Esmaspäev, 15. juuli 2024
Prantsuse autotootja Citroën avalikustas täna oma kõige värskema mudeli, mis tõotab revolutsiooni elektrisõidukite turul.

320-kilomeetrise sõiduulatusega uue ë-C3 hind üheksas Euroopa riigis algab 23 300 eurost, millega kiirendab Citroën oluliselt oma missiooni teha täiselektriline liikuvus kättesaadavaks kõigile. Mudelile lisandub 2025. aastaks ka alla 20 000-eurose hinnasildi ja 200-kilomeetrise sõiduulatusega versioon, mis muudab Citroën ë-C3 veelgi taskukohasemaks. Uue ë-C3 täpsem hinnastatus Eestis selgub lähikuudel.

Citroëni tegevjuhi Thierry Koskasi sõnul kehastab ë-C3 brändi nägemust elektrilise liikuvuse tulevikust: “Meie missiooniks on vastata B-segmendi klientide muutuvatele vajadustele Euroopas ja uue ë-C3-ga taasleiutame taskukohaste, mugavate ja täisvarustusega elektrisõidukite kontseptsiooni.”

Citroën ë-C3

Kõrgem, julgem ja kandilisem

ë-C3 ainulaadne disain on välja kasvanud 2022. aastal esitletud Citroën Oli ideeautost, milles vertikaalsus vastandub horisontaalsuse ja julgelt skulptureeritud pindadega, mis toetab brändi pühendumust pakkuda kõrgeima kvaliteediga, eristuvaid ja uuenduslikke sõidukeid. Viie erineva värvitooni valikuga mudel kannab uut ovaalset Citroëni logo ning on varustatud 16- või 17-tolliste teras- või teemantlihvitud viimistlusega valuvelgedega.

Citroën ë-C3

Uus ë-C3 on eelkäijast ruumikam peaaegu igas mõõtmes, hoolimata sellest, et see on vaid 19 mm pikem ja 6 mm laiem. Kõrgem kliirens pakub rohkem mugavust autost väljumisel ja sisenemisel ning kõrgemat sõiduasendit. Uuel mudelil on 310-liitrine pagasiruum, palju nutikaid panipaiku ja istmete kokkuklappimisel saavutatakse veelgi suurem mahutavus.

Uus platvorm

Stellantise uus ja ülipaindlik “Smart Car” globaalne elektriauto platvorm kasutab 44 kWh LFP ehk liitium-raudfosfaatakupakki, mis tagab kuni 320 km sõiduulatuse (WLTP). 83 kW (113 hj) elektriajami tippkiirus on 135 km/h ning kiirendus 0-100 km/h umbes 11 sekundit, mis on piisav, et tagada mugavad igapäevasõidud – eriti linnaliikuses.

100 kW alalisvoolukiirlaadijaga (DC) kulub aku 20-80% täituvuseni laadimiseks 26 minutit. Tavalise vahelduvvooluga laadimise korral 7 kW võimsusega vältab see umbes 4 tundi ja 10 minutit ning 11 kW võimsusega 2 tundi 50 minutit. Standardvarustusse kuuluv Mode 3 kaabel sobib ideaalselt nii kodus kui ka avalikes laadimisjaamades laadimiseks.

MyCitroëni rakenduse E-Remote funktisonaalsus võimaldab autot kaugjuhtimisega eelsoojendada või jahutada, hallata laadimisgraafikuid, jälgida laadimisolekut ja näidata sõiduki asukohta.

Mugavuse meistriklass ja C-Zen interjöör

Citroën ë-C3

Enneolematu mugavuse loomiseks nii autojuhtidele kui ka reisijatele on ë-C3 kokku viinud Citroëni paljukiidetud Advanced Comfort ja Progressive Hydraulic Cushions vedrustuse ning uued Advanced Comfort istmed, mis annavad margile omase “lendava vaiba” sõidutunde.

Sisekujundusele uute standardite seadmisega loodi C-Zen interjöör, mis on uuenduslik, avar ja varustatud kõige vajalikuga.

C-Zen kasutuselevõtuga tagatakse juhile ja kaasreisijale puhas ja segamatu vaade. Tõeline uuendus on traditsioonilise näidikuploki puudumine, mis on asendatud esiklaasinäidikuga, mis peegeldab sõiduteavet armatuurlaua ülaosa ja tuuleklaasi alaosa vahel. See nutikas lahendus välistab teabe dubleerimise ja juhid näevad vajalikku põhiteavet ilma pilku teelt pööramata. Juhtimist lihtsustab ka uus ja kompaktne multifunktsionaalne rool.

Citroën ë-C3

10,25-tolline keskekraan on veidi juhi poole kallutatud ning standardvarustusse kuuluv spetsiaalne rakendus ja nutitelefoni dokk võimaldab muusikat, kõnesid, raadiot ning navigeerimist oma nutitelefoni kaudu juhtida.

Kaks varustusastet – You ja Max

“You” sisaldab kõrgetasemelist standardvarustust, sealhulgas LED-esitulesid, Citroën Advanced Comfort vedrustust, aktiivset hädapidurisüsteemi, esiklaasinäidikut, My Citroën Play with Smartphone nutitelefoni dokki, elektrilisi küljepeegleid, kaugtulede automaatlülitust, tagurdamisandurit, püsikiirushoidikut ja manuaalset kliimaseadet.

“Max” versiooniga saab lisaks 17-tollised teemantlihvitud viimistlusega valuveljed, kahetoonilise värvikombinatsiooni koos kontrastse katusega, dekoratiivsed katusereelingud, 10,25-tollise puuteekraani koos ekraanijagamise funkstionaalsusega, Citroën Advanced Comfort istmed, vihmasensori, elektriliselt kokkuklapitavad ja soojendusega küljepeeglid, nahkkattega rooli, 60/40 kokkuklapitavad tagaistmed, juhiistme reguleerimise, LED-tagatuled, automaatse kliimaseadme, 3D-navigatsiooni, juhtmevaba laadimise, tagurduskaamera, elektrokroomse tahavaatepeegli ja elektrilised tagaaknad.

Uus ë-C3 on disainitud Prantsusmaal, valmistatud Slovakkias ja jõuab Baltikumi 2024. aasta teises kvartalis.

Fotod: Citroën, Continental Productions, William Crozes, Dave Hill

KOMMENTEERI SIIN