Esmaspäev, 15. juuli 2024
Goodyear esitles Genfi autonäitusel uut rehvitehnoloogiat, mis parandab elektrisõidukite sooritusvõimet. EfficientGrip Performance prototüüp on Goodyeari värske ponnistus luua rehv, mis võtab arvesse elektrisõidukite eripära.

Kogu maailmas on elektrisõidukid kogumas populaarsust. Ehkki sörtsukate ülalpidamiskulu on odavam tavaautodega võrreldes, on vähemalt üks artikkel, mis kulub rutem kui tavaautol – rehvid. Tavaline suverehv kulub särtsuka all kuni kolmandiku kiiremini.

Seega oleks hädasti vaja rehvi, mis sobiks elektriautole. Aastaks 2019 loodabki Goodyear millegi sarnasega turule tulla. Uus rehv peaks hakkama saama äkilisemate pöördemomentidega ning akupaki raskuse mõjuga.

Lisaks rehvi vastupidavuse parandamisele on autotootjad huvitatud elektriautode rehvide veeretakistuse parandamisest. Tarbijate seisukohalt on oluline sõiduulatuse suurendamine, sest elektriautode laadimiseks vajalik taristu on paljudes riikides veel välja arendamata.

Ka toovad tarbijad elektriautode puhul esile vaikset ja sujuvat sõitu, madalal kiirusel sõites teeb elektrisõiduk tavasõidukiga võrreldes umbes poole vähem müra.

„Heitmenormide karmistumine, soov vähendada fossiilkütuse tarbimist ning akutehnoloogia kiire areng on loonud elektriautode turu arengule soodsad tingimused,“ ütles Goodyeari Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonna äriüksuse juht Chris Delaney.

„Teeme koostööd autotootjatega, et tutvustada meie uudset rehvitehnoloogiat järgmisel aastal elektriautode segmendi kasvavale kasutajaskonnale.“

JUST ELEKTRIAUTOLE SOBIV

Elektrisõidukitele disainitud EfficientGrip Performance rehviprototüübi olulised omadused võrreldes tavarehviga on mitmekesised:

– pikem läbisõit tänu uuenduslikule turvisemustrile: Tavapäraste radiaalsoonte asemel on rehvi turvises näha peenemaid vagusid (väikesed kanalid).

See kindlustab suurema kontaktpinna teega, rehv tuleb paremini toime suurte pöördemomentidega ning samal ajal on tagatud heal tasemel sooritusvõime ka märjal teel. Selline turvisemuster vähendab ka rehvisisest ja -välist müra.

– suur kandevõime: Rehvisisemus on kujundatud ümber nii, et see suudaks toetada akude massist tulenevat lisakoormust ning hoida jõudluse huvides optimaalset kokkupuutepinda teega.

– suurem sõiduulatus: Parandatud on ka turvisematerjali koostist, et vähendada veeretakistust, suurendada sõiduulatust ning tulla paremini toime suurte pöördemomentidega.

Aerodünaamilise takistuse vähendamiseks on loodud külgsein, mille tulemusena vähenes pöörlev mass ning energiatarve.

„120-aastase ajalooga Goodyear on oma tegutsemisaja jooksul loonud uuenduslikke tooteid, millega on ettevõte mõjutanud kogu transpordivaldkonna arengut. Elektrisõdukitele loodud EfficientGrip Performance rehviprototüüp kinnitab, et Goodyear jätkab transpordivaldkonna tulevikutrendide kujundajana,“ lisas Delaney.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN