Laupäev, 15. juuni 2024
Inglased tagasi ei hoia, neil on oma kindel arvamus nii mõnegi asja kohta. Vastavalt järjekordsele uuringule on kõvasti kinnistunud nii mõnedki stereotüübid selle kohta, kes sa oled, kui sõidad teatud marki autoga.

Ligemale kolmandik inglasi usub, et BMW juhid on veidi kahtlased ennasttäis ärimehed, iga kaheksanda meelest aga istub Mercedes-Benzi roolis pangategelane.

Volkswagen Camper buss – see tähendab hipisid, Volkswagen Põrnikat peetakse aga hoopiski juuksuri liiklusvahendiks.

Toyota Priuse juhid peavad end poolenisti pühakuteks ja Subaru märgiga auto roolis on mõistagi liiklushuligaan. Sedasorti stereotüübid eksisteerivad paljude brittide meeltes, kinnitab uuring.

OnePoll.com poolt läbiviidud uuringust tulenevalt usub kolmandik brittidest, et auto näitab inimese iseloomu, kaheksandiku meelest näitab auto inimese olemust enam kui miski muu.

Aga kolmandik on veendunud, et nende autovalik ei näita nende endi iseloomuomaduste kohta absoluutselt mitte midagi.

KAS VALIDA AUTO TEISTE ARVAMUSE PÕHJAL?

Kuigi teisi liiklejaid sildistatakse heldelt, leiab ainult üks igast kuuest küsitletust, et ta ise on samasugune, nagu tema auto stereotüüpseks omanikuks peetakse.

Uuringu tellija Vantage Leasing esindaja James Buttrick võttis asja kokku sõnadega – ükskõik kui täpseks neid tulemusi pidada, peetakse meie autot siiski meie isiksuse väljendajaks, vähemasti liikluses. Niisiis, uue auto otsingul tasub mõelda ka sellele, missugused stereotüübid iga automargiga seonduvad.

Brittide arvates sõidavad Land Roveriga kõrgklassi emmed, kes sellega lapsi kooli ja koju veavad, Porsche aga tähendab keskealist meest, kes püüab välja näha jõukam kui tegelikult on. Ford aga on täiesti tavaliste lapsevanemate lemmik.

Hoolimata mistahes negatiivsetest stereotüüpidest ei lase inglased oma uue auto valikul end neist häirida. Ainult 8 protsenti on mõelnud uut autot ostes automargi imagole, 9 protsenti aga ei lase end mõjutada autode reklaamides kujutatud elustiililubadustest.

Tõlkis: Lena Murd. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN