Laupäev, 20. aprill 2024
Peugeot lisab nüüdsest oma logole tunnuslause “Motion & e-Motion”, mis tähistab elektrifitseerimise ajastu algust. Genfi autonäitusel lisatakse särtsu ka ikoonilisele vapiloomale lõvile. Genfi näituse üheks tõmbenumbriks saab hübriidajamiga ideeauto Sport Engineered 508.

2010. aastal lisati brändi 200. juubeli tähistamiseks Peugeot logole slogan “Motion & Emotion” (eesti keeles liikumine ja emotsioon).

Nüüdsest muutub see õige pisut – “emotsioonist” saab “e-motsioon” ehk elektriline tundelisus. Seda seetõttu, et Prantsuse autotootja on alates tänavusest aastast toodete elektrifitseerimise kursil.

Kevadisel Genfi autonäitusel pannakse kõikide muude mudelite kõrval välja täiselektriline ideeauto Sport Engineered 508. See saab olema tõenäoliselt üks ekspositsiooni tõmbenumbreid.

SININE SÄHVATUS

Liikumine ja tunded on suunanud Peugeot inseneride ja disainerite koostööd, mis on iseloomustanud brändi juba alates aastast 1810 ning kandnud mõtet, et tootja arvates on emotsioon alati olnud autokogemuse süda.

Tunnuslauses rõhutatud “e” väljendab elektri rohekas-sinist sähvatust, olles Prantsuse autotootja kinnitus sellest, et edasi liigutakse kindlal sammul tuleviku suunas.

Sloganiga “Motion & e-Motion” tutvustatakse Genfis e-Legend Concept ideeautot ja laetavaid hübriidmootoreid, millega hakatakse selle aasta lõpuks varustama Peugeot 3008, 508 sedaan ja 508 SW mudeleid.

Alates tänavusest Genfi autonäitusest võetakse tunnuslause kasutusele igas riigis ning kõigil brändikandjatel: veebimeedias erinevatel ekraanidel, trükistel, üritustel, müügisalongides ning TV- ja videoklippides.

ELEKTRIKARVA LÕVI

Peugeot brändi saadik lõvi on samuti muutumas. Eelmisel aastal esitleti Genfi autonäitusel disainilaboris ettevõtte embleemi 160. sünnipäevaks loodud erakordselt suurt lõvi, mis sümboliseerib uhkust, jõudu ja silmapaistvust.

Tänavu ärkab lõvi Genfis ellu roheliste ja siniste valgusefektide ning peegeldustega kuju voolavatelt pindadelt. Embleemi elektrifitseerimisega liigub bränd energiamuutuse ajastusse.

Peugeot jätkab uue tunnuslause ja 208-aastase ajalooga oma usaldusväärsuse arendamist: sõidunauding ja emotsioon on ka elektriliste autode kasutamisel kesksel kohal.

IDEEAUTO SPORT ENGINEERED 508

Sportliku väljanägemisega Peugeot Sport Engineered 508 on järjekorras juba kolmas võimsa hübriidajamiga ideeauto, mida tootja Genfis presenteerib.

2013. aastal nägime kontseptautot 208 HYbrid FE, mis pakkus kõige madalamat emissioonikogust maailmas ja GTi-tasemel jõudlust. Sellele järgnes 2015. aastal 308 R HYbrid Concept, mis kiirendas 100 kilomeetrini tunnis 4 sekundiga.

Insenerid on uue ideeauto hübriidajamis ühendanud kolme jõuallika potentsiaali (PureTech 200, 110-hobujõuline elektrimootor esiosas ja 200-hobujõuline taga), kaks energiaallikat ning nelikveo, mis pakub silmapaistvat kiirendust pöördemomendiga 500 Nm.

Tänu neile näitajatele on Peugeot Sport Engineered 508 ühes klassis 400-hobujõulise sisepõlemismootoriga sõidukitega.

Uus ideeauto kiirendab 100 kilomeetrini tunnis 4,3 sekundiga ning arendab kiirust kuni 250 km/h, kuid õhku paisatav CO2 heitmekogus ulatub WLTP mõõtemetoodika kohaselt ainult 49 grammini kilomeetri kohta.

11,8 kilovatt-tunnise mahutavusega aku võimaldab WLTP mõõtmismetoodika järgi sõita täielikult elektriga kuni 50 kilomeetrit.

Sport-režiimis saab tavapärast ja elektrilist energiaallikat koos kasutada kuni kiiruseni 190 kilomeetrit tunnis, mis tähendab ühtlasi muljetavaldavat kiirendust.

Ideeautole kohandatud uue põlvkonna juhikoht i-Cockpit® pakub intuitiivset sõidukogemust: kompaktne rool ning selle kohal asuv näidikupaneel võimaldab juhil hoida pilku kogu aeg teel ja keskenduda täielikult juhtimisele.

Sõiduki sõitjateruumi iga detail on spetsiaalselt vormitud: katus, tuuleklaas, uksed ja tiivad. Ideeautol on 10-tolline HD puuteekraan ning 12,3-tolline näidikuteplokk.

Uudiseid Peugeot elektrisinisest tulevikust ja uudismudelitest hõlbustab häštäg #unboringthefuture.

KOMMENTEERI SIIN