Laupäev, 15. juuni 2024
Noobelautotootja Volvo laiendab oma linnamaasturite mudelivalikut, esitledes Milanos uut väikest preemiumlinnamaasturit XC40. Volvo XC40 saabumine tähendab, et esmakordselt ajaloos on Rootsi autotootjal valikus kolm linnamaasturit, segmendis, mis on ostjate seas kõige populaarsem.

Samaaegselt XC40 tutvustamisega redefineerib Volvo traditsioonilise autoomamise mudeli ümber oma uue Care by Volvo teenusega. XC40-l lansseerimisest saadavalolev Care by Volvo teeb auto omamise sama läbipaistvaks, lihtsaks ja tülivabaks nagu telefoni omamise.

Kuupõhise fikseeritud tasuga teenus tähendab, et igasugused ettemaksud, hinnaläbirääkimised ja piirkondlikud hinnaerinevused jäävad minevikku.

Sõltuvalt regionaalsest kättesaadavusest on Care by Volvo teenuste seas ligipääs ka valikule digitaalsetele abimeheteenustele nagu tankimine, puhastus, teenindusse viimine ja internetist tellitud kauba kohaletoimetamine autosse. XC40 koos Care by Volvoga on tänasest alates valitud turgudel veebist tellitav.

XC40 juhid on ka esimesed, kes saavad Volvo on Call uue digitaalse võtme tehnoloogia abil oma autot sõprade ja perega jagada. Autojagamise funktsioon on Care by Volvo klientidele standardvarustuses.

XC40 saabumine tähendab, et esmakordselt ajaloos on Volvol ülemaailmselt saadaval kolm uut linnamaasturit, mis on autoturu kõige kiiremini kasvav segment. See sillutab teed täiendavale kasvule nii müügis kui kasumlikkuses.

Uus XC40 on esimene mudel, mis põhineb tootja uuel modulaarsel platvormil (CMA), mis saab aluseks kõikidele tulevastele 40-seeria autodele, sealhulgas täiselektrilistele mudelitele. Koos Geelyga välja arendatud CMA pakub ettevõttele selles segmendis vajalikku mastaabisäästu.

„XC40 on meie esimene sisenemine väikeste linnamaasturite segmenti, kasvatades margi atraktiivsust ja liikudes sellega uues suunas,“ ütles president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. „See on meie mudelivaliku värske, loominguline ja eristuv uus liige. Seega on vaid loomulik, et XC40 esitletakse just siin Milanos – Euroopa moe, kunsti, disaini ja elustiili kihavas lemmikpaigas.“

Tehnoloogia mõttes toob XC40 endaga väikeste linnamaasturite segmenti auhinnatud turvalisus-, ühenduvus- ning teabe- ja meelelahutustehnoloogiaid, mis on juba tuttavad uutelt 90- ja 60- seeria autodelt.

Sarnaselt oma suurematele sugulastele rõhutab XC40 nende uute, majasiseselt arendatud tehnoloogiate üleminekuefekti brändile ja kasumlikkusele. Need tehnoloogiad teevad XC40-st turu ühe paremini varustatud väikese preemiumlinnamaasturi.

Juhiabid ja geniaalne uus siseruumidisain

XC40 turvalisuse ja juhiabifunktsioonide seas on Volvo Pilot Assist süsteem, teelt väljasõidu vältimissüsteem, tagant ristisuunas läheneva sõiduki hoiatusfunktsioon koos pidurdusabiga ja 360° kaamera, mis aitab juhil autot kitsastesse parkimiskohtadesse manööverdada.

XC40 pakub autos sees radikaalselt uut lähenemist asjade hoiustamisele. Geniaalne siseruumidisain loob XC40 juhtidele muuseas funktsionaalsemaid panipaiku ustes ja istmete all, spetsiaalse koha telefonidele koos induktsioonlaadimisega, konksu väikestele kottidele ja eemaldatava prügikasti keskkonsoolitunnelis.

Tootmise alguses on XC40 saadaval D4 diisli või T5 neljasilindrilise bensiini Drive-E mootoriga. Täiendavad ajamivariandid, sealhulgas nii hübriid- kui täiselektrilisele versioonile lisanduvad hiljem. XC40 on ka esimene mudel, millel on Volvo uus kolmesilindriline mootor.

Uue XC40 tootmine algab Gentis, Belgias novembris, eeltellimine ja Care by Volvo teenuse tellimine on klientidele juba praegu avatud.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN