Esmaspäev, 4. märts 2024
Täiselektrilised ID. Buzz ja ID. Buzz Cargo on jõudnud Eestisse ning kliendid saavad nendega tutvuda Volkswageni edasimüüjate juures. Viiekohalise ID. Buzzi hind algab 63 758 eurost ja ID. Buzz Cargo hind 59 851 eurost.

„Rõõmustame, et saame Baltimaades viimaks esitleda kauaoodatud uut ja täiselektrilist ID. Buzzi ja täiselektrilist kaubikut ID. Buzz Cargo. See on oluline teetähis Volkswagenile ja autotööstusele tervikuna, andes nii eratarbijatele kui ka ettevõtetele hea võimaluse oma sõidukiparki senisest ulatuslikumalt elektrifitseerida,“ ütles Volkswageni tarbesõidukite brändijuht Balti riikides Merli Ainsaar.

„Praeguseks on Baltimaades tellitud kokku 200 ID. Buzzi ja ID. Buzz Cargot. Usume, et huvi ja nõudlus uute mudelite, nende eeliste ja tehnoloogia vastu on üha kasvamas. Eelmüügi ajal oli huvi väga suur ning esimesed kliendid saavad oma autod kätte juba veebruaris. Praegu tellitavad autod jõuavad ostjateni ilmselt järgmise aasta alguses,“ lisas Ainsaar.

Volkswagen ID. Buzz

Uus Volkswagen ID. Buzz põhineb elektrisõidukite platvormil Modular Electric Drive Kit (MEB) ning on varustatud ID.-perekonna suurima akuplokiga. Laetavad liitiumioonakud mahutavad 77 kWh ja varustavad energiaga tagasillas paiknevat elektriajamit, mis arendab 150 kW (204 hj) ja 310 Nm. Sõiduulatus on kuni 423 km, Cargol 425 km.

Volkswagen kasutab ID. Buzzi juures täielikult integreeritud värskeima põlvkonna juhiabisüsteeme, nende seas uuenduslikke ühendatud tehnoloogiaid nagu iseparkimissüsteemi mälufunktsioon, mille abil oskab sõiduk end ise eelnevalt salvestatud kohta parkida. Lisaks katavad kohalikku ümbrust Car2X hoiatused ja ohumärguanded ning parvandmeid kasutav Travel Assisti kõige uuem versioon hõlbustab liikluses osalemist kõigil sõidukiirustel, näiteks suudab sõiduk esmakordselt kiirteel alates kiirusest 90 km/h ise sõidurada vahetada. Kõige kõrgemal varustustasemel ID. Buzzil on enam kui 30 juhiabisüsteemi.

Volkswagen ID. Buzz

Volkswagen ID. Buzzi tagumisi istmeid saab liigutada edasi-tagasi 150 mm ulatuses, jaotusega 1/3 ja 2/3. Avar pakiruum mahutab 1121 liitrit mõõdetuna pakiruumi katteni. Kui istmete seljatoed püstisesse asendisse 90-kraadise nurga alla sättida ja kogu pakiruumi mahtu kasutada, siis mahub sinna 2205 liitrit kaupa.

ID. Buzz Cargo kaubikul on põhivarustuses kaubaruum vaheseinaga kahe istmega kabiinist eraldatud. Kaubaruumi maht on 3,9 m³ ning rattakoobaste vahele saab paigutada kaks euroalust nii risti- kui ka pikkupidi. Kaubaruumi pikkus põrandalt mõõdetuna on 2,2 meetrit ja maksimaalne laius 1,73 meetrit. Kaubiku kandevõime on kuni 650 kg.

Volkswagen ID. Buzz

Uuel Volkswagen ID. Buzzil on LED-esituled, mis muudavad öö päevaks. Esitulesid ühendab peen LED-riba, tagatuled on esmakordselt Volkswageni tarbesõidukite ajaloos ühendatud samuti horisontaalse leedribaga.

Volkswagen ID. Buzz

Digitaalsel juhialal on suur 5,3-tolline ekraan. Näidikulaua keskel asub suur puuteekraan. Põhivarustuses Ready 2 Discover süsteemil on 10-tolline ekraan, Discover Pro süsteemil aga lisavarustusena saadaval 12-tolline ekraan. Põhivarustuses on We Connect ja We Connect Plus, App-Connect koos telefoni juhtmeta ühendamist võimaldava App-Connect Wireless süsteemiga ning digiraadio DAB+. ID. Buzz Cargol on App Connect ja DAB+ lisavarustuses.

Volkswagen ID. Buzz

Fotod: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN