Reede, 12. aprill 2024
PSA Peugeot Citroën sai saksa reitinguagentuuri OEKOM ettevõtete sotsiaalse vastutustundlikkuse hindamisel kõige kõrgemad hinded ning pälvis autotootjate seas esikoha. Esile tõsteti PSA Grupi tegevust heitmete vähendamisel, tootmistsükli läbipaistvust ning ettevõtte üldist avatust ja koostöövalmidust.

Ühtekokku hindas reitinguagentuur 3700 ettevõtet ning koostas neist ÜRO säästva arengu tegevuskavas nimetatud parameetrite alusel pingerea. ÜRO säästva arengu tegevuskava 2030 võeti vastu 2015. aasta sügisel ning see sisaldab 17 üleilmset ja 169 alameesmärki ning suunised nende elluviimiseks. Oma osa “Muudame maailma. Säästva arengu tegevuskava aastaks 2030” tuleb anda nii avalikul- kui erasektoril. Sotsiaalselt vastutustundlikul ettevõtlusel on võetud eesmärkide täitmisel oluline roll.

PSA töötajad

Möödunud aastal sai PSA Grupp selles nimekirjas kolmanda koha, aga tänavu suudeti hindega “B” kogu autosektoris teha parim tulemus. Ühtlasi on see üldse kõige kõrgem hinne, mis OEKOM kunagi ühelegi eraettevõttele tegevuse eest on andnud. Teisele kohale tuli reitinguagentuuri koostatud autotootjate nimekirjas BMW ning kolmandaks Renault. Ka nende tegevust hindas reitinguagentuur kõrgeima hinde vääriliseks.

Autotööstus tervikuna on nimekirjas tähtsuselt teisel kohal, esikohal on kergetööstus – ja tarbekaupade sektor, millel on inimeste igapäevaelule suur mõju. Sotsiaalne vastutustundlikkus eeldab ettevõttelt teadliku ärimudeli rakendamist, kus tootmisprotess muudetakse efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks.

PSA Grupi tugevustena tõi OEKOM esile nii tootmisprotsessi kui mudelivaliku C02- heitmete vähendamist ning läbipaistvust nende koguste arvutamisel. Lisaks ajab ettevõte reitinguagentuuri hinnangul avatud ja ausat poliitkat ning langetab efektiivseid otsuseid, tuues turule kaasaegseid keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid, mis on tarbija jaoks taskukohased.

PSA Peugeot Hybrid

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]OEKOM võtab ettevõtete vastutustundlikkuse hindamisel arvesse nende igapäevase tegevuse tulemuslikkust. See tähendab, et ettevõte peab suunama oma äritegevuse protsesse moel, mis suurendab tootmise efektiivsust, aga säästab samal ajal keskkonda. Vastutustundlik tegutsemine peab olema ettevõtte tegevuses valdav ning olema mõõdetav.

Autotööstuses on juba pikka aega näha positiivseid trende, toota efektiivsemalt ja ressursisäästlikumalt, kasutades tootmisel taastuvaid energiallikaid. Samuti on tootjate jaoks oluline, et toote elukaar oleks võimalikult pikk ja samal ajal koormaks võimalikult vähe keskkonda.

Palju pööratakse tähelepanu materjalide taas-ja uuskasutusele ning innovaatiliste tehnoloogiate kasutuselevõtule. See kõik lisab julgust, öelda, et autod ei olegi saatanast vaid on meie igapäeva lahutamatud kaaslased ning me võime nendega tulevikuski sõita, kartmata igal meetril tappa kolme kõre või suretada välja pandakarusid.

Tubli töö, PSA!

Allikas: Oekom, PSA. Meedia: PSA

 

KOMMENTEERI SIIN