Teisipäev, 16. juuli 2024
Uute autode müük on kosunud kogu Euroopa Liidus. Tänavu esimesel poolaastal müüdi uusi sõiduautosid ligi kümnendiku võrra rohkem kui 2015. aastal. Koguni 9,4% võrra kasvanud müüki veavad eest Volkswagen Grupp, PSA ja neile tiheldalt kannule võtnud Renault-Nissani allianss.

Juunis müüdi Euroopa Liidus ligi 1,5 miljonit uut sõiduautot, mis ületas möödunud aasta juunikuu numbri 6,9% võrra. Müük kasvas juunis peaaegu kõigis liikmesriikides, välja arvatud Suurbritannias, kus esmakordselt viimaste aastate jooksul müük langes 0,8% võrra. Balti riikidest tegi rekordilise kasvu uute sõiduautode turg Lätis, kus võrreldes möödunud aasta juuniga kasvas müük koguni 68,1%.

UUTE SÕIDUAUTODE MÜÜK EUROOPA LIIDUS. VÕRDLEV TABEL 2014-2016

tabel

Kuue kuu kokkuvõttes müüdi Euroopa Liidus 7,8 miljonit uut sõiduautot ehk 9,4% võrra rohkem kui mullu I poolaastal. Plusspoolele jäid kõik Euroopa suuremad turud: Saksamaa 7,1%, Suurbritannia 3,2%, Prantsusmaa 8,3%,Itaalia 19,2% ja Hispaania 12,2%.

Meie naaberriikides kasvas uute sõiduautode müük isegi jõudsamalt kui meil: Lätis 28,9%, Leedus 25% ja isegi Soomes 14,6%.

ABC Motors reklaam

Esimesel poolaastal kasvas müük ka pea kõigil suurematel autotootjatel. Euroopa autoturul jätkab liidrina Volkswagen Grupp. Teisel kohal püsib PSA Grupp, kelle kannule on tõusnud Renault. Tiheda rühmana järgnevad Ford, Fiat-Chrysler, Opel ja BMW.

müük EL brexit

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Mõneaastase paigalseisu järel on tõesti näha mõningast elavnemist kogu Euroopa Liidu autoturul. Kas see on tingitud vajadusest, vahetada autopark uuema vastu või on inimeste elatustase tõusnud või on uued autod lihtsalt nii möödapääsmatult headeks muutunud, et ei saa ostmata jätta, me ju ei tea.

Brexit mõjutab (vähemalt) esialgu Suurbritannias automüüki suhteliselt vähe. Tõelisi lahutuse vilju lubatakse näidata siis, kui jõustub artikkel 50 ning maade ja puude jagamine päriselt algab. On tõenäoline, et nii tootjad kui ostjad vaatavad uue olukorra üle ja teevad oma järeldused. Seega – jälgime toimuvat huviga ja ütleme, et juunikuine kerge langus on köki-möki eelseisva kõrval.

Lätlased ja leedulased on muidugi tublid, et on hakanud vanade saksa autode ja mitmest sõidukist kokkulapitud bemmide asemel ostma päris autosid. Kes matemaatikatunnis õpetajat kuulanud, oskab teha pisikese arvutuse, mis on kasulikum – kas võtta viieks aastaks kasutusrenti uus ja (suhteliselt) murevaba auto ning vahetada see siis aja möödudes järgmise vastu või osta vanem ja odav trandulett, mille ajaloost enamasti suurt midagi teada pole. Kes armastab üllatusi? Siis kribinal-krabinal leedu autoplatsidele Plekk-Liisut valima!

Pressiteade: AMTEL, pilt: Pixabay

Vägev poolaasta Eesti autoturul! Toyota, Škoda ja Volkswagen püsivad tipus

Soomlased tegid meile ärtust ära: autode müük kasvas I poolaastal 14,7%

KOMMENTEERI SIIN