Teisipäev, 16. juuli 2024
2016. aasta Genfi autonäitusel tõmbas Renault kattevarju uuelt Scenicult, kompaktselt mahtuniversaalilt, mis paistab silma eriliste proportsioonide ning standardvarustusse kuuluvate 20-tolliste ratastega. Nüüd on käes aeg Scenicu mudelivalikusse lisada Grand Scenic.

Uus Grand Scenic on peresõidukiks loodud, sel on viis või seitse kohta. Kasutajasõbralikust ja mitmel moel ümberseatavast sõitjateruumist leiab palju nutikaid lahendusi ja varustust, mis on loodud vastama modernsete perede ootustele:

  • Esiistmed on sarnased uue Espace’i omadele. Tippversioonidel on kaheksas suunas elektriliselt seatavad (sh nimmetugi), soojenduse ning massaažifunktsiooniga istmed. Nagu ka Scenic 3-l, on juhi kõrvalistme seljatugi allaklapitav, mis võimaldab vedada kuni 2,85 meetri pikkuseid esemeid.
  • Teist istmerida saab kahes osas (suhtes 60/40) pikisuunas liigutada.
  • Seitsmeistmelise versiooni kokkuklapitava tagumise istmerea lahendus sarnaneb uue Espace’i omale.
  • Teatud varustustasemete juurde kuulub istmete kokkuklappimise süsteem, mis klapib vaid ühe puudutusega R-LINK 2 ekraanil või pakiruumis asuva lüliti abil automaatselt tagumised istmed kokku nii, et tekib sile põrand ja pakiruumi maht suureneb.

Esiistmete vahel asuv liikuv keskkonsool võimaldab auto sisemust ümber korraldada. Kui keskkonsool paigutada eesmisse asendisse, kinnitub see suure portreeformaadis ekraani alla, moodustades ühe terviku.

Juhikoht meenutab sedaankerega auto oma, kuid isteasend on endiselt kõrgemal nagu mahtuniversaalides kombeks. Kui keskkonsool on paigutatud kõige tagumisse asendisse, on uue Grand Scenicu sõitjateruum avatuma planeeringuga ning juht ja reisijad saavad sõitjateruumi omavahel paremini jagada.

Tagumises reas kuuluvad uue Grand Scenicu varustusse nutikad kokkuklapitavad lauad – need on ideaalsed pikkadel reisidel. Nende külge on võimalik kinnitada erineva suurusega tahvelarvuteid.

Laudade all asuvad väikesed panipaigad, kuhu saab panna näiteks mobiiltelefoni, mängukonsooli või kasvõi värvipliiatsid. Olemas on ka kaks USB-liidest, mis võimaldavad ajalise piiranguta kasutada elektroonikaseadmeid.

Uus Grand Scenic on 24 cm pikem kui uus Scenic, selle mahutavus ja pakiruum on samuti suuremad. Tagaistmed tagumises asendis, on viieistmelise versiooni pakiruumi maht 765 liitrit. Panipaikade mahutavus on kokku 63 liitrit, see on kompaktsete mahtuniversaalide klassis parim tulemus.

Uue Grand Scenicu standardvarustusse kuulub hädaolukorra aktiivpidurdussüsteem koos jalakäija tuvastussüsteemiga. See juhiabitehnoloogia töötab kiirusel 7–60 km/h ning kuulub varustusse koos hädaolukorra aktiivpidurdussüsteemiga.

Sarnaselt uuele Scenicule saab Grand Scenic veel:

  • Sõiduraja hoidmise abi: töötab kiirusel 70–160 km/h ja korrigeerib rooli, kui auto hakkab sõidurajalt kõrval vajuma. Ühtlasi hoiatab see süsteem rooli väristades juhti, kui oma sõidureast välja kalduma hakatakse.
  • Väsimuse tuvastamise hoiatus: kiirustel üle 60 km/h analüüsitakse pidevalt sõiduki liikumistrajektoori. Hädaolukorrras edastatakse juhile visuaalne ja heliline hoiatus.

Uuel Grand Scenicul on olemas ka kõik teised turul pakutavad olulisemad juhiabiüsteemid, millega on juba varustatud Espace, Talisman ja uus MEGANE. Need juhiabisüsteemid on aluseks isesõitvale autole tulevikus.

Uus Grand Scenic on saadaval viie diisli – teiste hulgas elektriline Hybrid Assist jõuallikas – ja kahe bensiinimootoriga. Hybrid Assist kasutab elektrigeneraatorit ja 48-voldist akut ning kogub energiat auto aeglustamisel. Elektrimootor toetab sisepõlemismootorit, tulemuseks on paremini kasutatav võimsus ja madalam kütusekulu. Uus Scenic ja uus Grand Scenic (nii viie- kui ka seitsmekohaline) jõuavad müügile enne 2016. aasta lõppu.

Allikas ja foto: Renault

KOMMENTEERI SIIN