Esmaspäev, 6. veebruar 2023

Renault e.damsi sõitja Sébastien Buemi võitis Argentiinas hooaja kolmanda etapivõidu elektrivormelite FIA Formula E (Vormel E) sarjas. Puerto Madero ringrajal saavutatud esikoht oli Buemile kolmas, tema meeskonnale kuues järjestikune võit. Ühtekokku ollakse elektrivormelite sarjaga ühinemisest alates võitnud 12 etappi 24-st.

Tiimi teine sõitja Nico Prost finišeerus neljandana pärast pingelist duelli Lucas di Grassiga. Prost on teeninud punkte igal elektrivormelite hooajal, viimati jäi ta punktiarvestusest välja Long Beachi etapil 2016. aasta aprillis.

Renault e.damsil on Buenos Airese etapivõistluse järel 111 punkti, järgneb ABT Schaeffler Audi Sport 60 punktiga. Sébastien Buemil onvõistlejate arvestuses 75 punkti, tema lähimal konkurendil Lucas di Grassil 46 punkti ning kolmas on Nico Prost 36 punktiga.

Järgmisena näeb Renault e.damsi sõitjaid Sébastien Buemit ja Nico Prosti võistlemas Mehhikos Hermanos Rodrigueze nimelisel ringrajal, kus 1. aprillil läheb starti elektrivormelite hooaja neljas etapp.

Meeskonna juhi Alain Prosti sõnul oli võit Buenos Aireses väga oluline, nii sõitjad kui tiim tegid suurepärast tööd. “Renault’l on Argentiinas palju fänne, siinsed fännid on väga emotsionaalsed ja tunnustavad, oleme rõõmsad, et suutsime neile pakkuda fantastilist võiduelamust.”

Porst jätkas: “Argentiina on Renault’le suur turg, seetõttu on siin saavutatu väga suure väärtusega. On muljetavaldav kui hästi tiim praegu töötab ja see on ka põhjus, miks me nii häid tulemusi saame. Meil on ka tugev partner HP, mis toetab meid uusimate tehnoloogiatega ja millest on olnud tõeliselt palju kasu. Ma oli väga õnnelik nähes, kuidas päev õnnestus, edasi vaadates on meile oluline, et suudaksime positsiooni säilitada ka ülejäänud hooaja vältel,”

Buenos Airese elektrivormelite etapi tulemused

 1. Sebastien Buemi
 2. Jean-Eric Vergne
 3. Lucas Di Grassi
 4. Nicolas Prost
 5. Nelson Piquet Jr.
 6. Loïc Duval
 7. Daniel Abt
 8. Jérôme D’Ambrosio
 9. Oliver Turvey
 10. José-María Lopez

Meeskondade järjestus

 1. Renault e.dams – 111
 2. ABT Schaeffler Audi Sport – 60
 3. Mahindra Racing – 37
 4. NEXTEV NIO – 25
 5. TECHEETAH – 22
 6. DS Virgin Racing – 20
 7. Faraday Future Dragon Racing – 19
 8. Andretti Formula E – 19
 9. Venturi Formula E Team – 3
 10. Panasonic Jaguar Racing – 0

Sõtjate järjestus

 1. Sebastien Buemi – 75
 2. Lucas di Grassi – 46
 3. Nicolas Prost – 36
 4. Jean-Eric Vergne – 22
 5. Felix Rosenqvist – 20
 6. Sam Bird – 18
 7. Nick Heidfeld – 17
 8. Daniel Abt – 14
 9. Nelson Piquet Jr. – 13
 10. Oliver Turvey – 12

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Isejuhtivate Vormel E autode võidusõidul sai ka parasjagu nalja, kui kaks e-vormelit pingelisel võiduajamisel selge mõistuse kaotasid ja omavahel kokku sõitsid. Asjast kirjutas esimesena Forte. Kel e-võidusõitude vastu rohkem huvi, võib Twitteris möllida end Roborace’i  jälgijaks.

 

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.