaskatuse. Klaaskatus on mitteavatav, selle eesmärk on tuua sõitjateruumi rohkem valgust.

ESINDUSLIK SÕITJATERUUM

Sõitjateruum on esinduslikum, kasutatud on kõrgekvaliteedilisi plastmaterjale, kroomelemente ja elegantseid värvilahendusi.

Rool on kvaliteetsematest materjalidest ja kõrgemate varustustasemete puhul kaetud nahaga. Modernsust on lisatud käigukangi nupule, uksepaneelidele, millega on mugavalt integreeritud aknatõstukid ja muud nupud. LED laetulesid jagub nüüd ka tagaistujatele.

Tipmiste versioonide istmed on mugavamad ja toetavad külgedelt paremini. Uues Capturis on alles eelmisest mudeliversioonist tuttav praktiline Easy Life laegas ja vahetatavad polstrikatted.

This slideshow requires JavaScript.

INITIALE PARIS LUKSUSMUDEL

INITIALE PARIS varustustase tähendab Renault’ puhul maksimumi. Auto esiosas viitab Captur INITIALE PARIS’le spetsiaalne kroomelementidega esivõre. Esimesel ja tagumisel põhjakaitsel on metallik-halli viimistlus. Akna- ja muud liistud on läikivmustad. Külgedel asuvad esivõrega ühes stiilis ja INITIALE PARIS kirjadega kroomdetailid.

INITIALE PARIS versioonidele on lisatud valikusse must ‘Améthyste Black’ värvitoon ning spetsiaalsed 17-tollised INITIALE veljed. Captur INITIALE PARIS saab ka LED suunatuled, INITIALE PARIS kirjad leiab uste alaservadelt, lävepakkudelt ja esivõrelt.

Captur INITIALE PARIS’ sõitjateruumis on eksklusiivsed Nappa nahaga kaetud soojendusega istmed, Nappa nahaga kaetud rool, kroomkaunistused, nahaga kaetud armatuurlaud, alumiiniumpedaalid ja lävepakud.

Captur INITIALE PARIS’l on standardvarustuses kõik tehnoloogiad, mis tavamudelil on saadaval lisadena, sealhulgas pimenurgahoiatus, parkimisabi, käed-vabad sisenemine ja võtmeta käivitus. Samuti Bose® premium-helisüsteem ja Renault’ R-LINK Evolution multimeediasüsteemi kõige värskem versioon.

MOODSAD TEHNOLOOGIAD SÕIDUMÕNU TEENISTUSES

Bose® helisüsteem kuue võimeka Bose kõlari ja pakiruumis asuva bassikõlariga toob sõitjateruumi elava esitusega võrreldavalt autentse, selge ja realistliku helipildi.

Uuenenud Captur baasversioonis saadaolev R&Go® on lihtne ja nutikas süsteem, mis muudab spetsiaalsesse hoidikusse asetatud nutitelefoni autoga ühenduses olevaks tahvelarvutiks, kus olemas ligipääs navigatsioonisüsteemile, multimeediale, sõiduinfole ja võimalus helistada.

Keskmised versioonid saavad Media Nav Evolution multimeediasüsteemi, mis on turul saadaolevatest lahendustest hinna-kvaliteedi poolest parim, sisaldades muu hulgas navigatsioonisüsteem koos liiklusinfoga, Bluetooth-telefonikasutust, muusika voogesitus telefoni kaudu ja isegi tagurduskaamerat. Lisaks on sel olemas ka Driving Eco2 funktsioon, mis aitab optimeerida sõidustiili ja kütusekulu.

Uuenenud Capturi multimeediasüsteem Renault R-LINK Evolution seitsmetollise ekraaniga on turu üks kõige moodsamaid. R-LINK Evolution sisaldab navigeerimise ja reaalajas liiklusinfot, 3G ühenduvust, Bluetoothi, meediaesitust (fotod, videod) ning hulgaliselt Renault’ R-LINK Store’i rakendusi. Lisaks, sõltuvalt versioonis on R-LINKiga võimalik juhtida ka juhiabisüsteemide tööd.

Esmakordselt: R-LINK Evolution ühendub Android Autoga.
R-LINK Evolution on nüüd ühenduv Android Autoga, mis võimaldab Android Auto seitsmetollise R-LINK Evolution ekraani kaudu lihtsat ligipääsu nutitelefoni rakendustele: telefonifunktsioonidele, navigeerimisele, muusikale ja sõnumitele.

Uus Renault Captur on esimene prantsuse autotootja A- ning B-segmendi mudel, mis seda tehnoloogiat kasutab. Kõrgemate segmentide autodes alates Scenicust on R-LINK 2-l nii Android Auto kui ka Apple CarPlay võimekus.

abc motors

UUED ADAS ELEMENDID LIHTSUSTAVAD SÕITMIST

Alates kolmandast varustustasemest on Capturi varustuses pimenurgahoiatus, mille neli andurit tuvastavad küljepeeglite pimenurka jäävad liikuvad sõidukid, muu hulgas ka mootorrattad ja jalgrattad.

Kui sõiduk asub pimenurgas kauem kui sekundi, süttib küljepeeglil hoiatustuli. See süsteem muudab liiklemise kõigile ohutumaks ning töötab kiirustel 30 kuni 140 km/h.

Olemas on tagumised parkimisandurid ning sõltuvalt versioonist võib uuele Capturile lisada ka esimesed parkimisanduri ja tagurduskaamera. Need muudavad manööverdamise lihtsamaks ja aitavad vältida kriime ja mõlke, mis on linnas igapäevane oht.

Tippversioonid saavad uue lisa – automaatparkimissüsteemi. See töötab järgmiselt: esmalt märgib juht, millist tüüpi parkimiskohta tarvis läheb (paralleelset, risti või nurga all).

Kui auto liigub kiirusega alla 30 km/h, tuvastab süsteem vabad parkimiskohad. Kui sobilik koht on leitud, koordineerib automaatparkimissüsteem rooli tööd – juht peab ainult gaasi- ja piduripedaali vajutama, rooli aga keerab auto ise.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN