Reede, 14. juuni 2024
Ühendriikide hinnatud tarbijaleht Consumer Reports teeb oma arvustuses Tesla Model 3 särtsuka pihuks ja põrmuks. Elon Musk ütleb vastuseks, et CR võiks enne kisama hakkamist vaadata, mida ja mismoodi nad testivad. Tesla Model 3 populaarsust ei kahanda kriitika sugugi.

Consumer Reports avaldas Tesla rahvaauto kohta kriitilise ülevaate, mille kohaselt on sõidukil mitmeid olulisi vajakajäämisi. CR soovitab Tesla Model 3 elektriauto võimalusel üldse ostmata jätta.

Kõige kehvema hinnangu andis Consumer Reports auto pidurdusteekonnale – testides selgus, et 100 km/h kiiruselt seismajäämiseni kulub Model 3-l 46 meetrit.

See on pikem distants kui ühelgi teisel tarbijalehes seni testitud sõiduautol. Tesla väidab vastu, et nende testides on pidurdusmaa olnud oluliselt lühem.

RULAATORIT EI TAHTNUD TESTIDA VÕI!?

Elon Musk säutsus Twitteris, et Consumer Reports kasutas testimiseks tootmise algusest pärinevat Model 3, mille pidurdusomadusi saab parandada tarkvarauuenduse abil.

Musk väljendas niisuguste testitulemuste üle üllatust, sest kusagil mujal ei ole Model 3 pidurdusomadused kriitikat pälvinud.

“Kui pidurdusteekonna lühemaks muutmine nõuab muid parandustöid, teeme seda oma kulul. Tegeleme asjaga nii kaua, kuni Model 3 pidurdusomadused on paremad kui ühelgi teisel võrdluskõlbulikul autol,” kinnitas Musk.

Consumer Reports jäi endale aga kindlaks: hiiglapikk pidurdusmaa mõõdeti välja ka teise testitud Model 3 elektriautoga. Pikemalt saab mõõtmistulemuste kohta lugeda siit.

PUUTEEKRAANI PUUDUJÄÄGID

Consumer Reports´i testijate hinnangul on ka Model 3 keskkonsooli puuteekraan raskesti kasutatav, seda eeskätt just lihtsate toimingute puhul nagu kliimaseadme reguleerimine.

”Puuteekraani kasutamine viib autojuhi tähelepanu liikluse jälgimiselt eemale ja käed roolilt ära. Keeruka puuteekraani kasutamine on autojuhi jaoks häiriv tegevus,“ tõdetakse Consumer Reports´i kokkuvõttes.

Vastukaaluks kasutajate irinale – proovige nn. tavaliste autode puuteekraane kasutada ja siis räägime uuesti.

Näpujäljed, mis vastu päikest ninna kargavad; aeglane ja nahkne ekraan, mis leiab soovitu üles … ülehomme; menüüd, mille lappamiseks peab hiina ja suahiili keele eratunde võtma – loetelu võiks jätkata.

Infolustita ei kujuta me tänapäeval ette ühtegi moodsat autot ent tihtipeale on just see osa sõidukist disainitud nii nagu oleks tegija enne söönud seent või mitu korda peapeale kukkunud.

FÄNNE EI HEIDUTA SEE JUTT

Tõele au andes testijad siiski kõiki Model 3 omadusi pihuks ja põrmuks ei teinud. Sõiduki juhitavus sai näiteks positiivse hinnangu, kuid soovitust Model 3 ostmiseks Consumer Reports ei anna.

Tesla on Model 3 tootmise just äsja enam-vähem tempokalt käima saanud ning neid õnnelikke, kes oma uue auto kätte saanud, tuleb iga päevaga juurde. Räägime Model 3 kvaliteedist uuesti siis kui vähemalt 1000 kasutajat on oma tagasiside andnud.

Allikas: Consumer Reports. Tõlkis: Lena Murd

KOMMENTEERI SIIN