Reede, 14. juuni 2024
Volkswagen esitles 1. märtsil Genfi autonäitusel lahtise kerega kompaktmaasturit T-Cross Breeze. Tegu on ideeautoga, mis peaks näitama kätte suuna, kuhu Volkswagen tulevikus linnamaasturitega liigub. “Kaks ühes” väike kõikjalsõitja saab olema kõige väiksem maastur Volkswageni toodangus.

Volkswageni juhatuse esimees Herbert Diess selgitas: „2016 on Volkswagenile uute alguste aasta. T-Cross võimaldab heita esimese pilgu tulevastele Volkswageni mudelitele. Hakkame märkimisväärselt arendama ja laiendama oma linnamaasturite valikut ning tulevikus pakume selliseid sõidukeid kõigis põhisegmentides.“

Külgvaade T-Cross Breeze

T-Cross Breeze on mõneti sarnane Las Vegase olmeelektroonika näitusel CES eksponeeritud BUDD-e elektribussiga, osas, mis puudutab kujustust ja interjööri detaile. T-Cross Breeze on esimene lahtise kerega linnamaastur omas klassis ning samal ajal ka taskukohane kabriolett, mis tänu kõrgel asuvatele istmetele tagab juhile ja sõitjatele hea ülevaate ümbritsevast.

BUDD-e eeskujul sai ka T-Cross Breeze endale juhtseadiste kontseptsiooni, millest harilikud lülitid sama kästi kui puuduvad, andes kokpitile futuristliku välimuse. Ainsana on alles jäänud suunatule- ja akende lülitid. Seda, kui kasutajasõbralik selline nupuvabadus olema saab, me esialgu ennustada ei oska.

Ideeauto jõuallikaks on 1-liitrine 3-silindriline turbobensiinimootor, millel võimsust kuni 108 hobujõudu ja mis käib koos 7-käigulise automaatkastiga. Väikemaastur suudab sajani kiirendada 10-sekundiga.

[huge_it_gallery id=”90″]

Volkswagen on T-Cross Breeze ideega astunud üsna hõredale jääle. Kõikjalsõitjate kontseptsioon on turvaline, toimetulev – ka talvistes oludes. Seega ei pruugi “tahan olla väikemaastur ja rannabagi, paat ja võib-olla midagi veel” – lähenemine kuigi hästi töötada. Eestlased ei ole ainsad, kelle praktiline meel kaalub üles emotsioonid, kes loevad autot ostes raha ja kes vananevad…. kujutage nüüd ette 40+ tummise taljega daami selle auto roolis poodi ja pidusse loovimas… ei kõla ju realistlikult?
Lahtiste maasturite senine ajalugu ei ole olnud üleliia lilleline, muidu võiks ju samuti suhteliselt ootamatu välimusega Nissan Murano CrossCabriolet olla maailma üks populaarsemaid omataoliste seas – kõlbaks ju sõita nii suvel kui talvel. Väikesed lahtised krossoverid nagu Suzuki Samurai ja Fiat Jolly on näinud paremaid aegu, tõsi, soojema kliimaga maades.
Samas, kui Volkswagenil õnnestub T-Cross Breeze mingil lõbusal ja stiilsel kujul turule tuua ja seda ka müüa, siis võib juhtuda, et tootja sõnad juurte juurde tagasipöördumisest ning uudse rahvaauto sünnist võivad tõeks saada – VW Typ1 ehk Beetle, mis ju ka ei hiilanud teab mis ruumikuse ja funktsionaalsusega, sai tõeliseks hitiks algusest peale ja on ikooni staatuses tänaseni.  Sest selles on stiili, tänaseni!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Miks just 40+ ja daam ? Kui tootjad ka seisaksid pea peal, ei huvitu valdav osa tänastest noortest autosõidust. Maailm on tänu võrgustumisele muutunud väikeseks ja kättesaadavaks, ilma autotagi. Seal, kus inimestel on raha, et autot osta, langetavad ostuotsuseid naised – uuemate uuringute valguses koguni 80% autosid veereb omanikuni naisterahva näpunäidete põhjal.

35+ ja vanemad prouad on automüüjatele tänuväärne sihtrühm, sest neil on raha ja piisavalt eneseteadvust, et soetada endale aksessuaar neljal rattal. Seega, VW, ära räägi vaid noortest – seda juttu oleme juba kuulnud – räägi, kas T-Cross Breeze mahutab ära ka 70 kg kaaluva tütarlapse? Kui jah, siis me mõtleme, sest stiili selles pisikeses “olen luik ja kaljukits” – maasturis ju ometigi on!

Meedia: Volkswagen, LeftLane

Vooruslik seitsmekohaline, Volkswagen Touran

KOMMENTEERI SIIN