Kolmapäev, 17. aprill 2024
Alates mudeli lansseerimisest 1998. aastal on Lexus RX-ist saanud tõeline teerajaja, mida on müüdud enam kui 3,5 miljonit autot ning millest on kahe viimase aastakümne jooksul saanud Lexuse müügihitt. Juunis tutvustas Lexus uut, viienda põlvkonna RX-i ning nüüd jõuab mudel ka Euroopasse.

Uuel RX-il on Euroopas saadaval kaks erinevat elektrifitseeritud varianti. Keskmes on RX 450h+, mille arendamisel kasutas Lexus enam kui 15-aastast elektrifitseerimise kogemust. Juhtidele, kes aga otsivad põnevamat jõudlust, tutvustab Lexus oma esimest turbohübriidi RX 500h, mis on varustatud Direct4 veojõu juhtimisega.

Lexuse maailmatasemel ohutustehnoloogiat ära kasutades pakub RX kolmanda põlvkonna Lexus Safety System+ turvasüsteemi koos täiustatud kokkupõrke-eelse süsteemi, uue ennetava juhiabi ja laiendatud ohutuspaketiga. RX-il on ka uusim multimeediaplatvorm koos “Hey Lexus” nutika häältuvastussüsteemi ja Lexus Link nutitelefonirakendusega.

Uue ajastu disain

Disainerid lõid RX-i juures uuendusliku disainiidentiteedi. Paremini integreeritud iluvõre, kompaktsemad ja teravamad esituled, õhuvõtuavad ja laiem rööbe (15 mm) rõhutavad veelgi stabiilset ja enesekindlat välimust. Kõik RX-i mudelid annavad omal moel edasi Lexuse sõidutunnetust tänu platvormi ja jõuallikate silmapaistvatele omadustele: mugavus, lineaarne reageerimine ning juhi täielik kontroll auto üle loob roolis kindlama tunde.

Keskendudes multitehnoloogilisele lähenemisele ja tuginedes enam kui 15-aastasele kogemusele elektritehnoloogia vallas nihutab uuenenud RX jätkuvalt piire: täiustatud Lexuse iselaadiv hübriidjõudlus või suurepärane Lexuse pistikühendusega hübriidvõimsus ja tõhusus.

Lexus RX 500h

Uuenduslik multimeedia ja ühenduvus

Uus Lexus RX pakub uusimat multimeediatehnoloogiat ja täiustatud ühenduvust, mis on varasemast kiirem ning stabiilsem, “alati ühendatud” teenuseid ja läbi õhu uuenduste mugavust. Nutitelefoni, navigatsiooni, sõiduki juhtimise, multimeediafunktsioonide ja pilveühenduvuse abil on juhil uue RX-iga suhtlemiseks mitmeid võimalusi.

Uus multimeediasüsteem sisaldab nutikat häältuvastussüsteemi “Hey Lexus”, mis vastab küsimustele ja käsklustele 19 erinevas keeles. Lihtne nutitelefoni integreerimine on Android Auto või juhtmevaba Apple CarPlay abil standardvarustuses. Saadaval on ka juhtmevaba laadimisalus, mis pakub 50% kiiremat laadimist.

Täiendatud ohutus- ja juhiabilised

Lexus tutvustab uues RX-is palju täiustatud inimesekeskseid tehnoloogiaid, et suurendada mugavust ning heaolu Omotenashi ehk Jaapani külalislahkuse vaimus.

RX-i saab täiendada digitaalse tahavaatepeegliga, mis annab juhile laia ja takistusteta vaatevälja, kasutades auto tagurduskaamera reaalaja pilti.

Lihtsamaks sõitmiseks kitsastes kohtades pakub digitaalne panoraamvaatemonitor 360° reaalaja vaadet ümbritsevast ja eelsalvestatud vaadet auto alt kaameratest, mida saab nüüd automaatselt puhastada. Samuti loob see RX-ist virtuaalse 3D-pildi, mis näitab autot ülaltvaates.

Uus RX on varustatud Lexus Safety System+ ohutussüsteemi kolmanda põlvkonnaga, mida on täiendatud erinevate funktsioonide ja paremaks muudetud kokkupõrke ennetussüsteemiga (PCS). Täiustused hõlmavad ka kokkupõrke ennetussüsteemi võimet tuvastada mootorrattaid ja muid teel olevaid objekte. Samuti suudab see ristmikul vasak- või parempööret sooritades ära tunda kokkupõrkeohu vastutuleva autoga või teed ületavate jalakäijatega.

Lexus RX

Täiustust on saanud ka kohanduv püsikiirusehoidja (ACC), mis tunneb nüüd kiiremini ära ees sõitva auto kiiruse ja järgib koos sõiduraja jälgimise abi (LTA) uuendustega kurvides sujuvamat joont. Kohanduv püsikiirusehoidja (ACC) on saanud laiendust nii, et see reageerib rohkematele märkidele ja käskudele, sealhulgas hoiatusmärkidele ning stoppmärkidele.

Proaktiivne sõiduabi (PDA) aitab säilitada ohutut pikivahet eessõitvate autodega – isegi siis, kui püsikiiruse hoidja ei ole sisse lülitatud, aidates nii vältida juhil jalakäijaid ja teel olevaid takistusi. Driver Monitor kasutab juhi seisukorra pidevaks kontrollimiseks rooli kohale paigaldatud kaamerat, mis on võimeline aeglustama või peatama autot, kui juht hoiatustele ei reageeri.

Alates 12. septembrist on kõigil soovijatel võimalus reserveerida uhiuus Lexus RX siin. Esimesed Lexus RX-id jõuavad Eesti müügisalongi 2023. aasta alguses.

Meedia: Lexus

KOMMENTEERI SIIN