Reede, 12. aprill 2024
7. märtsi keskpäeval tõmbas Volvo Genfi autonäitusel lõpuks ometi katte kauaoodatud XC60 noobellinnamaasturilt. Uus auto vahetab välja senise XC60 mudeli, mis on olnud läbi aastate Volvo müüduim linnamaastur: seda on üleilmselt müüdud ligi miljon! Tuttuus XC60 on tulnud, et edulugu jätkata.

Esimese põlvkonna Volvo XC60 on turul oldud üheksa aasta jooksul saanud Euroopas keskmises suuruses preemium-linnamaasturite seas absoluutseks müügihitiks – miljon on number, mis kõneleb enda eest. Praegu moodustab keskklassi noobelmaastur umbes 30 protsenti Volvo ülemaailmsest kogumüügist.

“Meil on tugev tehnika viimast sõna pakkuvate stiilsete ja dünaamiliste linnamaasturite loomise traditsioon. Uus XC60 ei saa selles osas erandiks. See auto on aktiivse elustiili viljelemiseks täiuslik ning see kehastab järgmist sammu meie ümberkujunemise plaanis,” ütles Volvo grupi president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

This slideshow requires JavaScript.

UUS MUGAVUS- JA OHUTUSTEHNOLOOGIA

Uus XC60, üks turvalisemaid kunagi toodetud autosid, on üleni uut tehnoloogiat täis. Murrangulisele City Safety süsteemile on lisatud juhtimisabi funktsioon. Juhtimisabi aitab uuel vastassuunda kaldumise vältimise süsteemil vältida laupkokkupõrkeid ning Volvo pimenurga infosüsteemil (BLIS) vähendada sõiduraja vahetusel juhtuvaid õnnetusi.

“Oleme keskendunud auto loomisele, mis suudab paitada kõiki meeli – alates kindlust sisendavast vaatest eesolevale teele ilusasti sisustatud ja rahulikust sõitjateruumist kuni turvalise, inspireeritud ja kindla sõidukogemuseni,” ütles Volvo grupi toote ja kvaliteedi ala vanemasepresident Henrik Green.

“Me oleme erilist tähelepanu pööranud klientide elu kergemaks muutmisele, pakkudes neile igapäevaelu sekeldusi vähendavaid mugavusfunktsioone ja teenuseid.”

Pilot Assist, Volvo täiustatud poolautonoomne juhiabisüsteem, mis hoolitseb hästitähistatud teedel roolikeeramise, kiirenduse ja pidurduse eest sõidukiirustel kuni 130 km/h, on uuele XC60-le valikulise lisana samuti saadaval.

GENF 2017: NII TÕMMATI KATE UUELT XC60LT
JÕUDLUS

Uue keskklassi noobelmaasturi ajamivaliku tipus on Volvo auhinnatud T8 Twin Engine bensiini-pistikhübriid võimsusega 407 hj. Selle jõuallikaga kiirendades jõuab auto 0-100 km/h-ni kõigest 5,3 sekundiga.

“Meil on suur ajamite valik. Uus XC60 tuleb 190 hj-lise D4 diiselmootoriga ja 235 hj PowerPulse tehnoloogiaga D5 variandiga. Lisaks on meil 254 hj T5 ning koos turbo ja kompressoriga 320 hj ja 400 Nm pöördemomenti pakkuv T6 bensiinimootor,” lisas Henrik Green.

Aga XC60 ei paku kõnelemist väärt sooritust vaid kapoti all. Uus CleanZone neljatsooniline kliimaseadesüsteem eemaldab välisõhust kahjulikud saasteosakesed, et tuua siseruumi skandinaaviavärske õhk.

Volvo juhi meelelahutus- ja võrguteenuste liides Sensus ja rakendus Volvo On Call saavad mõlemad täiustatud kasutuskogemusega graafilise uuenduse. Sarnaselt 90-seeria autodele on võimalik CarPlay ja Android Auto abil autoga nutitelefone ühendada.

VORMITUD TUNNETUS

“XC60 on linnamaastur, mis on loodud mitte teistele ülevalt alla vaatamiseks, vaid sõitmiseks. Väliselt on auto vorm atleetlik, kuid peene ja ajatu kvaliteediga,” räägib  Volvo grupi disainiala vanemasepresident Thomas Ingenlath.

“Selle auto interjöör on meisterlik kompositsioon hästilahendatud arhitektuurist, ilusatest materjalidest ja uusimast tehnoloogiast, mis kõik on täiuslikult kokku sulatatud. XC60 pakub tõelist skandinaavialikku kogemust, mis paneb meie kliendid end erilisena tundma,” jätkab Ingenlath.

Uut Volvo XC60 linnamaasturit hakatakse tootma alates aprilli keskpaigast Rootsis asuvas Torslanda tehases. Eestisse peaksid esimesed autod jõudma veel selle aastanumbri sees.

Hindade kohta esialgu info puudub, aga vaadates Volvo praegust praktikat uudismudelite hinnastamisel, võib arvata, et oma eelkäijast uustulnuk oluliselt rohkem maksma ei hakka.

Kui vaadata varustuse nimekirja ning lehitseda bukletti algusest peale, kus kirjas masina baasvarustus, on näha, et Rootsi autotootja teeb oma kübaratrikki taas, paigutades juba “lahjemas” varustuses noobelmaasturile peale kõik, mis eluks vajalik ja … rohkem veel.

This slideshow requires JavaScript.

Allikas ja meedia: Volvo

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN