Teisipäev, 16. juuli 2024
Ameerika Ühendriikide ametkonnad kavatsevad määrata Fiat Chrysler Grupile (FCA) kuni 70 miljoni dollari suuruse trahvi selle eest, et kompanii ei ole suutnud õigel ajal esitada aruannet turvalisuse puudujääkide osas. FCA ei ole kogunud piisavalt andmeid sõidukitega juhtunud õnnetustest ning seotud surmajuhtumitest, mis on aluseks turvalisuse analüüsimisel ning turvatehnoloogiate arendamisel.

10727278363_e64c041ce0_b

Tegu on sellel poolaastal juba teise juhtumiga, kus ameeriklased on sunnitud kasutama ametkondlikku jõudu ja tegema FCA-le karme ettekirjutusi. Juulis määrati Fiat Chryslerile 105 miljoni dollari suurune trahv selle eest, et ettevõte ei näidanud üles tarmukust sõidukite tagasi kutsumisel, et korvata turvalisuse puudujäägid.

Näiteks avastati Jeep-maasturitel probleem turvapatjadega, aga erilist aktiivsust klientidega suhtlemisel, et viga parandada, FCA üles ei näidanud. Kokku oli kitsaskohti, mis ametnikke trahvikviitungiga vehkima pani, lausa 23. Tookord kommenteerisid teadjad, et vähemalt Jeep kaubamärki see “suhteliselt väike” trahv ei mõjuta, sest suurte traditsioonidega ettevõttel… ikka juhtub.

FCA esindaja uut trahviähvardust kommenteerida ei soovinud. Varasemalt on Fiat Chrysler kinnitanud, et nad on teinud kõik nagu seadus ette näeb, aruandluse õigeaegselt mitte esitamises on süüdi aga arvutiviga ning tegu ei ole olnud teadliku viivitamisega.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Ei ole tänavu Fiat Chrysleri aasta, no ei ole! Ehkki selles osas on ütlejatel õigus, et juhtub kõigil. Lihtsalt, FCA-l on tänavu rohkem juhtunud. Hiljaaegu mõõtis sakslaste Auto Motor und Sport eri automudelite NOx-e ja kõige niruma tulemuse sai just Fiat 500X, mille heitmemäär ületas lubatut 10 korda! Ei teagi, kas ka selle tulemuse saaks ajada arvuti süüks…

Igatahel on FCA-l mõtlemise koht, kuidas edasi oma asju ajada nii, et ametnikud kaela ei lendaks –  äkki piisaks, kui võtta tööle inimesed, kes tunnevad kella ja peavad tähtaegu pühaks? Autod iseenesest näevad ju kobedad välja ja on vägagi sõidetavad…

IMG_1514

Allikas: FCA, Taloussanomat 

 

KOMMENTEERI SIIN